Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha akkor megyek be a kórházba,...

Ha akkor megyek be a kórházba, ha nagyon sűrűek és erősek a fájások, mekkora az esély arra, hogy beleavatkozzanak a szülésbe?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék semmilyen beavatkozást, ha nem szükséges. Természetes úton szeretnék szülni. Az otthonszülés nem jön össze, mert foglaltak a bábák. Arra gondoltam, hogy kivárom azt, hogy a fájások sűrűek legyenek, és csak akkor megyek be. Viszont félek attól, hogy ha mégsem jön a baba, akkor beavatkoznak. Nem tudom, hogy lesz, de jobban félek bemenni a kórházba, mint itthon szülni. Egyrészt az összes orvos, akivel eddig találkoztam bunkó, lekezelő volt, másrészt sokszor nem hagyják, hogy a szülés természetesen lezajlódjon, és felgyorsítják, amivel még árthatnak is.
2022. ápr. 9. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Mit értesz beavatkozás alatt? Ha szépen megy a szülés a megszokott mederben, akkor nem zargatnak. Legalábbis engem a kutya nem piszkált, a szülésznő jött be néha megnézni és érdeklődni hogy mizu.


Ha muszáj beavatkozni nyilván beavatkoznak, vagy szakadsz, repedsz, egyikőtök vagy mindkettőtök sérül esetleg meghal.

Az időnkénti méhszáj vizsgálat szerintem nem felesleges beavatkozás. A ctg/nst szintén nem.


Manapság divat ebben is okosabbnak lenni mint az orvos…

2022. ápr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Én alapból így mentem..


Eszembe sem jutott, higy nekem kórházi körülmények közt kellene lennem sok órát.


A szülésznő és az orvosom is azt mondta leghamarabb rendszeres 5 perces fájásokkal menjek.

Kivéve ha:

nem tiszta magzatviz folyik el

Nem jön fájás 10 h után sem, ha elfolyt a magzatvíz

Ha nem pár csepp, hanem több piros vérzést tapasztalok

2022. ápr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Én 4 gyereket szültem ügyeletben nem fogadott orvossal,semmi indokolatlan beavatkozást nem végeztek.Pont úgy gondolom,mint az 1-es.A legkisebbel kaptam oxitocint,mert mikor megrepedt a burok zöld volt a víz,így gyorsan rendszerezni kellett a fájásokat.Semmivel nem volt rosszabb,mint mikor nem kaptam,csak 30 percen belül megszültem gátvédelemmel, sérülés nélkül.Azért mész oda,mert ott nálad tapasztaltabb szakemberek vannak.Bízd magad rájuk.
2022. ápr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 hónapja szültem, semmilyen beavatkozást nem végzett rajtam senki, senki nem siettette a szülést. Csak akkor avatkoznak közbe, ha indokolt.
2022. ápr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nagyon orvos és szülés függő.


Első gyerekkel 6-7 perces fájásokkal indultunk be.

Teljesen zárt volt a mehszáj. 2óra után oxitocint kötöttek be, burkot repesztettek. Végig ctg-n voltam, csak feküdhettem. Semmi nem indokolta ezeket. Végül 7óra vajudás utan gatmetszéssel (mert első szülésnél nincs gátvédelem az a doki szerint) meglett a fiam.


Lányommal 5perces fájasokkal mentem be. Mindent hagytak a maga útján haladni. Így 4 óra alatt, gátvedelemmel meglett.

2022. ápr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Nézd, ha te úgyis jobban tudod, egyedül is megoldhatod otthon...
2022. ápr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Három perces fájásokkal mentünk be kórházba, mégis végigtolták rajtam a protokollt. Beöntés, borotválás, oxi, gátmetszés.
2022. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
8%
7. Nálunk kúpot adnak, de a beöntéssel se lenne semmi bajom, inkább az mint hogy odapiszkítsak, én ezt kifejezetten jó dolognak tartom. Oxi, gátmetszés is akkor van ha indokolt. Borotválás meg a gátmetszés, repedés, varrás miatt kell, ha épp csak borosta van vagy trimmelt szőr azt senki se fogja leborotválni… 😳🙄
2022. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, jogod van elutasítani a beavatkozásokat. Mondhatod azt, hogy Te nem járulsz hozzá az oxitocin infúzióhoz. Vagy a beöntéshez, vagy a burokrepesztéshez. Ilyenkor az orvosnak el kell mondania, miért gondolja szükségesnek az adott beavatkozást, milyen előnyei, hátrányai vannak. Utána neked, mint páciensnek kell döntened a saját testedről. A szülés olyan szempontból bonyolult, hogy nem csak saját magadról döntesz.
2022. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Bármikor mész be a protokoll dolgokat valóban vissza tudod utasítani.


2. Vagyok


Tolófájásokkal érkeztem a 2. Szülésemre


Nem így terveztük, csak villámszülés volt.


Eltünt méhszájjal oxira akartak branült bekötni..

A fejem felett megdumálták a gátmetszést…

Mire visszakérdeztem, hogy mi alapjan tartja indokoltnak és feltetlenül szükséges-e.

Nem vágtak, nem kaptam oxyt csak a szülés után..hogy húzódjon össze a méhem..

Egy kezelest nem igénylő sérülésem lett.. ( nem is vérzett semmi…)


A méhemet meg 2 h-val később tapogatta volna ki erre mondja, hogy ott van, mint másnak 1 naposan..

Szóval ez is felesleges cécó volt.


De nyilván, ha valamibek van oka és kell, akkor nem vagyok ellene!!!!!

Csak mondja el azt is hogy milyen alternatíva van.


Mert volt problémás, könyöklős vákuumos.. szülésem is, (okkal!!!!!)

De mindenről tájékoztattak.

Mi lesz, mikor lesz, hogy próbáljuk nélküle.


Nem mindegy.

2022. ápr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!