Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajon indokolt volt a császár...

Vajon indokolt volt a császár hosszú vajúdás után indított szülésnél?

Figyelt kérdés
A ballon reggel 7-re 3 cm-re tágított. Ekkor kezdték el adni az oxit, amivel este 8-ra 5cm-re tágultam. Ezután ajánlották a császárt. Mással történt hasonló?
ápr. 17. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az volt.
ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg úgy érzékelték, hogy nem igazán halad előre a dolog, így nagyon ki fogsz fáradni, mire eljutnál a kitolásig. Ez csak feltételezés, de ha jól haladtak volna a dolgok, gondolom nem műtenek feleslegesen.
ápr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Ha beleegyeztél a császárba, akkor valószínűleg érezted, hogy ez így nem fog menni.

Amúgy miért kellett megindítani a szülést?

ápr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elfolyt a magzatvíz a 40. héten, 17 órán át hagytak vajúdni, de oxi mellett is teljesen zárt maradtam. Végül császároztak, és akkor látta a doki, hogy esély se lett volna a természetes szülésre, mert rosszul tartotta a fejét, konkrétan a csontoknak tartotta, azért nem tágultam.
ápr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Nemtom, én 36 órát vajúdtam, és már 12 órája elfolyt a magzatvizem, amikor úgy döntött az orvosom, legyen császár (hogy a babámnak ne legyen baja). Szóval ehhez képest a te vajúdásod abszolút nem volt hosszú. Nyilván fájdalmas meg minden, de ha a baba szívhangja rendben, te is jól vagy, és a magzatvíz se folyt még el, akkor szerintem csak emiatt nem indokolt a császár.
ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is egyetértettem akkor a császárral, mert nem láttam a véget hüvelyi úton. Azóta felmerült bennem, hogy ha tovább vajúdom, vajon meg tudom-e szülni.
ápr. 17. 20:03
 7/14 A kérdező kommentje:
A magzatvíz elfolyt már az elején. A szívhang rendben volt.
ápr. 17. 20:24
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A magzatvíz is fontos szempont. Reméljük, hogy indokolt volt, de már mindegy. Jobb vele megbékélni.

#5

ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves vagy. Jó volt így 🙂
ápr. 17. 20:44
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább így legyen, mint egy ismerősömnél, akit hagytak 27 órát vajúdni, végül megszülte természetes úton a babát, aki nem sírt fel, és súlyos agyvérzést, és oxigénhiányt szenvedett a szülés során...
ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!