Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kérni programozott...

Lehet kérni programozott császárt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyermekemet 10 hónappal ezelőtt sürgősségi császárral szültem.

Az oka a téraránytalanság volt (nem fért ki) másik pedig az hogy többször is esett a szívhangja. Császár végén doki mondta hogy a nyakára rá volt tekeredve a köldök zsinór.

Újra várandós vagyok és félek hogy következő szülésnél is ez bekövetkezhet vagy ne adj Isten rosszabb. Nagyon tartok ettől.

Ilyenkor lehet kérni a programozott császárt?

Voltam már nőgyógyásznál és a doki azt mondta hogy nem lehet természetes szülés lesz.

Egy doki véleményére nem akarok adni mást is megfogok kérdezni.

Meg itt is érdeklődök.

Köszönöm szépen a válaszokat.


ápr. 23. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Pszichológustól biztos tudsz kérni papírt, hogy császárt javasol, de ilyen esetben sajnos nem tudom, hogy van-e rá lehetőség
ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

pszichológustól biztosan nem mert az nem orvos.


Magánban választhatsz program császart, államiban nem.

ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Magánban is kell indikáció valamilyen szakembertől (a pszichológus is az), hogy indokolt valamilyen okból a császár.

Amúgy tök sok kórházban az a protokoll, hogy ha az első császár volt, a második is az lesz, főleg ha nem telt el X idő (2 év? 1 év? nem tudom, lehet ez is eltérő) a két terhesség között. Szerintem érdemes ott utánaérdeklődnöd, ahol várhatóan szülni fogsz, hogy náluk mi a szokás, és lehet, hogy tudnak segíteni.

ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem már az eleve indok lesz a császárra, hogy ilyen villámgyorsasággal újra terhes lettél.
ápr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Általában ha az első császár volt, akkor automatikusan megint császár lesz. Nem nagyon szeretnek kockáztatni az orvosok.
ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

"Magánban is kell indikáció valamilyen szakembertől (a pszichológus is az),"


Ez nem igaz.

ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Egy sürgősségi császár után fél évvel lettem újra terhes. Igaz én sztk-ra jártam dokihoz de néha magánban is voltam. Minden orvos azt mondta, hogy császárra készüljek. Amikor 5 perces fájásokkal bementem a klinikára, a rezidens orvos közölte, hogy semmi sem indokolja a császárt, természetes szülés lesz. Nagyon megrémültem, mert nem arra számítottam. Már annyira ki voltam tágulva, hogy fájdalomcsillapítást sem kaphattam de pár óra vajúdás után végül csak betoltak a műtőbe. Most a harmadik szülés, már automatikusan császár lett.
ápr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5# Bár így lenne mindenhol, de szerintem ez kórház függő. Bár ekkora korkülönbségnél lehet tényleg nem kockáztatnának sehol. Nálunk az első sürgős császár volt, koraszülés és olyan probléma, ami sajnos nagy eséllyel ismétlődhet, ezzel a problémával alapból sok helyen pcs van. Nálunk viszont ezzel is vbacet terveznek, 2 év a korkülönbség nálam. Azt mondták amíg nincs gond, addig biztosan a természetes út a terv. Pedig picit örültem volna, hogy az előzmény mellett nem kell még egy hegszétválástól is paráznom. Úgyhogy kórház válogatja is.
ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7/8 Hát akkor még meg is szenvesztettek téged.

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.Cukik vagytok! 😊 Rá kérdezek majd akkor ahol szülök.

ápr. 23. 19:45
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Magánban nem kell javaslat az tuti.

Bementem, mondtam hogy császárt szeretnék, ők meg ráírták a papírra hogy a család határozott kérésére aztán kész.

ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!