Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzőség azt mondani hogy aki...

Önzőség azt mondani hogy aki szegényebb körülményekből van az ne vállaljon gyereket mert csak szenvedni fog ha megszületik?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondta hogy ő a gyerekkori szegénység miatt egy csomó traumát hordoz felnőttkorára és ő tuti nem vállalna gyereket ha nem tudná neki biztosìtani legalabb az alapdolgokat.

Ez mennyire oké hozzaallas?



máj. 15. 20:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Semennyire nem oké. 1., nincs hozzá köze senkinek, ki vállal gyereket, és ki nem, beleszólása főleg nincs 2., azért ha mindkét szülő dolgozik tisztességesen (és lehet találni munkát annak, aki akar), meg tudják adni igenis az alap dolgokat, meg még egy kicsit többet is a gyereknek. Nem csak úgy lehet boldog valaki, ha 1.000.000 forintos iphoneja van.
máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Én önzőségnek tartom így vállalni. Nézd meg a putri falván élőket, ahol több gyerek szaladgál.
máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%

F@szság.

Normális hozzáàllás kell meg szeretet.

Hàl Istennek a szüleim nem így gondolkodtak.

És 2 gyerek mellett lett lakás hitelre , mindig volt autónk .

A lakást meg már rég kifizettèk.

Èn meg gazdag lettem Önerőből

máj. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Azért a szegénység és a mélyszegénység között van különbség.


A kettő nem ugyan az.

A mélyszegénységben a legalapvetőbb dolgok sincsenek meg.

máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha az alapdolgokat nem tudja valaki biztosítani a gyereknek (étkezés, közművek a házban, stb), akkor annak tényleg nem kellene gyereket vállalnia. Ha arról van szó, hogy nem élnek hű de jól, de minden fontos megvan, akkor viszont szerintem nincs gond. Nem ezen múlik kinek milyen boldog gyerekkora lesz.
máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Az tény, hogy nem az iPhone-tól lesz valakinek boldog a gyermekkora, viszont az aki úgy még gyereket is vállal, hogy hó végén esetleg már nem marad így se pénz kajára vagy esetleg van olyan hónap mikor nem tudja kifizetni a számlákat az számomra rendkívül felelőtlen, mégis sok ilyen van
máj. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Úgy kéne, én is szegény családból jövök, nem az volt a legnagyobb gond, hogy nem kapok meg játékokat...hanem hogy miből fizetik ki a szüleim a gázszámlát, miből lesz étel az asztalon, cipő a lábamon stb. Nem kívánom senkinek, hogy így nőjön fel, mert hiába a szeretet, ez így nem az igazi. Miközben azt láttam magam körül, hogy az osztálytársaim sokkal jobban élnek és nem kell már 10 évesen azt hallaniuk, hogy mennyire szegények vagyunk.

Szerintem inkább az az önző, aki úgy gyereket vállal, hogy nem tudja megteremteni a feltételeket, de neki mindenáron gyerek kell...

Mégis állandóan önzőzik azt, aki nem akar gyereket valamilyen okból, pedig abban semmi önzőség nincs, egy nem létező személlyel szemben nem is lehet önző valaki.

máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
sztem az tök oké, ha valaki saját magával kapcsolatban így látja.
máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

"És 2 gyerek mellett lett lakás hitelre , mindig volt autónk ."

Te sose voltál szegény.

máj. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Bizonyos anyagi helyzet es ertelmi szint alatt megtiltanam a gyerekvallalast.
máj. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!