Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Siófoki Kórház? Tapasztalatok?...

Siófoki Kórház? Tapasztalatok? Vélemény? Körülmények?

Figyelt kérdés
Szült mostanában ott valaki? Minden érdekel! Köszi
2010. nov. 18. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!Én mind a 3 gyermekemet ott szültem,elsőt lassan 10 éve,Takács doktornál fogadott volt,másodikat 4 éve Tivadar főorvosnál,szintén fogadott és a kicsi dec.lessz 1 éves,szntén Tivadar doktornál.

Szerencsés alkat vagyok,mert a 3 gyerekkel ! voltam össz-vissz 7 órát a szülőszobán.

Aszülőszoba pár éve át lett alakitani,mert 4 éve még nem ilyen volt,mint tavaly.

Van egy 1 ágyas és egy két ágyas szülőszoba,szép függőnyökkel,képekkel,a két ágyasban van kád,bordásfal.

Ezt nem láttam,mert én az egyágyasban szültem tavaly.

Lényegében meg voltam elégedve mindennel,szülésznők elég rendesek.

DE most jöttem rá,a 3-ik szülésem után,hogy mennyit számit ki a szülésznő.(Ha lenne még egy baba,biztos fogadnék szülésznöt)

Inditották a 3-ik szülésem túlhordás miatt,reggel 6-kor oxitocin,majd 7-kor jött a Tivadar doktor burkotrepesztett.Aki bevitt a szülésre szülésznő egyből lefektettet,nst hasamra,bekötötte az infúziót és mondta már nem kellhetek fel.

De szerencsére 7-kor váltás volt,és jött egy nagyon kedves szülésznő,mint utólag kiderült,a Szabó doktor felesége.Egyből hozta a labdát,üljek fel,ne feküdjek!

Maga volt a megváltás!Borzalmas fekve vajudni.

Nagyon rendes volt végig.Végül 8.53-kor megszületett az én ngyfiam 4100 grammal.

Csecsemősök elég "vegyesek".Van kedves és van aki nagyon lekezelöen beszél az emberrel.

2010. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Esetleg emlékszel a kedves szülésznő nevére?

Köszönöm válaszodat. Első fiú babámat várom :-)

Tapasztalatlan vagyok.

2010. nov. 18. 12:08
 3/12 A kérdező kommentje:

Jaj, még kérdeznék, babád veled lehetett éjjel-nappal? Segítenek a fürdetésben? Mit kellet magaddal vinni a kórházba? (pelus, ruhák..stb)

Még egyszer KÖSZI!!!

2010. nov. 18. 12:09
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mariannnak hivják,a vezetéknevére nem emlékszem.

A fürdetést a csecsemősök csinálják,azt te nem is látod,elviszik őket addig,vagy hajnalban fürdetenek vagy délután 3-4 körül,attól függ mennyi baba van az osztályon.

Igen most már éjjel-nappal veled lehet a babád.

4 éve még nem igy volt,reggel 5-től este 10-ig voltak kint,persze,ha éjszaka felébredtek hozták őket szopni.

Megmondom őszintén elég fárasztó ez igy éjjel-nappal.

Főleg a 3-ik babámnál nagyon nehezen indult be a tejem,4 napig csak sirt,persze a végén már én is vele együtt.

De mióta bababarát a kórház,még vizet sem adnak nekik.

Én evvel nem értek egyet,miért kell éheztetni,főleg egy ekkora babát,ráadásul neki a cukra is kevés volt 2 napig.

A 3 nap már nem birtam és szóltam a férjemnek,hozza be a cumiját.

Megkérdeztem azt mondták,csakis orvos engedheti meg,és saját felelősségre adhatom neki.

Evvel sem volt sokkal jobb,de legalább,igy aludt egy keveset.

Ruhát nem kell neki vigyél be,kórháziba van,pelenkát 5 db-ot adnak egy napra.

Van,hogy kevés volt és hozzattam be.

De,ha az elején nem fogy el a napi adag,akkor vedd ki a kocsiból,jó lessz az később,estleg,amikor már minden szopi után kakil.

Törlőkendöt vinned kell,azt nem adnak,és textilpelust is vigyél magaddal,ha kiveszed magadmellé,vagy büfiztetéshez.

Estleg egy vékony kissapit,mert a folyóson hüvös van,ha kitolod az ajtó elé,a látogatóknak.

Most ennyi jutott hirtelen eszembe,kérdezz még nyugodtan,ha szeretnél valamit tudni,most megyek ,mert kisfiam álmos.

Egyébként hány hetes vagy?Van dokid?

2010. nov. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

22 hetes vagyok ("még csak") a Dr Bata Barnabás az orvosom. Fehérváron már nem dolgozik a kórházba, ezért kell Siófokra mennem.

Még az lenne a kérdésem, hogy hány napot voltál bent?

Köszönöm válaszaidat, sokat segítettél!!!

2010. nov. 18. 13:03
 6/12 anonim válasza:

Szia!

Én szeptemberben szültem Szabó Imre doktor úrnál. Csak pozitív élmények értek. Mindenki nagyon kedves volt a szülésnél,szülésznők is. Bár ehhez biztos az is kellett, hogy a kislányunk (első baba) 4 óra alatt kint volt vajúdással együtt.

Az újszülött osztályon már közel sem értek olyan jó élmények, egy kicsit be is fordultam, 4 napot kellett bent töltenem, de az is örökkévalóságnak tűnt. Nagyon nehezen ment a szoptatás, nem indult be a tejem, és annak ellenére, hogy az agyammal tudtam, természetes folyamat ez, nem megy mindenkinek rögtön flottul, mégis elég rossz érzés volt, mikor a kislányom szopizott, közben a védőnő fejte is a mellemet, a másikat meg a doktornő. És mindez vizit alatt. És tényleg szörnyű érzés, hogy látod a babádon, hogy éhes és semmit nem adnak neki, te pedig még nem tudsz. Nekem a bababarát szóról más jutna eszembe, nem az, hogy éheztetem a gyereket. Ja és hideg is volt, úgyhogy mi úgy jöttünk haza, hogy a baba is meg én is jól megfáztunk.

De mindezek ellenére a következőt is a Szabó doktornál szeretném majd szülni, akkor már biztos könnyebben fogom az azt követő napokat is viselni, nem fogom annyira túlaggódni, mint most.

Sok erőt és gyors, könnyű szülést kívánok!

2010. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!Első vagyok,kedden született a kisfiam,reggel,tehát beszámit 1 napnak.Pénteken már kiengedtek volna,h a kisfiam súlya nem csökkent volna,igy szombaton engedtek ki,de egy örökkévalóság volt az a pár nap az újszülöttrészlegen.

Igaza van az elöttem válaszolónak,másról kéne szólnia a bababarát cimnek, nem erről.

Teljesen kikészültem én is,hogy nem tudom etetni,nehezebb indult a dolog.És te minél idegesebb vagy,annál ingerültebb a babád is,megérzi!

Persze ezt tetézi mondjuk egy olyan szobatárs,akit még kisem toltak a szülőszobáról és ömlik a teje, babája 3-4 órákat alszik egyhuzamban.

A tied meg üvölt napokat az éhségtől.

De fő a pozitiv gondolkodás,remélem te nem jársz majd igy!

2010. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Uhh, én sem ilyennek képzelem a bababarát kórházakat.

Köszönöm válaszaitokat!

Szép napot kívánok!

2010. nov. 19. 08:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem jó véleményem van a siófoki kórházról. én ott szültem másfél éve. nagyon meg voltam elégedve. baba és mama barát egyaránt. figyelmesek, kedvesek, segítőkészek és türelmesek. sokat tanították a szoptatást, bátorítottak és fakultatív programként még egy szoptatásról szóló filmet is levetítettek nekünk. :-)

szüléskor is nyugalom volt körülöttem, nem sürgetett senki, nem akartak irányítani, nem kérdezgettek feleslegesen, ment minden a maga módján. utána rendszresen bejöttek az osztályra-nemcsak vizitkor_ megkérdezni hogy vagyunk, minden oké-e...szóval nyugodt szívvel ajánlom, bárcsak mindenki ilyen jó helyen szülhetne!!

2011. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, Senkár István volt az orvosom
2011. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!