Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után, ha nem tudok...

Szülés után, ha nem tudok annyi hálapénzt adni az orvosomnak, amennyit ő mondott, hogy "szoktak" adni az anyukák, akkor nem úgy fog foglalkozni velem, ahogy kéne?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az esetek többségében igy van!
2010. nov. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem a terhesség alatt fogadott orvosom volt, nem is volt gond, édes, jófej, segítőkész... aztéán változott az anyagi helyzetünk, és szóltam h szülésnél nem kell ottlenni nem tudok tejelni, hát azóta voltam nála, de hát le se... :S váltottam is orvost!!! meg se vizsgált, csak ha a magánba megyek (sztkba mentem ekkor, mert még mindíg nem oylan ahelyzet mint rég).

így ügyeletesnél szültem ,de összeteszem a két kezem! isteni volt az egész, nagyon nagyon nagyon nagyon jó emlék :) mind a nővérek, orvos...

2010. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
77%
Úgy gondolom, erről csak név szerint lehetne konkrétan érdeklődni, mert minden orvos más és más. Az, akihez én járok egy fillért sem kapott eddig ( 3 napom van a kiírt időpontig ) csak hozzá járok be a kórházba és multkor mentem szólt, hogy ha beindul a szülés menjek a szülőszobára ott majd megvizsgálnak és hívják őt, nagyon reméli nem lesz épp sehol és tud jönni hozzám. Ismétlem! Egy fillért sem kapott eddig és ha azt nézzük ő ajánlotta fel.... Szóval attól függ ki az és hol szerintem. Egyébként aranyos, kedves, normális. Eddig csak azt tudom mondani, igazi orvos, akinek hivatása van.
2010. nov. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha abba a kórházba tartozol és el kell, hogy lásson, szerintem megteheted, hogy utólag adod oda neki a pénzt, szülés után. vegyél mellé egy üveg bort is és ne parázd túl a dolgot.

a 6 hetes kontrollon fogod legközelebb látni, akkor az már csak egy sima rutinvizsgálat lesz, biztosan el fog látni megfelelően.

2010. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szülés után add neki!!

én úgy csináltam.


igaz, annyit, amennyit megbeszéltünk előtte, de meg sem nézte, és tudom, hogy ő nem sz-na le, ha nem adok csak egy bonbont.


meg az is számít, hogy az ügyeletes idejében szüls, vagy miattad éjszaka az ágyból kel fel, vagy a vasárnapi ebédjét kell otthagyni, és autókázik fél órát..

2010. nov. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sztem gáz,és nem korrekt,ha megegyeztek valamiben,és nem annyit adsz.Kivéve akkor,ha szólsz neki,hogy megváltoztak a körülmények,és kevesebbért is vállal.Az teljesen mindegy,hogy éppen bent van-e vagy sem.Ez egy megállapodás közöttetek,amit illik betartani(ha meg nem tudod,illik szólni).Én 2 gyereket szültem,és a 3. gyereknél meg fogom kérdezni a dokimat,hogy elvállal-e kevesebbért(amennyiben hasonló lesz a szülés menete,mint az előzőeknél).Nem az anyagi helyzetünk miatt,hanem,mert a vajúdás 2-3 óra volt(addig a fogadott szülésznőm volt ott),20 perc alatt megszültem(mindkét esetben,gátmetszés,és belső sérülés nélkül,tehát varrnia se kellett),és úgy gondolom ezért elég borsos 70 ezer ft-ot kifizetni.Természetesen,ha végig ott lesz,vagy beavatkozásra lenne szükség áll az eredeti összeg.Ha nem,keresek másik dokit(a szülésznőm marad).
2010. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott hogy a szülés SZTK alapon megy. Nem lennénk kötelesek adni hálapénzt hisz ezt a TB támogatja.Ezek a rossz szokások hálapénz, egyebek csak Magyarországon divat.

Külföldön nagyon sok helyen az orvosokat meg is büntetik ha hálapénzt fogadnak el (tisztelet a kivétel). Persze ha meg nem adok hálapénzt akkor meg nem úgy látják el a kismamákat.Én úgy gondolom ez egy kicsit elég undorító dolog hogy sok orvos ugy lehúzza az embert anyagilag hogy utána nagyon nehezen bír talpra állni.Mindenesetre 50-70 ezer forintokat nagyon soknak tartok.

Sok sikert és szerintem azért el fog látni hogyha megmondod neki az anyagi helyzeted változott és nem tudsz annyit adni neki.

2010. nov. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen sajnos az a gondom, hogy változott az anyagi helyzetünk. Amikor kiválasztottuk az orvost, akkor tisztába voltam az árakkal, de ezt most biztos nem fogom tudni megfizetni... Akkor szóljak neki, hogy ez nem fog menni és, hogy elválallja-e kevesebbért, ha meg nem akkor meg más orvost kell keresnem?.
2010. nov. 29. 08:32
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem túl korrekt vagy, míg a dokid meg nem az. nem azt mondta, hogy ennyit és ennyit kell fizetned, hanem, hogy kb. mennyit szoktak adni. Szerintem ez azt is jelenti, hogy ez viszonyítási összeg számodra, gondolom feketén csinálja, számlát nem ad róla.

ha sima kórházban szülsz, sima szüléssel és átlagban mondjuk 60 ezret fizetnek az anyukák, te pedig mondjuk 40-et tudsz adni, akkor ne szólj neki, mert a 40 is bőven elég. Ha mondjuk 10ezret adnál, akkor lehet, hogy tényleg érdemes vele beszélni vagy ha komplikáció lép fel vagy császáros vagy stb. De akkor is el fog látni, mert el kell látnia, a pénzt pedig mindenképpen csak szülés után add neki oda. sokan csak a 6 hetes kontrollon fizetnek!

(ezt azért írtam így, mert az én dokimnál 60-at szoktak adni,de sokan csak 30-at tudnak, így ők 30-at adnak és mindenki szülés után adja oda a pénzt). Ez a doki sem mond konkrét árakat, normál kórházban ez egy normál szülés.

2010. nov. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!