Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szégyelli anyukám, hogy...

Miért szégyelli anyukám, hogy nincs fogadott orvosom?

Figyelt kérdés
Ha rákérdezek, kitér, de hónapokig győzködött engem is, a férjemet is, hogy értelmiségi, középosztálybeli pár vagyunk, akkor ne ezen spóroljunk már, illetve a múltkor hallottam, hogy telefonban kérdezik tőle, hogy ki a dokim, és nagy zavarban habogta, hogy nem jut eszébe a neve... Ja, amúgy nem a pénz miatt nem fogadunk, hanem egyszerűen nem érzem szükségét. Anya ki is fizetné egy szó nélkül, ha kérném.
2010. nov. 21. 11:29
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
100%
Lehet,hogy az ismerői így azt hiszik nincs rá pénzetek.De egyébként igazatok van,Sok esetben halottam,hogy volt fogadott orvos,csak a szülésnél épp nem ért rá.
2010. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
64%

Nem győzködni akarlak, de hidd el érdemes fogadni!!!Ez nem igaz mikor azt mondják hogy ugyanolyan szülni egy ügyeletesnél mint egy fogadottnál!

Nem csak a szülésre kell gondolni, hanem a terhesség elejétől fogva végig szülésig és plussza a szülésnél.Fontos hogy végig rád és a babára figyeljenek.Neked is jól esik.És egy orvos követi végig az eseményeket.Nem mindegy hid el!Anyukádnak igaza van!!!

Két gyereket szültem.Újra fogadnék szülésznőt és orvost!

Nálunk is szülők fizették ki!

És látod mennyi rosszat hallni, így is csupán egyszerű elvek miatt ne történjen rossz dolog!

Kérlek fontold meg!!!!!!!!

2010. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok: Ha orvost nem is akarsz de szülésznőt mindenképp!!!De az orvos is nagyon fontos!
2010. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
40 hetes vagyok, ha eddig nem fogadtam, most már csak kibírom ;)) Köszi az aggódást, de tényleg nem ezen múlik - szerintem. Akinek fontos, az persze fogadjon, mindenki maga érzi, mire van szüksége!
2010. nov. 21. 11:53
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én kint élek Londonban, itt nem hogy nem ismerik a fogadott orvos fogalmát, hanem még orvos sincs jelen a természetes szülésnél csak szülésznő.

És még sincs több műhiba és halálozás. Kint szültem 3 gyereket és mindegyik szülésemnél csak szülésznő volt bent, akit addig enm is láttam. Nem várják a pénzt, nem ismerik ezt a fogalmat.

Sajnos hogy otthon ez így elterjedt, és az orvos a szülésnél vagy ott sincs, vagy csak a végére ér be amikor már igazából semmit nem kell csinálni. Ha otthon szülnék biztos nem fogadnék dokit, minden orvosnak meg kell szülesztenie, ha oda kerül a sor. A fogadott orvosos kismamáknak is lehet komplikáció, a pénz nem garantálja az életet.

Majd ha megleszel elégedve a szülésznőddel, akkor valami ajándékot vagy pénzt adsz neki.

Könnyű szülést kívánok!!!

2010. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megtehettük volna, hogy fogadunk. De nem tettük. Mindkét szülésem gyors volt, az elsőnél kis komplikáció volt de egyből odasereglett vagy 3 doki és végül megoldották. Szülés után is rendszeresen rámnéztek, érdeklődtek stb.

Több olyan esetet is ismerek ahol pedig volt kemény pénzekért megfogadott orvos, de a szülés időpontja körül sürgősen konferenciára-nyaralni-vagy síelni sietett és a kismama ugyanúgy az ügyeletesnél szült.

Olyan is volt, hogy oda se ért a fogadott doki.

Ha komplikált terhességem lett volna, esetleg alapbetegségem( magas vérnyomás, cukorbetegség, mozgásszervi betegség vagy bármi ilyesmi) akkor fogadtam volna dokit, de így nem láttam értelmét.

Viszont minket is hülyének néztek, mert ezt sok ember úgy fogja fel, hogy te sajnálod a pénzt a saját gyerekedre..

Lehet anyukád is ezt a nézetet vallja (sajnos) hogy a gyereken akartok spórolni...://

Pedig sajnos a fizetség nem garancia semmire.


Gyors és szép szülést kívánok!!!

2010. nov. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

De például pont Londonról hallottam, angliai kérdezőtől, hogy hol vannak Magyarországon a retardált gyerekek, mert London tele van velük. Úgyhogy érdekes kérdés ez.


Egyébként pedig én is azt mondod egy fogadott orvos alap. Ügyeletesnél szülni, meg lesz ami lesz alapon az én szememben orosz rulett a gyerek és a saját életeddel. Pont olyan felelőtlenség, mint az otthon szülés. Egyáltalán minek mész kórházba, hallottam már nem egy olyan történetet, hogy taxisofőr vezette le a szülést és egészséges volt a baba is és a mama is. De azért ne propagáljuk a szüljünk taxiban, mert én is ott szültem és lám itt vagyunk. És hol vannak mások?

Ja és mielőtt fogadott orvos is lehet ilyen olyan, arra azt mondom, hogy nyilván azt is megfontoltam, alaposan körbekérdezve kell fogadni.


De kívánom, hogy legyen szerencséd és fogj ki egy jó orvost. És amit megspórolsz réven, nehogy elmenjen a vámon.

2010. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Én 3 hónapja szültem, s a következőt csináltam. Sztk-ba jártam, mindig ugyanahhoz az orvoshoz kértem időpontot. Így a terhességemet egy orvos kísérte figyelemmel, nem fizettem. Majd úgy adódott, hogy 1 héttel a kiírt időpont előtt indult a szülés, és a kórházban épp ez a doki volt ügyeletben, így nála szültem. De rajta kívül ott volt még a szülésznő, a szülésemnél meg a gyerekorvos és a csecsemősnővér is bent volt, szóval nagyon lelkiismeretesek voltak, semmilyen hátrányt nem éreztem abból, hogy nem volt választott orvosom. A szülés végén adtunk az orvosnak 30 ezer, a szülésznőnek pedig 5 ezer Ft-ot. Abban a kórházban, ahol én szültem, csak orvost ÉS szülésznőt lehetett volna választani, szülésznőt orvos nélkül nem kérhettem fel. Ezért nem volt választott szülésznőm sem. De az az igazság, hogy semmi rosszat nem lehet elmondani az ügyeletben lévő orvosokról, szülésznőkről, nővérekről sem, nagyon profin végezték az munkájukat, a gátvarrásnál pl egy másik orvos is besegített. Manapság már teljesen másmilyen körülmények között zajlik a szülés, én pl alig mertem hívni a férjemet, hogy jöjjön a szülőszobába, a szülésznő mondta neki, hogy apuka jöjjön, jöjjön! Ki-be járkálhatott a férjem, sógornőm, anyukám, miközben vajúdtam.

Megszületett a babánk, és annyira kellett kimennie a férjemnek, amíg engem összevarrtak, addig a babát elvitték megmosni, de azt is a családom előtt csinálták, lett is sok fénykép. :) Utána pedig felöltöztették a kislányunkat, és rögtön odaadták apának, hogy egy szabadon lévő szülőszobában babázzon a család. Abszolút pozitív élmény volt az egész fogadott orvos nélkül. Csak a legjobbat mondhatom el róluk, és nagyon hálás vagyok nekik.

Viszont azt is megértem, ha valaki korábbi rossz tapasztalat, vagy pedig problémásabb terhesség, vagy bizalom miatt választ magának orvost. De ha nem tetted, akkor sem kell tartanod semmitől.


Könnyű szülést!

2010. nov. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért az ügyeletesnél szülni nem úgyanaz mint az otthon szülés.A kettöt ne hasonlisuk össze.Nekem se volt fogadott orvosom ügyeletesnél szültem.Maximálisa meg voltam elégedve mindennel.Ha nem akarsz dokit fogadni szíved joga.Az ügyeletes doki ugyanolyan orvos mint a többi.Ahol én szültem ott nem is lehet behivni a fogadott dokit ha nem ő van ügyeletben.Úgyhogy természetes,hogy a kismamák többsége az ügyeletesnél szül.Aki ragaszkodik a fogadott dokihoz annak vagy inditott szülése van vagy programozott császár.
2010. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
65%

Három gyerkőcöt szültem.


Elsőt fogadott orvossal - Gyorsította, beavatkozott, időre kellett szüljek.

Másodikat fogadott orvossal + szülésznővel - Dettó

Harmadikat ügyeletben - Nem kellett gyorsítani, nem kellett sietnem, nem diktálták a tempót. Gyönyörű szülés volt.

Eszembe sem jutna legközelebb fogadni. Én is egy orvoshoz jelentkeztem be mindig az SZTK-ba, mindent nagyon alaposan, kedvesen csináltak. Első két alkalommal megkérdezték ki az orvosom, közöltem nincs. Harmadszorra már nem is kérdezték!


Ez az orvos fogadás valóban hungarikum, sehol sem értik. Svédországban nem is értették mit kérdezek (terhesség alatt kétséges volt, hogy hol fogok szülni)...


Londonról pedig annyit (és minden más Európai országról), hogy nincs orvos a szülésnél, csak ha gond van. És a retardált gyerekek nem azért vannak többen Londonban, mert van otthonszülés és nincs orvos a szülésnél, hanem egyszerűen azért, mert nem támogatják az abortuszt! Nem is szűrnek semmilyen genetikai rendellenességet, úgy mint nálunk!

2010. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!