Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 30 hetes kismama vagyok. Első...

30 hetes kismama vagyok. Első babámat várom. A Jahn Ferenc kórházban fogok szülni. Valaki, aki ott szült "elmesélné" röviden, hogy mi és hogyan történik közvetlenül szülés után? Csak hogy mire készüljek. Fogadott orvosom nincs. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 18:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Off, mert én nem ott szültem:

elég bátor vagy, hogy a Délpestiben szülsz fogadott doki nélkül. Nem sok jót hallottam erről a kórházról. Én amúgy idetartoznék, de eszem ágában sem volt itt szülni egyszer sem.


De biztos írnak majd olyanok is, akiknek tényleges véleményük van erről a kórházról.

2011. okt. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Én is csak azt tudom ajánlani, hogy kerüld el azt a helyet, ha megteheted... Tapasztalat... Csak szemezgetve a Délpesti helyzetből: nemtörődöm nővérek, bunkó orvosok, a higiénia teljes hiánya, empatikus készség nulla, szoptatni akarhatsz, ha a nővér 20 perc elteltével szó szerint letépi rólad a gyereket, a piciket olyan mozdulatokkal fürdetik, aminél csoda, hogy el nem törik a szerencsétlen picúr gerince, stb...

Ha teheted, menj máshová! Én az Istvánba megyek a másodikkal, nem sokkal van messzebb, nincs fogadott orvosom, de rengeteg jót hallottam róla.

2011. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én 2006-ban, mint körzetes kórházban szültem ott. Fogadott orvos és szülésznő nélkül. A szülőszobára panaszom nem volt, a gond inkább a gyermekágyas részleg volt higiéniai szempontból, meg 1-2 csecsemős stílusával. " babám 2009-ben császárral született ott fogadott orvosnál, de addigra már javult a helyzet minden téren (szülőszoba modernebb, kórtermek tisztábbak stb)
2011. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!


A választott orvosom dr Páczai Anita volt,Godóné Gizi pedig a választott szülésznőm.Mindketten nagyon aranyosak voltak,meg voltam velük elégedve.Igaz,végig magánrendelésre jártam,fizettem "mindenért".

Ha ma szülnék biztosan például a Róbert Klinikára vagy a Kútvölgyibe mennék,ott ugyanúgy fizetsz,csak nagyon másak-sokkal jobbak a körülmények.


Sok boldogságot Nektek!

2011. okt. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Első:ha még nem szültél ott akkor miért alkotsz véleményt?

Azt hogy mit hall az ember arra nem lehet alapozni.Az ember vagy elhiszi vagy nem és nem kéne a másikat frászba hozni.

Olyanok véleményét kérte akik ott szültek!!!!!!Más kórházak sem különbek!!

Második:azt hiszed máshol jobban bánnak a babákkal?Több helyet láttam és ha csak föl mész a netre ott is lehet látni hogyan fürdetik őket.Az is lehet hogy akit te éppen láttál olyan stílusú,de már más nem.Az általánosítás nem szép dolog.Amúgy meg ki milyen "kényes" kérdés ez az egész.

Én 2009-ben és ez év elején szültem ott de maximálisan meg vagyok elégedve mindennel.Nem voltak bunkók,a higiénia sem rossz,a kórtermek szülőszobák szint úgy.Az igaz hogy egy két csecsemős flegmázik.Azt hogy neked miért tépték le a melledről nem tudom hisz reggeltől estig kint vannak a babák.Arra tudok gondolni hogy pont a mérésbe belecsúsztatok.Én is voltam így de megvárták még befejezi a fiam a szopizást.A védőnő meg egy tünd

éri csaj.

Kérdező:semmi gond azzal a kórházzal nyugodj meg.Nekem nagyon jó élményeim vannak és ha szülnék harmadjára akkor is oda mennék!!!!A szülőszobák jók,mint azt már írtam is.

Levisznek a gyerekágyi részre.Attól függ mikor szülsz meg ha pl. 7-8 között akkor ugye alapból 10-körül kerülsz le.Én 7:30-kor kerültem le és 10-kor adták volna ki a fiam,de mondtam hogy még várjanak egy kicsit,mert épp akkor jött a férjem és anyámék.Miután elmentek szóltam hogy hozhatják.Ha bármi van kérdezhetsz tőlük nyugodtan,azért vannak és ha szembe találod magad egy bunkóval állj ki magadért!!!!Reggel 6-7 ig kiadják őket szopizni aztán elviszik lemérik,megvizsgálják majd 10-kor megint kihozzák és csak este 11-kor viszik vissza őket.De ha lesz sok tejed akkor tanácsolom(bár mindenki azt mondja ilyenkor pihenjen még a kismama)maradjon veled éjszakára,ugyanis kérheted ezt is.Éjszaka teát kapnak és azt hiszem egyszer tápszert.Mire vagy még konkrétan kiváncsi?Kérdezz és válaszolok Neked!

Könnyű szülést kívánok!!

2011. okt. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Mertem véleményt írni, mert többször voltam ott látogatni rokonnál, barátnőnél.

Saját szememmel láttam, hogy a barátnőm cicijéről leszedték a kisfiát, és nem kapta vissza, csak reggel 6-kor (ez 2 éve volt).

Az összes ismerősöm csak az első babáját szülte ott, a másodikat már máshol, ez szerintem sokat elmond.


De neked mázlid volt, kedves utolsó, hogy jól érezted ott magadat!!! Ennek egyébként örülök, mert tényleg jó, ha a kórházi napok és a szülés szép emlék!!!

2011. okt. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen aranyos vagy és ez így van ahogy mondod :)))

Mondjuk 2 év az sok idő addig változhatott a dolog.Valami oka csak volt hogy leszedték a ciciéről szerintem.Na mindegy ez már a múlté.

Minden jót!

2011. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is ott szültem ahogy az előző válaszoló,Páczai Doktornőnél,és nagyon meg votlam elégedve.Nem válaszott orvosom volt,hanem ügyeletes,mégis mindennap benézett,nem volt pénzéhes stb.Én meg voltam elégedve,igaz én úgy voltam vele,hogy azt a pár napot,pláne egy gyönyörűséges kisbabával fél lábbal is kibírom:)
2011. okt. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Annyira jó, ha felmerül ennek a kórháznak a neve akkor máris háború van:)

Én is ott fogok szülni, remélhetőleg 2 héten belül és bár van fogadott dokim, eddig akárkivel találkoztam (vérvétel,ctg,szülő szobalátogatás, 4 rokon 3 barát szülés utáni látogatás, sőt 1 alkalommal nem a saját dokim uh-zott mert el kellett rohannia, tehát egy vadidegen doki ) soha senki nem volt velem sem bunkó, sem lekezelő!De nyilván minden egyes alkalommal hatalmas szerencse kerített hatalmába:D Ki kéne töltenem egy lottót én szerencse lánya...

Na de, majd most friss "jelentést" tudok adni neked a kórházból, kedves kérdező, csak majd írj egy e-mailt nekem el ne felejtsem, és szurkolj ám nekem:)

2011. okt. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A harmadikat szülöm ott 2 hét múlva.Nem volt egyszer sem fogadott orvosom és semmi gond nem volt és igenis aranyosak a csecsemősök az orvosok is korrektek.Ha meg hallásból itélkezik az ember az már régen rossz.Az orvosok is emberek és naponta azért majdnem 50-60 nőt babát vizsgálgatni nem lehet kellemes és sztem a bunkó elnevezés abból ered az elsőnél hogy nem ült le a barátnőddel trécselni félórákat.Kérdező!Nyugodtan szülj ott nem rosszabb mint a bajcsy vagy az István vagy akármelyik.
2011. okt. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!