Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyünk, ha szülés után...

Mit tegyünk, ha szülés után nem segítenek a csecsemősök?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan topicot olvasok, ahol azt írják nem igazán van idejük a csecsemősöknek a kismamákra, babákra.


Ti hogy oldjátok meg?


2010. nov. 23. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
adsz neki pénzt és segít. sajnos ez van.
2010. nov. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Amikor behozzák a babát, gyorsan kérdezz meg mindent, amit szeretnél. pl. hogy kell köldököt ápolni, pelenkázni, angol pólyázni, stb... Én sajna nem tettem meg ezt, és utána ott álltam, nem tudtam rá feladni a pólyát.:))) Meg bármikor bemehetsz a csecsemősökhöz, mindig kell ott lennie vkinek (ahol a kisbabák vannak, meg ahol fürdetnek), és kötelességük segíteni. Azt ne várd, hogy sokat fognak foglalkozni veled, mert sok a dolguk, meg ha nem rendeset fogsz ki, lehet, hogy bunkózni is fog, de ne érdekeljen. Addig ne menj el, amíg nem segít ha nem tudsz valamit. Én vittem be magammal pár doboz bonbont és a rendesebbeknek adtam hálám jeléül.
2010. nov. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
bababarát kórházban szültem, ahol a babák a mamákkal vannak egész nap, mégsem segítettek a csecsemősök, pedig ugye ez akkor nem idő kérdése....nem nagyon voltak a babákkal leterhelve. egymást tanítgattuk ott, kismamák.
2010. nov. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Februárban szültem, a csecsemősök felénk se jöttek. Másnap bementem hozzájuk(láttam h üldögélnek és beszélgetnek), és elmondtam h segítség kell, öltöztetéshez, köldökápoláshoz, tisztába-tevéshez, szoptatáshoz. Megbeszélték kihez tartozom, és normálisan, türelmesen megmutattak, elmondtak mindent.

A nővérke másnap is visszajött megkérdezni, h boldogulok-e? Még a szoptatásnál is segített, próbált...


Volt aki panaszkodott rájuk. Én is örültem volna, h kérdezés nélkül mindent elmondanak amikor visszahozzák a babámat.


Az hogy mennyi/mire van idejük munkaidőben jobb nem firtatni, mert sztem fejek hullanának.

2010. nov. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, esetleg a kismama nem tud előre felkészülni ezekre a dolgokra? megtanulni előre, mit hogyan kell tenni?

Bevallom félek a kórháztól, mert múltkor bementünk elég erős fájdalmakkal és nem vizsgált meg az orvos, azt mondta a dokim bennt van várjam meg, 2, 5 órát vártam, és felhívtam a dokim, aki közölte a kórház területén sincsen, és ez eléggé elkeserített.Bizalmatlan vagyok azóta nagyon.

2010. nov. 23. 23:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Pécsen élek de ilyenről még nem is hallottam. A Megyeiben szültem de ott olyan nem volt hogy legalább fél óránként valaki ránk ne nézett volna.

A szoptatásnál addig segítettek mig magától nem ment.Megkérdezték hogy aznap fürdött-e már a baba és ha nem akkor mondák, hogy menjünk és ők fürdettek. Ha éjjel aludni akartunk megkérdezték elvigyék-e a babát? Ha igen akkor 3 óránként jöttek és hozták etetni majd ha végeztünk vitték vissza a csecsemőszobába.

Szóval nekem csak pozitív élményeim vannak, semmi kifogásom nem volt.

2010. nov. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, azt a kis időt kibírod valahogy, otthon a védőnőd, családod meg segíteni fog. Én nem pénzt adtam nekik, hanem össze szorítotam a fogam és nem mentem hozzájuk. Egyszer jöttek be, hogy vigyem ki méretni szoptatás után 8ez már második gyereknél volt), kiballagtam megkérdeztem mi van, ha nem? Nem engednek haza, van valami előírás erre? Mondták nem dehogy csak megnyugtatás, mondtam nem. Én el sem köszöntem tőlük.

De kérdezz nyugodtan, mi aggaszt szívesen válaszolok és itt mások is szerintem.

2010. nov. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Bennem nagyon rossz élmény maradt, hogy hagytak ülni görcsölve 2, 5 órát, meg sem vizsgáltak, sőt letagadták, hogy a dokim nincsen benn, és mi lett volna, ha tényleg baj történik???és nem segítenek, mert a dokim épp szabin van!


Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy nem- e tudom megtanulni a dolgokat, hogy ne kelljen a csecsemősöket zargatni, én nehezen viselem, ha valaki lekezelő.

2010. nov. 23. 23:43
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik városban laksz, Fehérváron a következő volt a metódus, ilyen esetben becsöngettünk a szülőszobán, hogy beindult a szülés, behívtak, orvosi vizsgálat, kikérdezés, NST- és ha valóban beindult vagy baj van, akkor hívták az orvost. de mi rá kérdeztünk konkrétan, mert minket is beültettek egy szülőszobába, hogy na most mi van. és mondták, hogy jön már az orvosom.
2010. nov. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik akkor szerencsém volt, mert nagyon sokat segítettek. A Kútvölgyi kórházban szültem császárral és messzemenően a legjobb csecsemősök dolgoznak ott. Rengeteg helyen olvastam is topikokban fórumokban hogy mindenki elégedett volt velük. Bababarát kórház, jól összeszokott csapattal. Nem tudom megvan e még a szülészetük, mert úgy halottam be akarják zárni :(

Ha szülésznőt fogadsz, őt megkérheted hogy utána is segítsen megmutatni a dolgokat. Vagy a védőnőt is felhivhatod szerintem ő is el tud látni tanácsokkal. Legalábbis nekem úgy volt, mert úgye a terhesség alatt is kellett hozzá járnom és összeszoktunk. Hál istennek ő is mindig és mindenben segítőkész a mai napig, bármikor hivhatom ha gondom akad.

Felkésziteni nem tudom mennyire tudnálak. Végülis tisztába tenni gondolom tisztába tudod, bár amikor üvölt és rugkapál, akkor kicsit nehézkesebb, főleg hogy olyan pici még, de sikerülni fog biztosan. Mindig úgy kell tartani az újszülöttet, hogy a feje tartva legyen, ezt általában ahogyan a kezeddel alányúlsz az ujjaid segítségével könnyedén meg tudod tartani, vagy a karodon tartani, esetleg ha hasfájós akkor pocival lefelé. Fürdetni valószinűleg a csecsemősök fogják. Ők pikk pakk aláteszik egy mosogatószerű csap alá és megfürdetik, aztán fel is öltöztetik. Ezzel szerintem nem lesz gond. A köldökre kell nagyon odafigyelni! Minden tisztába tevéskor óvatosan a csonkot körbe kell törölni alkoholos fültisztítóval, majd beszórni sebhintőporral. Ezt szerintem kérd meg azért valamelyik csecsemőst hogy legalább egyszer mutassák meg hogy kell. De igazából ettől sem kell félni, mert nem fáj nekik,maximum hidegnek érezhetik. Nekem a szoptatással volt gondom, ugyanis nem akart szopizni a kisfiam. Cumisüvegből elfogadta a tejemet, de a cici egyszerűen tabu volt nála. Ebben segítettek nekem nagyon sokat, hozták cicre tették, próbálgatták, kaptam bimbóvédőt, abból szivott is, de simán cicire csak egy nővérke tudta tenni nekem, és még itthon is csak bimbóvédővel volt hajlandó szopizni egy darabig, de aztán összeszoktunk :) most már 2 éves és még mindig szopizik.

Nagyjából az első szembeütköző problémákat elmondtam, remélem tudtam segíteni egy kicsit pár tanáccsal, vagy ötlettel, hogy nálunk hogyan volt. De mondom ha szülésznőt fogadsz, ő biztos segíteni fog utána is. Ha pedig nem (én sem fogadtam) akkor nyugodtan kérdezzél, ők erre fel vannak készülve, rengeteg anyukával találkoznak naponta, nem lesz nekik újdonság egy egy 100x hallott kérdés. Ha pedig mufurcok, akkor még mindig lesz ott egy pár tapasztalt többgyerekes anyuka aki tud segíteni. ne félj, és ne izgulj emiatt. Minden meg fog oldódni magától.

Bocsi ha hosszúra sikeredett .

2010. nov. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!