Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hány napig vagyok...

Szülés után hány napig vagyok védett a terhességtől?

Figyelt kérdés
Vagy nincs ilyen? Csak mert olvastam itt valahol, hogy amíg nem jelentkezik újra a menstruáció. Ez igaz?

2011. nov. 9. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nincs ilyen. épp az 1.menstruáció muataja, hogy megérett, kiürült egy petesejt. tehát az 1.menstruáció előtt kb.2 héttel épp termékeny vagy.


általában 2-6 hónap közt áll vissza a szervezet a régi kerékvágásba. nálam 1 év volt, mire lett újra ciklusom, de van olyan, akinek 2 hét alatt újra termékeny a méhe.

2011. nov. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Addig vagy védett, amíg nem szexelsz.


Ugyanúgy nem vagy védett, ahogyan a tinik sem az első mnses előtt, hiszen a peteérés előtte történik -arról pedig nem tudunk.

Szülés után a 6 hetes kontrollvizsgálatig nem szabad szexelni, utána sokakat "megvéd" a szoptatás, de ugyanannyian teherbe is esnek mellette.

2011. nov. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem a gyermekágyi vérzés után pontosan megjött 4 hétre, onnantól szabályos ciklusaim voltak. teháamúgy sem lehet egt 6 hét amíg yütt lenni, az, amíg védett voltam, plusz1-2 hét. Szóval ha nem akarsz rögtön kistesót védekezz valahogy.
2011. nov. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És még az sem igaz, h meg fog jönni. Szülés után, szoptatás alatt a hormonháztartás felborulhat és vagy ovuláció nélküli menstruáció következik be vagy menstruáció nélkül van ovuláció. A szülés utáni első hat hétben úgysem szabad szexelni, így védett vagy. 6. hét utántól meg lehet szoptatás alatti fogamzásgátlót szedni vagy más egyéb módszert bevetni.
2011. nov. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze, hogy fogunk védekezni, ha már szabad lesz a szex. Csak itt olvastam egy kérdést, de válaszokat nem láttam. Mivel nagyon kíváncsivá tett a dolog, ezért rákérdeztem. Kistesót ugyen szeretnénk minél hamarább, de nem ennyire hamar.
2011. nov. 9. 14:33
 6/7 anonim ***** válasza:

elméletben a szoptatás ad védettséget, de ez sem igaz mindenkire.


mi hamar szerettünk volna kistesót, így elég volt a szoptatásra, illetve az első hónapokban enyhe védekezésre bízni magunkat. jól is jött össze, 1 éves volt a lányom amikor megfogant a kistesója.

2011. nov. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hány napig???kezdjük ott h szülés után 6 hétig nem is szabad szexelni.tehát nem napokról hanem hetekről beszélünk.
2011. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!