Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szedett-e valaki homeopátiás...

Szedett-e valaki homeopátiás bogyót szüléskor, ill. szülést követően? Ha igen akkor mit és mire (pl. tágulássegítő, gátseb gyógyulást segítő, tejtermelésre stb. ). Használt-e?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia Én ezeket szedtem!


Homopátiás szerek:

Arnica CH9 napi 1x5 golyó

Caulophillum CH5 napi 1x 5 golyó

Cimicifuga CH5 3 naponta 5 golyó.

Szülés után az Arnicát szedtem 2 hétig.

Ittam a málnalevélteát napi 2 bögrével.


Ezeken az oldalakon pontos leírást adnak, hogy mire jó.

homeopatia.lap.hu/

www.natursziget.com

homeopatia.info.hu

www.boiron.hu

2009. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem. A Bába válaszol könyvben is vannak szerek, de azt hangsúlyozza, hogy nem jó össze-vissza szedni őket, csak akkor vegyünk be, ha valami probléma van.

A málnalevél teát a méhszáj érésének elősegítésére ajánlják. A kiírt időpont előtt 1-2 héttel lehet elkezdeni. (Szülés utáni ivás hatásáról nem olvastam)

Vannak dúlák, akik tudnak segíteni ebben. (főleg szülés közben jöhet jól ez a segítség.+-*

2009. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a honlapokat megnézem.
2009. jan. 15. 15:52
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja és az első válaszolótól kérdezném, hogy hasznosak voltak ezek a szerek?
2009. jan. 15. 15:52
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszadó vagyok.

Egész nap voltak enyhe fájásaim, majs este 11 kor elment a magzatvizem és éjfél után 18 percre megszületett a kisfiam. 3090g és 54 cm . Egy varratom volt, és aznap reggel ülve szoptattam és normálisan jártam. Nem fájt semmim. Nekem hatot.

2009. jan. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Én is ki fogom próbálni és remélem segíteni fog.
2009. jan. 15. 16:27
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Gátsebre még nagyon jó volt a delphinium staphisagria 30ch

és én is szedtem az arnica montanat. Tejserkentőnek meg az urtica urenset 5ch, de ezt csak a tejbelövellésig szabad szedni.

2009. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

En Caulophillum CH5-t szedtem, napi 5 golyot a 36. hettol es malnalevel teat is ittam. A szules magzatvizelfolyassal kezdodott, de fajasok meg nem voltak, 3 oraval kesobb jott az elso fajas, de egybol hosszuak voltak es harom percesek, egy ora mulva mar ket percesek. Osszesen harom orat vajudtam ezekkel es a nullarol tagultam ki teljesen. En gatmasszazst is csinaltam olajjal es gatvedelemmel szultam repedes es vagas nelkul elso babat kozel negy kiloval.

Korabban annyira nem voltam a termeszetesseg hive, nem foglalkoztam ezekkel a temakkal, de a szules bebizonyitotta, hogy van ebben valami...

Aztan ki tudja? Lehet hogy ezek nelkul is ilyen konnyen ment volna.

Jah, most jar a szam. Az jo volt, hogy csak harom oran at voltak fajasok, azt viszont alairom, hogy akkor nagyon durvan intenzivek voltak, egyaltalan nem volt idom szusszanni, az utolso oraban mar egymast ertek.

2009. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
... és ezeket a homeopátiás bogyókat ki ajánlotta? Elnézést, hogy visszakérdezek, de tanácstalan vagyok, hogy ki írhatja fel.
2009. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti válaszoló vagyok.

Nekem a szülésznő mondta és egy barátnőm, aki használta. Meg igazából tele van vele minden, az internet, a magazinok, ezen az oldalon sincs szinte olyan nap, hogy ne szerepelne egy kérdésben.

Felírni nem kell, mivel ezek nem minősülnek gyógyszernek. Csak bemész egy-egy gyógyszertárba és megkérdezed, hogy foglalkoznak-e homeopátiás készítményekkel. Ha szerencséd van, akkor igen a válasz.

Ha nincs, akkor mész tovább. Én legnagyobb meglepetésemre csak a negyedik vagy ötödik gyógyszertárban találtam Pesten, pedig azt hittem, hogy nem igényel ekkora vadászatot.

Egyébként nem drága, kb 80 golyócska van egy tubusban és 600 ft körül van egy tubus. Én a 36. héten kezdtem, mint írtam és két tubussal sem használtam el és a kiírt dátum előtt szültem csupán három nappal.

2009. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!