Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire hatásosak a vajúdást-...

Mennyire hatásosak a vajúdást-tágulást segítő homeopátiás bogyók illetve a málna levél tea?

Figyelt kérdés
Érdemes ezzel foglalkozni, vagy melyik ami hatásosabb?Első babát várom és szeretnék könnyíteni a dolgokon ha tényleg lehetséges! Ha valaki tudna írni tapasztalatairól , megköszönném!
2010. máj. 6. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

Nekem ezek a dolgok nem segítettek. Az első babánál lelkesen csináltam "mindent amit lehetett", 26 órás hosszú és komplikált szülésem volt, a másodiknál nem foglalkoztam ezzel, és 4,5 óra alatt "könnyedén" meglett a baba.

Szerintem agyban dől el a legtöbb dolog. A másodiknál már tudtam, hogy mi az, amit "nem szabad" csinálni, és mit tehetek közben, mire gondoljak stb., hogy jobban menjen...

2010. máj. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!Azért ijesztő számomra a dolog, mert eszméletlen mennyire kicsi a fájdalom küszöböm. És ha még nem is a fájdalmat nézem, van a családban olyan baba akinek lett fogyatékossága a szülés közbeni komplikációk miatt.

A málnalevél teát is sokan ajánlották, és van aki a homeos bogyókra esküszik. De természetesen várom a további véleményeket is. Ki mit tapasztalt, mit ajánl!

2010. máj. 6. 21:10
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Szia, nekem nincs viszonyítási alapom, mert első babámat szültem, de én ittam málna levél teát + ettem cimicinfugát is meg callopyllum (biztos nem jól írtam de valami ilyesmi) délután 4-kor elfolyt a magzatvíz fájás sehol, kb. 5-kor megvizsgált a doki 3 cm-re voltam kitágulva enyhe fájásokkal este 8-ra teljesen eltünt a méhszáj, ennek ellenére császár lett mert nem volt ideje a babámnak beforogni, arccal rossz fele nézett és nem tudott kibújni 1 óra kitolás után se, na szóval szerintem hatnak ezek a bogyók, meg a tea is, de én következőleg csak akkor fogom szedni ha a babám jó irányba lesz:)
2010. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Én szedtem a bogyókat rendületlenül és ittam a málnalevél teát is.Gondoltam, ha nem is segít ártani nem árthat. 42 hetesen császárral született a kisfiam, mert semmire nem tágultam.

2010. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Én is szedtem és ittam ezeket. Mivel túlhordtam a fiamat, ezért indították a szülést, de a burokrepesztéstől számított 4 óra múlva megvolt a fiam, kb. a 3. tolófájásra. Nem tudom ezektől-e, de ártani biztos nem árt, így én a 2.-nál is szedni fogom.

Ja és végig szedtem a vajúdás alatt is.

2010. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Első válaszoló! Mi az amit "nem szabad" csinálni?
2010. máj. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Engem is érdekelne!És egyébként akik alkalmazták ezeket a módszereket, hanyadik héttől kezdtétek el inni a teát? És melyik fajta homeopátiás bogyót és mikortól milyen adagban?Köszi a segítséget!
2010. máj. 7. 08:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Barátnőm "bábakoktélt" ivott: grapefruitlé, tonik, gyömbér, ricinus.
2010. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim még nincsenek, de én is készülök ilyen praktikákkal. :)

Vasárnap töltöm a 38. hetet. Két hete iszom a málnalevél teát (szerintem tök finom), és most hétfő óta szedek homeobogyókat, szülésznői ajánlásra. Mondtam neki, hogy szeretném megpróbálni a gátvédelmet, így az alábbi forgatókönyvet írta le:

- 36. héttől Arnica 15CH napi 2*5

- 37-38. hét Caulophyllum 9CH napi 2*5 hétfőtől szombatig, vasárnap Pulsatilla 15CH 1*5

- 38-39. hét Cimicifuga 5CH 2*5 h-sz, vasárnap megint Pulsatilla

- 39-40. hét Cauloph, vasárnap Puls.

- 40-41. hét Cimicifuga

Szülés indulásakor Arnica 15CH 8 óránként, Caulo+Cimici felváltva max fél óránként; ha elfolyik a víz, Pulsatilla óránként.

Szülőszobára Caulo és Cimici 30CH-t kellene vinni, de azt nem találok itt Egerszegen semmilyen patikában.


Azt mondta, hogy a homeo bogyók lehet, hogy picit kitolják a terhesség idejét, viszont magát a szülést gyorsítják. Hát majd meglátjuk.

2010. máj. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem szabad: arra gondolni, hogy mennyire fáj, és tulajdonképpen "magammal foglalkozni". A másodikommal úgy álltam hozzá, hogy a fájások jók, és kellenek, mert azok segítik előre a babát. Amikor nagyon fájt, biztattam a babámat, hogy "ez az, menj előre!"

Amit nem szabad: hátrahajtani a fejünket fájás közben. Nekem ezt senki nem mondta, egyszer megcsináltam, és majdnem elájultam. Elment a látásom egy rövid időre (nem tudom mennyi), szédültem, és azt hittem, végem van...

Én az elsőnél a fájások alatt megfeszítettem az izmaimat, ez sem jó, mert ha arra koncentrálok, hogy "ellazuljak", akkor az segít. Azt is megtanultam, hogy a száj izmai és az alsó izmok kapcsolatban vannak, ha tehát arra tudok figyelni csak, hogy a számat ne szorítsam, akkor alul is lazább leszek.

És bár én ösztönösen nem kiabáltam, viszont mondogattam ilyeneket hogy "nagyon fáj", meg "nem bírom tovább". Nem szabad ezekre pazarolni az energiát, mert minden cseppjére szükség van. A másodikommal már csak annyit beszéltem, amennyi kellett, hogy mit kérek (vizet), vagy hogy hogyan masszírozzanak, hogy akarok helyezkedni, miben segítsenek. (Férjem és szülésznő voltak ott, és alternatív szobában szültem mindkétszer...)

Most nagyjából ez jutott eszembe, már nem "tegnapi" az élmény... :o)

2010. máj. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!