Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor érdemes elindulni a...

Mikor érdemes elindulni a kórházba, ha a kórházba max.1 óra alatt érünk be?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha első baba és nem megy el a magzatvíz, akkor várhatsz amíg már kifejezetten érzed, hogy fáj. A gyakoriság nem mérvadó, mert az elején össze-vissza fáj - legalábbis nekem így volt. Nekem első volt, kb hajnali 4-kor kezdődött, 7-re bementünk, haza is küldtek volna, ha nem lettem volna már 5 napja túl és a doki vizsgálat közben 'véletlenül' nem repeszti meg a burkot.
2010. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem 5perces fájásoknál elöbb nem érdemes bemenni
2010. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ÁLTALÁBAN 5 perces fájásoknál érdemes bemenni, előbb felesleges, később kockázatos :)
2010. dec. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem az 5 perces már későn lesz.nekünk 30-40 percre van a kórház és azt mondta mindenki(védőnő,orvos,szülésznő)hogy már a 10 perceseknél induljunk el.Inkább legyél ott előbb.Az az 1-2 óra nem hiszem,hogy számítani fog amit tovább töltesz el a kórházban.És ha meg gyorsan akar jönni a baba?!!!!
2010. dec. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Közben én is megkérdeztem a védőnőt, ő azt tanácsolta, hogy 20 perces fájásoknál érdemes elindulni, mivel 1 órás az út. De én is ezt gondolom, inkább legyek ott előbb, mint később, ráadásul most is havazik, tehát az útviszonyokat is figyelembe kell venni. Azért köszi a válaszokat!
2010. dec. 1. 11:54
 6/6 anonim ***** válasza:

20 perces fájásokkal?? Jó ég, akkor még az is lehet, hogy 2 napot vajúdsz majd a kórházban. Az nagyon sok, teljesen felesleges bemenni, simán haza is küldhetnek.

Első szülésnél 5 perces fájásokkal érdemes elindulni, második, többedik szülésnél hamarabb.

Egyébként nekem egyből 5 perces fájásaim lettek, amikor 1 órája tartottak, akkor indultunk a kórházba (1 órás út). Reggel 8-ra értünk be, délben szültem meg a babámat.

Másodiknál egyből 3 perces fájásaim jöttek, de ott nem tudtam egyből elindulni, mert meg kellett várni a férjemet, hogy hazaérjen, plusz meg kellett várni a házaspárt, akik az első lányomra vigyáztak, hogy ők is hazaérjenek, még át kellett vinni hozzájuk, aztán mire beértünk a kórházba, már szültem is (50 perc alatt).

A kocsiban már 1-2 perces fájásaim voltak, 70 perc volt az út.

2010. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!