Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor kell elindulni a kórházba?

Mikor kell elindulni a kórházba?

Figyelt kérdés

Mikor célszerű elindulni a kórházba, hány perces fájásoknál, vagy egyből miután elfolyt a magzatvíz, a kórházhoz közel vagyunk, nappal kocsival 10 perc, éjszaka max.5 perc. Nem szeretnék idő előtt befeküdni és a kórházba vajódni, oda jó lenne már csak szülni menni,

34 hetes kismama:)


2009. jún. 26. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem szülésfelkészítőn mondta a szülésznő,ha elfolyik a magzatvíz vagy ha csak szivárog akkor egy gyors tusolás és irány a kórház.Egyébként ha nem vagy messze tőle akkor első babánál elég az 5perces fájásoknál bemenni,de ha téged megnyugtat akkor a 10percesnél is elindulhatsz.Hol fogsz szülni?Boldog babavárást.33hetes3napos km.
2009. jún. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha elfolyik a magzatvíz, vagy 5 perces fájásoknál.

Előbb nem érdemes, mert lehet, hogy még hazaküldenek.

2009. jún. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezzel nem voltam tisztában mert mindenhol mást írnak, de ezekszerint a lényeg ha elfolyik a magzatvíz menni kell,

Nyíregyházán fogok szülni és már egy kicsit türelmetlen vagyok, persze tudom van még idő, de ez már lassan telik:)

2009. jún. 26. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az öt perces fájásoknál hívtam a dokimat, mondta hogy menjek be, de jól lecsesztek hogy mért nem szóltam hamarabb mert adtak volna gyorsítót, és akkor nem vajúdtam volna 16 órát!
2009. jún. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A magzatvíz nem mindenkinél folyik el. De ha elfolyik, akkor rögtön helyezkedj vízszintes helyzetbe (hátadon), csípő elá rakj egy párnát, mert akkor a köldökzsinórt a baba feje nyomhatja, így nem jut elég oxigénhez a kis bébi addig, amíg végre kint lesz.

És rögtön mentőt hívni.

Egyébként ez a ritkább változat.


Ha fájások jelentkeznek, az 5 perceseknél érdemes elindulni. Főleg, ha közel laksz a kórházhoz, akkor elvileg bőven elég az 5 perceseknél indulni.


De kérdezz rá te magad is a védőnődnél. Én is rákérdeztem épp ezen a héten. Mert fogalmam sincs, hogy ebben a városban mi a szokás. Mit várnak el. Mik a tapasztalatok.

Mi is kb. 10 percre vagyunk a kórháztól.

Nekem ezeket a tanácsokat mondta.

2009. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!