Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma Magyarországon mik a...

Ma Magyarországon mik a feltételei az otthonszülésnek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 4. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
"A Nemzeti Erőforrás Minisztérium Egészségügyért felelős államtitkársága szerint bár az anya joga eldönteni, hol akar szülni, de az otthonszülés biztonságos lebonyolításának szakmai, egészségügyi és tárgyi feltételei ma nem adottak Magyarországon."
2010. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Még ezt találtam hozzá érdekességnek.

2010. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, érdekes dolgokról lehet benne olvasni.
2010. dec. 4. 11:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt döntenél ezt is érdemes elolvasni.

[link]

2010. dec. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


De egyelőre csak tervek

2010. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
miert szeretnel otthon szulni?
2010. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Bocs,de aztán ha baj lesz,akkor kihez rohantok????
2010. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!


Az első két választ én küldtem. De látod valahol, hogy bárki is azt írta volna, hogy szeretnénk otthon szülni? Ugye nem? Akkor ne gerjesszünk felesleges vitát. A kérdező egy kérdést tett fel csupán, és ő sem indokolta, hogy miért. Mi többiek, pusztán választ adtunk.

2010. dec. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, aki azt kérdezte, hogy miért szeretnék otthon szülni + hova rohanunk, ha baj van, neki a válasz:

egyértelmű, hogy csak akkor engedélyezett az ilyesmi pl. külföldön ( Angliában kimondottan támogatják az elképzelést ), ha semmiféle komplikációra nincs kilátás.

Hogy őszinte legyek, gyakran a kórház, mint intézmény se egy életbiztosítás sajnos se a baba, se az anyuka számára.

Én most vagyok abban a cipőben, hogy kénytelen vagyok fogadott orvoshoz terhesgondozásra járni, illetőleg a későbbiekben magát a szülést is "nála intézni", ugyanis tb alapon volt szerencsém kifogni olyan orvost, aki jóformán le se sz*rt engem meg a babámat, inkább nem részletezném, elég az, ha én tudom, miről van szó.

Szóval én a mostani időkben tapasztalom, hogy micsoda elüzletiesedett világot élünk, ahol keményen meg kell fizetni az egészségért.

Ezért is vagyok úgy a kérdéssel, hogy ha legális lenne az otthonszülés, az embernek a megszokott környezetében, biztonságban, nyugalomban, akkor én azt a pénzt inkább annak adnám oda, aki segítene levezetni a szülést, és nem egy olyan embernek, akinek elviekben INGYEN is kötelessége lenne részt venni a szülésben, nem csak tartani a markát.

2010. dec. 6. 15:01
 10/11 anonim válasza:
46%

Szia!


Ha bármit megtudsz a témáról, értesíts! :) Mikorra várod a babád? Én márc.közepére, és én is elég "érdekes"orvosokkal találkoztam, de én úgy döntöttem mégsem megyek "fogadott"orvoshoz, az elsőt úgy szültem, és alig ért be, és a dolog nem rajta múlt... szóval én most "lesz, ami lesz" alapon ahhoz megyek, aki ügyel... ha baj van, úgyis el kell látnia...de remélem, addig szabályozzák ezt az otthon szülés dolgot... :) És ne foglalkozz a negatív véleményekkel, ma az orvosok érdeke, hogy félelmet tápláljanak a kismamákba a szüléssel kapcsolatban, és utána begyűjtsék a pénzt...

2010. dec. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!