Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kérni, hogy császármetsz...

Lehet kérni, hogy császármetszéssel szülhessek (mindenféle különösebb indok nélkül) ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes, nem vagyok tini, nem tervezek gyereket és elolvastam a jogszabályt, de az nem egyértelmű. Csak tudni szeretném, hogy ha majd gyereket akarok akkor van e jogom eldönteni hogyan szüljek
2011. júl. 31. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Normális orvos nem császároz kérésre.Hiába rutin műtét ma már,nem veszélytelen,másrészt a gyereknek az a jó,ha természetes úton jön a világra.

Persze orvosa válogatja,pénzért sok mindent lehet kérni,még műtétet is.

2011. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
A császármetszés egy műtét, még pedig a második legbonyolultabb hasi műtét. Ha nincs előzetes indok akkor ezt normális orvos nem végzi el pusztán azért mert az anyuka azt gondolja,hogy ez kényelmesebb. Az már kérdés, hogy létezik orvos és pénz aki papíron hajlandó megkreálni az indokokat. (ez kell az OEP felé mert csak indokolt beavatkozás árát fizetik ki a kórháznak)Szültem két gyereket az egyiket simán, a másikat császárral. A császár egy szükséges rossznak gondolom és nem vagyok egyedül azzal, hogy ha lenne még egy gyerekem eszem ágában sem lenne császárt kérni. Nem sikerült rájönnöm, hogy miért lenne könnyebb,jobb és pláne fájdalommentesebb egy császáros szülés.
2011. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Életem legnagyobb élménye a kisfiam születése volt. Nem fájdalommentes, az igaz, de gyönyörű pillanat, abszolút nem emlékszem másra, csak a jó oldalára. Remélem, legközelebb is hüvelyi úton szülök. Szerintem a császár kizárólag indokolt esetben elfogadható (baba vagy a mama egészsége). Féltem tőle én is, mint bárki más, de semmi szín alatt nem szerettem volna császárral szülni.
2011. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem,ma Magyarországon-jogilag-erre nincs lehetőség.
2011. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Hivatalosan nem lehet ilyet kérni.

De az tuti,hogy én meg fogom fizetni az árát és meg fogom keresni a lehetőséget,hogy félelem nélkül vállalhassak gyermeket idővel(én sem vagyok már tini régen,de hüvelyi úton soha nem fogok szülni)Bár ezért lehet,hogy lepontoznak,de az én testemről szeretnék én dönteni.

2011. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

utolsó

egyetértek veled, mindenkinek joga van eldönteni hogyan akar szülni.

nem is értem h a császármetszést miért nem engedélyezik mikor van otthonszülés, kádbanszülés, állva, ülve stb... azok kevésbé veszélyesek mint a császár?

2011. júl. 31. 17:46
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező és Utolsó válaszoló!


A császár metszés NAGY HASI MŰTÉT ami kockázatokkal jár.

A fertőzés veszély miatt az összetapadások kockázata, főleg a lesz vagy volt korábbi műtét.

A későbbi szülést is negatívan befolyásolhatja, nehezebben eshetsz később teherbe elvetélést okozhat koraszülést és ami a legfontosabb seb szétválást is, amibe bele is lehet halni.

Arról nem beszélve, mivel gerincbe kapod az érzéstelenítést abból is lehet probléma. Érzés zavar, bénulás.

Ma Magyarországon kádba nem lehet szülni csak vajúdni.

Az otthon szülésről meg annyit, hogy azt nem tartom jónak, mert bármikor bármi közbejöhet ami miatt műtőbe kell menni és nem mindegy, hogy 10 vagy 20 perc alatt vagy ott.

A másik, ha terhes vagy akkor már nem csak rólad van szó hanem a babádról is és ennek a tükrébe kell gondolkodnod majd.


Előttem is írták ma nem lehet kérni " csak úgy" igaz ha van pénzed és elég kitartó leszel lehet, hogy fogsz találni valakit aki elvállalja.


Én császárral szültem, de ha lesz másik baba és minden rendben lesz én nem vállalnám a császárt ez után nehezebben gyógyulsz nehezebben indul be a tejed és nehezebben állhat el a vérzésed.

Nem kioktatni akarlak titeket de ez ugyan rutin műtét de veszélyes is. Nőgyógyászaton ez egy nagy hasi műtét.

Arról nem is beszélve akkor a párod se biztos, hogy bent lehet veled, nem annyit törődhetsz a babáddal amikor megszületik mint az aki simán szül. Sokáig nehezen is tudsz felkelni ami meg nehezíti a babád ellátását.


Lehet, hogy most le leszek pontozva de nekem ez a véleményem.

2011. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó pár kérdésedre az, hogy hogyan milyen pózba szülöd meg a babád azt megválaszthatod, és igen az ha minden rendben van kevésbé veszélyesebb mert az egy természetes folyamat.
2011. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan jó ám az!!!!Ez egy rendes műtét. Nekem pl annyira be voltak feszülve az izmaim, hogy elsőre be se tudta bökni a gerincbe az érzéstelenítőt. De ez még csak hagyján ahhoz képest, ami utána jött. Nem bírtam felállni utána, mert úgy fájt, se felegyenesedni. És az sem olyan jó, amikor műtét után az egyik kezedbe az infúzió folyik, ujjadon a pulzusmérő, a másikon a vérnyomásmérő, ami 5 percenként elszorítja a karod, és akkor hozzák a bébit. Kapod a hashajtót, ott állnak melletted, hogy bevetted-e. Ja, és az érzéstelenítő helyét nagyon-nagyon sokáig éreztem, plusz, a bal lábam is zsibbadt hetekig, majd kicsit később kaptam egy fertőzést. És a beleim se voltak rendben utána. Szóval, azért gondolt át, hogy melyik az "egyszerűbb"!! Mert a hüvelyivel lehet, hogy vajúdsz jópár órát, de utána nincs olyan, mint császár után. Mesélhetnék még a műtétről és azt körülvevő dolgokról, de nem akartam túl hosszúra
2011. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kórházban az igazgató ill. az erre kijelölt személy dönt, hogy indokolt e a császár. Jó pénzért mindent lehet, de nem sok orvos vállalja be indok nélkül. 4 hetet voltam kórházban, nem egy szobatársamat császározták, és hát örülök, hogy én inkább simán szültem, pedig én is császárt akartam, de nem fogadták el az indokomat, pedig a főorvos/igazgató helyettes volt az orvosom. egy percig sem bánom, hogy megszültem a babám, pedig nagy baba volt és 16 órát tartott, de már most belevágnék újra és meg sem fordulna most a fejemben a császár gondolata.
2011. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!