Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hasi műtét szülés után?...

Hasi műtét szülés után? Megcsináltatnátok, vagy maradjak így?

Figyelt kérdés

Második babámat szültem kb egy hónapja, de már az első után is szétcsúsztak a hasizmaim, vagy szétváltak középen, ki hogy érti. Ha felülök, középen kidudorodnak a belső szerveim, úgy nézek ki, mint egy alien. Ha állok, akkor is tök nagy hasam van, kb mintha öt hónapos terhes lennék, és ez nem a méhem, az szépen visszahúzódott. A hasizmaim nem tudják bent tartani a belső szerveimet. Sokfélét hallottam már, valaki azt mondja, hogy ez hasi sérv, és műteni kell, a műtétre is többfélét hallok, hogy összevarrják középen, valaki azt mondja, hogy egy hálót ültetnek be, megint mások azt mondják, hogy hasizmozással helyreáll, más pedig hogy ezzel együtt kell élni.

Van valaki hasonló helyzetben? Mit tudtok erről? Tanácstalan vagyok.


2010. dec. 7. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megcsináltatnám, ha állná a tb. Ha tényleg nem mulik már el. Sajnos nem hallottam még rola, de a www.orvostudakozo.hu-n kikérheted orvosok véleményét!
2010. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én minden kép megcsináltatnám!


sajna infót nem tudok róla írni de csináltasd meg szerintem!!!

2010. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia

Mindenkép keresd fel a háziorvosod. Ha sérved van, akkor meg kell operálni, ez nem választás kérdése. Ez nem esztétikai, hanem egészségügyi kérdés. Ezt a TB finanszírozza.

Ha a vizsgálat megállapítja, hogy "csak" esztétikai hiba

akkor viszont a TB nem finanszírozza, és elég húzós az ára. És ha szeretnél megint gyereket, akkor a szülés utén várhatóan megint ilyen lesz a hasad.

Én 2x szültem 5 kilós gyereket, a hasamon nagyon megnyúlt a bőr. De mivel még szeretnék még egyet, így egyelőre műtéten nem is gondolkodunk.

Itt hasznos infókat találsz: [link]


De a legfontosabb, mutasd meg orvosnak, a 6 hetes kontrolon a nőgyászodnak is megmutathatod.

2010. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Még csak egy hónapja szültél, mit vársz? Nekem négy hónap kellett, hogy teljesen visszaálljon a szétnyílt hasizmom.
2010. dec. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy az első babám születése után is már ilyen volt a hasam, és másfél év alatt nem állt helyre. Kellemetlen, mikor rákérdeznek, hogy mikorra várod a babát, aztán nem is vagy terhes. :(
2010. dec. 19. 16:49
 6/11 A kérdező kommentje:
Azta, de szuper az a cikk a kismamán. Végre egy cikk, ami arról szól, amiről a címe, minden benne van elejétől a végéig és jó stílusban is íródott. A második anyuka leírásán amellett, hogy együttéreztem, jókat mulattam. Köszi a linket!!!
2010. dec. 19. 17:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a TB csak akkor finanszírozza a hasplasztikát, ha ikreket szültél.
2010. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ez vlsz nem csupán esztétikai hiba, ami neked van. ha kitüremkednek a belső szerveid, az bizony sérv, és ebben az esetben megcsinálják neked ingyen. Mindenképp szólj az orvosodnak, és kérd ki a véleményét.
2010. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

16:11es vagyok

MInt a cikkben is olvashattátok:

Mit fizet az OEP?

Nem olcsó dolog a hasplasztika, sokakat talán ez is visszatart tőle. A legsúlyosabb esetekben a biztosító téríti a beavatkozás költségét. Azt, hogy a te hasad megfelel-e a következő feltételeknek, egyedül nem tudod megállapítani. Ha úgy érzed szülés után hat-hét hónappal is, hogy valami nincs rendben, jelentkezz a nőgyógyászodnál vagy a háziorvosodnál, akik beutalót fognak adni a plasztikai sebészetre. A sebész kézi vizsgálattal, illetve ultrahang segítségével állapítja meg, hogy van-e sérved. Ha valakinek olyan sérve van, amely hiánypótlást tesz szükségessé, akkor szintetikus anyagból készült hálót varrnak be a hashártyaizom vagy a bőr zsírrétege és az izom közé a hasfal megerősítésére.

A tb finanszírozza a műtétet annak, akinek

– sérve van;

– kóros kövérségben szenved(ett), és orvosi igazolással bizonyítja, hogy a törvényileg szabályozott mértékben fogyott le, és ennek eredményeképpen jelentek meg nála hasi elváltozások (kötényhas).

A sérven kívül egészségügyi probléma lehet a hasfalgyengeség, amely azt jelenti, hogy a két egyenes (hosszanti) hasizom közötti terület vékony lemezzé szélesedik ki, itt előboltosul a hasűri tartalom. Ez visszafordíthatatlan folyamat, a torna nem segít rajta, de mivel nem számít sérvnek, a jelenlegi szabályozás szerint a tb nem támogatja a helyreállítását.


Nekem sajna hasfalgyengeségem van az 5 kilós gyerekek után, de mivel még szeretnénk egy gyermeket, így csak azután szeretném ezt a magas összeget kipengetni.

A doki szerint éppúgy érzem a beleimet mint a sérves, csak nincs rajta lyuk, így nem tud kizáródni, így nem is veszélyes (neki).

Ezért kell mindenképpen orvosnak megmutatni, nem szabad annyiban hagyni. Barátnőm a védőnőnek mutatta, aki egyből beszólt neki, hogy sajnálja a hasát, pedig olyan szép gyereke van. Nem hagyta magát, kiderült, hogy sérves. Szerintem az a baj, hogy a 6 hetes kontrollon ezt nem vizsgálják. Szerintem mindenki nyugodtabb lenne.

2010. dec. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha sérv,akkor T.I.L.O.S. hasizmozni!!!!

Mielőbb nézesd meg orvossal!

...és jobbulást kívánok:)

2010. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!