Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért a fájások alatt szokták...

Miért a fájások alatt szokták az orvosok kézzel tágítani a kismamát?

Figyelt kérdés

Miért fontos, h. pont fájás alatt történjen és ne közöttük? Olyankor sokkal fájdalmasabb.

Én szülés közben hüvelybe kaptam injekciós fájdalomcsillapítót, amitől nem éreztem 20 percig semmit,(20 perc után kezdtem egyre jobban érezni mindent) de az NST kimutatta a bikaerős fájásokat.Miért nem lehetett a kézi tágítást pl az érzéstelenítés alatt végezni (legalábbis a hatás vége felé)? Miért kellett megvárni, h. újra mindent teljesen érezzek?


2010. dec. 11. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Miért kell kézzel tágítani? Én ezt nem értem. Basszus!
2010. dec. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem sem szokták... De lehet, hogy pont mi voltunk a kivételek az előző válaszolóval? :-) Kaptam oxitocint, hogy rendszeres fájásaim legyenek, és tágultam magamtól... Amikor közben megvizsgált a doki, még azt is óvatosan tette. Üdv.
2010. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem komolyan fájt és mikor feljajdultam, h. nagyon fáj, akkor a doki közölte, h. nugodjak meg, most sokkal többet haladtam előre, mint az elmúlt fél órában!
2010. dec. 11. 11:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is fájások alatt csinálta a doki és nekem is ezt mondta, mint neked, hogy ez nagyon rágyorsít a tágulásra. Szerintem iszonyatos volt!!!! De azt sajna én sem tudom, hogy miért fájás közben csinálják, lehet úgy vannak vele, hogy a fájás elnyomja a tágítás fájdalmát, lehet ha fájások között csinálnák még elviselhetetlenebb lenne.
2010. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem is fájások alatt csinálták... de nekem a tágítás nem volt vészes, nem is éreztem ,csak azt láttam, h vmit csinál, és úgy mondta a doki h tágít, rásegít, és azért mert a fájás alatt van meg az a "lazaság" a hüvelyben, mert ugye akkor könynebb, mert fájás nékül nem olyan rugalmas, mint alatta... v vmi ilyesmit magyarázott. sajnos vhogy nem tudtam teljesen rá figyelni... :)
2010. dec. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is volt benne része, mert hiába kaptam oxit, nem tágultam olyan mértékban ahogy kellett volna és így segíteni kellett tágítani és eltüneteni a belső méhszájat. 2 alkalom volt, de rosszabb volt, mint az egész szülés együtt.
2010. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tovább könyebben tágulsz,meg fájásokor doki tágitását nem érzed
2021. júl. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!