Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy-két héten belül szülök az...

Egy-két héten belül szülök az istvánba, mit kell a babának vinni a napi ruha és pelus szükségleten kívül. Takaró, ágyneműre is szükség van, vagy azt kórházit kap?

Figyelt kérdés
2009. jan. 30. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy miben különbözik az "istván" nevű hely a többitől, de nálunk a babát kórházi holmiba öltöztették, takarták. (nagyon praktikus volt a ruhácska és pihe-puha a takaró) Pelenkát is adtak. Csak a hazavitelhez volt szükség saját ruhácskára, pólyára stb...
2009. jan. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ott ez a szokás, nagylányomat évekkel ezelőtt a Bakáts téri szülészeten szültem, ott nem ez volt a szokás. Tegnap felhívtam az István kórházat (nagyvárad tér) ott adtak tájékoztatást, hogy napi 2-3 váltás ruha a babánka pelus, törlőkendő, textilpelus, sapira szükség van.... hát ez a magyar egészségügy :-( sajnos.... de az ágyneműt elfelejtettem megkérdezni, köszi a választ
2009. jan. 30. 07:49
 3/7 anonim ***** válasza:
nem kell ágynemű!
2009. jan. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pelenkát kapsz (Liberot), úgy rémlik napi 3 darabot, de szerintem azért vigyél magaddal valamennyit. Body-t, rugit 4-5 db-ot, egy vékony sapkát, textilpelust többet is, esetleg kiszoknit, egy vastagabb plédet vigyél neki, ágynemű nem kell. Ja, meg amiben majd hazahozod, overállt, vagy kiskabátot, vastag nadrágot, vastagabb sapit, kiscipőt.

A köldökápoláshoz hintőport+alkoholt adnak, meg popsikrémet is. Viszont vigyél magaddal popsitörlőt, meg pelenka anyagú törölközőt a babának a fürdetéshez.

Amúgy ha valami véletlenül nincs, akkor természetesen felöltöztetik a babát, meg van mibe törölni, stb., de jobb szeretik a sajátját ráadni a babára.

Amúgy nagyon aranyosak! Szép szülést!

2009. jan. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ott szültem,és amit nem írt az előttem válaszoló,fürdőlepedőt is vigyél!!!Azt a ruhát,amiben hazaviszitek nem kell előre bevinni,elég,ha a párod viszi magával,amikor megy értetek.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló!!!Ha nem tudod a kérdésre a választ,akkor teljesen felesleges írnod.A kérdés nem az volt,h ott ahol te szültél milyen ruha volt a babákon!
2009. jan. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szülőszobára kell:

Babának: body, rugi, sapka, kiskesztyű, és egy takaró!!!!.

Neked: hálóing, két papucs (zuhanyzás miatt), törölköző, tena betét és nagyméretű bugyi, szőlőcukor, rágicsa a párodnak, csoki és sok-sok ásványvíz, köntös, mert szülés után az egy emeletet saját lábon teszed meg...

Csecsemőosztályra:

Babának: napi 2-3 váltás ruha, sapi, kesztyű (bár ezt nem mindegyik gyerekorvos engedi meg...), textilpelenka (nekünk a szülésfelkészítőn azt mondták, hogy kb. 28 darab, mert náluk az szokás, hogy 3 óránként peluscsere, köldökápolás, majd cicizés) és babatörlő kendő, törölköző. Adnak egyébként pár Liberot, de az nem elég. A köldökápolós cuccokat is a kórház "állja".

Neked: egy nagy és legalább két kicsi türcsi, papucs, 3-4 hálóing, tena betét, bugyi, pohár, evőeszközök, tisztálkodószerek, wc papír- de ezeket gondolom te is tudod, mert már szültél :).

Remélem nem hagytam ki semmit és tudtam segíteni.

2009. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!