Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miből hány db-t vigyek a...

Miből hány db-t vigyek a kórházba? Pizsama, bugyi, intim betét, melltartó betét (eldobhatós), törülköző (kicsi, nagy)?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, mennyi időt töltesz a kórházban. Hálóinget, pizsamát, 2 naponta illik váltani, éjszaka is másban, nappal is másban legyél. A törölközőt ugyan így. Az intimbetétet is ki tudod számolni, annak függvényében, hogy hány napot leszel bent.
2011. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

haloruhat vittem be 3at.

bugyi halos ebbol is 3at(csak jarkalasnal hasznaltam,amugy meztelen voltam alul)

Betet,na abbol nekemm kellet az utanpotlas.2csomaggal vittem be(20darab)de meg elment ket csomag.(vattaszeru valami,nalunk ezt kell bevinni)

meltarto betet.10et vittem be(ez sok volt)

Torolkozo.2nagy es egy kicsi.

2011. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok.3napot szamoltam.
2011. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem tudhatod, hány napig leszel benn... pl. mi majd egy hetet voltunk, pedig a szülés simán ment, de sajnos a baba elkapott valami fertőzést és ezért antibiotikumos kúrát kapott... szóval vigyél be 3 napra való cuccot és ha tovább maradsz, valaki hoz még... amúgy én minden napra új hálóruhát vittem, de ajánlom a kétrészest, mert az praktikusabb a szoptatásnál, szoptatós melltartót is vigyél és betétet hozzá, kb. napi 2-4 fogy... én eldobható bugyikat vettem és Tena Lady-t használtam, ebből több kellett naponta... és törölközőből is napi egyet számolj, mert erősen vérzel és akkor hamar koszos lesz a törölköző... Hajrá és minden jót!
2011. jan. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam eddig így néz ki a csomag:

4 db hálóing

4 db zokni

2 db hálós bugyi (még egy csomagot veszek, v. eldobhatóst)

2 db pamut bugyi

1 papucs járkáláshoz, 1 zuhanyhoz

1 csomag extra tena

1 köntös

1 nagy törölköző, 1 közepes és 3 db kicsi kéztörlő (a lábad közé teszed, amíg törölközöl és akkor a nagy megúszhatja a baleseteket, gyorsan ki is lehet öblíteni)

1 csomag nedves wc papír, 1 csomag intim kendő, 2 tekercs wc papír

melltartó, melltartó betét, 1 textil pelenka

tusfürdő, fésű, hajgumi (több, mert folyton szétszórom), fogkefe, fogkrém, evőeszköz, bögre v. pohár, konyharuha, szalvéta, papírzsepi, zacsi a szennyesnek.


Nagyjából ennyi, és persze a személyi okmányok, notesz, toll, aprópénz.

A babának még nem tudom mi kell, úgyhogy neki eddig 1 csomag popsitörlővel, kis kesztyűvel, sapival, kis takaróval, 3 db textilpelussal készülök.

2011. jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-4 hálóing, rengeteg betét, eldobhatós bugyi 5 db, törölköző 2-3. Nekem melltartóbetét még nem kellett, két szopi melltartót vittem.
2011. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Tapasztalatból mondom, hogy felesleges sok dologgal menni, ha naponta jönnek a látogatók, akkor pl elég 1 nagy törölköző, inkább minden nap hazaküldheted ha pl véres lesz. Vagy a hálóingből sem kell 4-5 darab, 2-t vigyél és ha kell, akkor hozatsz be, vagy hazaküldöd kimosni.

35 hetes vagyok, második babával, így én már tuti nem viszek mindenből sokat, inkább majd a férjem vagy anyukámék hoznak amit kell. (betéttől a ruháig).

Célszerű a hazahozós ruhát is otthon kikészítened, hogy apuka majd vigye be, mert a táskában csak össze fog gyűrődni mire a babára adod.


Szép szülést kívánok!

2011. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!