Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülést előtt mennyi idővel...

Szülést előtt mennyi idővel érdemes megcsináltatni az apasági nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
Április 20-ra vagyok kiírva, lényegtelen mikor csináltatjuk meg!? Szóval ha most akár jövőhéten csináltatnánk, akkor arra nem mondhatnák áprilisban, hogy "régi", ugye?
2011. jan. 22. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem mondják, hogy régi. A babára szól, akire a nőgyógyásztól igazolást kapsz.

Azért érdemes előbb, nehogy koraszülés legyen, aztán nincs apasági nyilatkozat.

2011. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi kb. 3 hónappal előbb csináltattuk meg, az önkormányzat kérte le, hogy nem élek élettársi kapcsolatban és nem vagyok házas. Az anyakönyvi kivonathoz viszont nem fogadták el, kellett kérnem közjegyzőtől is, és azt mondták, hogy az a lényeges, hogy aznap, amikor a baba megszületik nem éltem-e házasságban, vagy élettársi kapcsolatban.
2011. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Idén már megint nem kell semmi egyebet tenni, mint bemész az Anyakönyvi Hivatalba a pároddal, orvosi igazolással a fogantatásról és az irataitokkal és nyilatkozatot tenni.

Eltörölték azt a közjegyzős dolgot.

2011. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 22. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!