Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés során katéter...

Császármetszés során katéter felhelyezése felsértheti a hólyagot vagy a húgyvezetéket?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan fáj pisilés közben, ráadásul véres nyákos váladék jön ki a húgycsőből a vizelettel együtt. Nem mutat fertőzést a vizeletvizsgálat, így csak a katéter rossz felhelyezésére tudok gondolni. Volt-e valakinek hasonló, és milyen gyógymód van rá?
2011. jan. 23. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia

Engem szülés közbe és után katétereztek meg....:S

A pisilés kb 1,5 hétig eléggé nagyon kellemetlen volt ,de nem pisiltem véreset stb

2011. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

sajnos rossz technika miatt, bizony okozhatnak sérülést a hugycsőben :-(

Sajnálom

Mindenképpen lásson orvos, vizelet fertőtlenitőt biztosan fogsz kapni, hogy bacik ne kerülhessenek a sérült részbe, és szerintem 2 naponta ajánlatos lenne ellenőriztetni is a vizeletedet, hogy nem - e gennyesedik, stb...


Gyógyulást kivánok, és jó babázást Neked!!!

2011. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szilágyi anyuka ***** válasza:
100%

Szia!

Én is így jártam anno,mint te.

Csak összeszorított fogakkal tudtam pisilni. Én kaptam rá gyógyszert,vizelet tisztítót meg mondta a doki,hogy nagyon sok vizet igyak és hamarabb elmúlik. Kb. 2 hétig tartott a fájdalom.

2011. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, annyira aggódom... Ha valami nagyobb baj lenne, mi lenne a 6 napos kisfiammal? Ezért is nyugtalanít a dolog.
2011. jan. 23. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem annyira fájt,hogy el sem tudom mondani,de én úgy gondoltam ez normális,2 hétig fájt vagy 3.Semmi bajom azóta. :)
2011. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, simán felsértheti. Mihamarabb lásson doki, és jobbulást neked!
2011. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó, nagyon sajnálom, épp elég a császáros sebbel mászkálni, nem még a felsértett húgycső!

Mindenképp kérj orvosi segítséget, és igyál sokat (bár gondolom szopi miatt amúgy is......)


Én is császáros voltam, de nekem műtét előtt megváltás volt a katéter, előtte lenyomtak 1 liter infúziót, azt hittem szétdurran a hólyagom. Nem éreztem semmit, és utána sem fájt.

2011. jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szegénykém:(

Velem ugyanez volt, csak annyival volt nekem rosszabb, hogy én krónikus húgyúti fertözéssel küszködök 3 éve, ami évente 2-3x kiújul. Szülés után megkatétereztek és megint éreztem azt az égetö el nem múló érzést mint mikor visszatér a betegség. És sajnos én nem csak pisilésnél érzem, hanem egyébként is, mint állandó fájdalom.

Nekem az segített, hogy 1-1,5 hétig naponta 2 liter folyadékot megittam. Akkor is ha nem esett jól, tudtam hogy muszáj :(

Próbáld ki, az meg fogja tisztítani a húgycsöved. Jobbulást kívánok neked!:)

2011. jan. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most ráadásul antibiotikumot kell szednem, ami a doki szerint szedhető szoptatás alatt, de a betegtájékoztató szerint meg kell szakítani a szoptatást. Gyönyörű a kisbabánk, de mindez elég rendesen megkeseríti az első közös napjainkat. :( Köszönöm Nektek!!!
2011. jan. 24. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!