Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés altatásban...

Császármetszés altatásban vagy érzéstelenítéssel? Melyik a "jobb" és miért? Lehet választani?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 17:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

természetesen érzéstelenítés. Nekem is így volt.


Az altatószer átmegy a babába is!

Meg neked is jobb, ha ébren vagy, meg hát egészségesebb is a epidural. Csak utána fájhat a fejed, nem szabad sokat fent lenni, feküdni kell.


Bár sokan azt mondják, h nem érzéstelenítették el rendesen, és érezték a műtétet. De ez ritka azért. Ugyanúgy, az altatásnál is hallottam már, hogy megmozdult műtét közben...

2011. okt. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Altatás, szerintem rosszabb, mert az altató belemegy a babába is, illetve nem tudják cicire tenni.

Engem érzéstelenítettek. Jobb volt. Miután kivették a picim, megnézhettem, aztán odaadták Apának és utána rátették cicire. Kicsit fura volt, úgy nézni a lábam, mintha nem is az enyém lenne :) Ettől függetlenül a nyomást lreztem, mást nem

Szerintem nem lehet választani. Az altatás csak akkor van, hogyha az anyukának valami komoly betegsége van, amúgy meg érzéstelenítenek.

2011. okt. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Mint ahogy azt sem te választhatod, h császár v hüvelyi szülés, így az érzéstelenítés fajtáját sem. Ha nincs szívproblémád v gerincproblémád és a császár nem extrémsürgős a te vagy a baba halálközeli állapota miatt, akkor 100%, h érzéstelenítés lesz. Azért szeretik azt az orvosok jobban, mert nem megy át a babába és kiemelés után fel tud sírni, tisztul a tüdeje. Hüvelyi szülésnél a hüvelyen való átpréselődés kinyomja a tüdőben levő folyadékot, ezzel biztosítva a tiszta légutakat. Császárnál ez a nyomás elmarad, ha a baba pluszban alszik is, akkor nagyobb az esélye, h a tüdő nem tisztul ki rendesen és tüdőgyulladást kap a baba.
2011. okt. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

17.41 vagyok

Pontosítás: ha szívproblémád van, akkor 100%, h gerincérzéstelenítés van. Ha gerincproblémád van (valami, ami nem engedi a szúrást), akkor inkább altatás.

2011. okt. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Egyik sincs, epilepsziás vagyok, ezért kell császárral szülnöm.

Rettegek attól, hogy állítólag iszonyatos fejgörcs lehet az érzéstelenítés vége (nem bírom a fájdalmat).

De a babának mindenképpen ez a jobb, igaz?

2011. okt. 29. 18:31
 6/24 anonim ***** válasza:
41%

A 17.41-es válaszoló nem tudom hol szült,hogy nem lehet választani.Nálunk Szombathelyen lehet.Én altatást kértem de lebeszéltek róla,mivel akkor az altatószer átmegy a babába.Így érzéstelenítőt kaptam.Ott a műtőben mindjárt meg is mutatták a kislányomat,és még utána egyszer a folyosón.

A 17.30-as írta hogy neki utána cicire tették.Hát nekem nem,engem elvittek az őrzőbe és csak este hozták be a kislányomat.13.45-kor lett meg és este 8-kor hozták be,nagyon rossz volt hogy nem lehetett velem.Volt egy másik anyuka aki császárral szült őt altatták,neki nagyon aluszékony volt a babája.Mindig úgy keltette fel enni.

2011. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Még annyit.Nekem műtét közben fájt a fejem meg hányingerem volt.Folyamatosan kérdezgették.Utána nem emlékszem hogy fájt volna.
2011. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
Nem bírod a fájdalmat?Hát pedig készülj fel,utána lesznek fájdalmaid.
2011. okt. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Szia!Én 2 hónapja szültem Baján császárral,nekem javasolták az érzéstelenítést!Előtte való nap beszélgettem a műtős fiúval,azt mondta altatásnál 5 percük van arra hogy kivegyék a gyereket,ha azt akarják hogy ne menjen át az altató.Iszonyatos fejgörcstől nem kell tartanod ha sokat iszol és kb az első 10 órában nem emelgeted a fejed!A kisfiunk du 1-kor született,azt mondták hogy este oda adják,de mivel adaptációs zavar lépett fel nála,majdnem 2 napi nem láttam mert elvitték a gyerekosztályra:// Nekem ami fájdalmas volt az cső ami a sebből vezette el a vért,és utána kb 3 napig nehéz volt felkelni az ágyból,mert igen csak fájt odalent..Ne keseredj el első nap.hogy milyen tehetetlen vagy,mert az leszel,ugyanis napról napra érezni fogod a javulást!Na meg ezek a drágaságok minden fájdalmat megérnek!!!!!
2011. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Annyira ne ijedj meg a fájdalomtól, ahogy ijesztget az előző h.szóló... én is nagyon "fájdalom-érzékeny" vagyok, és kibírtam. De tényleg. Anyukám mindig azt mondogatta nekem, hogy én ne is szüljek soha, mert nem bírnám ki azt a fájdalmat, amilyen a hüvelyi szülés.

Inkább a császár és az utána levő fájdalom, mint a hüvelyi szülés. Szóval kibírható a császár után, bár nem kellemes, pláne, ha fel kell kelni, a tüsszentést meg fogd vissza, mert akkor tényleg fáj, azt hittem, szétrepedt a sebem...én nem tudtam visszafogni egyszer...na az tényleg fájdalmas volt.

2011. okt. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!