Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36 hétre született baba...

36 hétre született baba koraszülöttnek számít? Inkubátorba kerül a kicsi?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
kórháza válogatja, és leginkább attól függ, hogy hány gramm a baba. Ha 2500 fölötti, nem valószínű.
2011. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Elvileg betöltött 37. hétig számít koraszülöttnek.

Nekem ikreim vannak,35.héten születtek,2300 és 2250 grammal és nem kerültek inkubátorba.

2011. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 40. héten indított szülésem volt. Sokáig tartott, baba kifáradt, így inkubátorba került 3 napig, hogy oxigént kapjon.
2011. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fiam 3900 grammal született és 55 centivel, szülés előtti napon mértek 36. hetesnek:) De néhány órára inkubátorba került..
2011. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mint már előttem is írták, (az én lányom a betöltött 39. héten született, de nem volt jól, így 1 éjszakára bekerült az inkubátorba), ebből látszik, hogy nem csak attól függ, hogy mikor születik (pl. 36. hét körül) és mekkora a baba, hanem a szülés körülményei, mert az én babám belekakált a magzatvízbe, így került 1 éjszakára inkubátorba, majd 3 napig kapott oxigént.
2011. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 36. hétig számít koraszülöttnek vagy pedig 2500 gramm alatti súlynál. Egyéb esetekben ha indokolt, akkor inkubátorba kerülhet, de attól még nem koraszülött. Az én lányom 37. hétre született 2830 grammal egy pillanatra sem volt inkubátorban és a sárgaságon kívül egyéb más probléma nem volt.
2011. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!