Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok, érdemes "védeke...

Melcsiboszi kérdése:

Mit gondoltok, érdemes "védekezni" valamivel a magzatvíz "ellen" a terhesség vége felé, amikor már számítani lehet a babára?

Figyelt kérdés

Úgy értem, használtatok-e extra méretű betétet, vagy éjszakára az ágyba tettetek-e valamit magatok alá, hogyha elfolyik a magzatvíz, ne ázzon el minden?

Csak normális, konkrét válaszokat kérek, lehetőleg olyanoktól, akik csináltak ilyesmit! Mindenféle megoldás érdekel! :-)

33. hetes kismama


2011. jan. 27. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekel :-) Én 34+3 hetes vagyok. Én sem szeretném ha az ágy egy merő tócsa lenne. A másik fóbiám, hogy mi van ha útközben a városban ázok el.
2011. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megelőzésképp nem használtam betétet,akkor tettem be mikor már folyt,de semmi értelme nem volt,pillanat alatt vizes lett még a zoknim is:)Egy törölközőnek nagyobb hasznát venni olyankor.

Az ágyba a következő babánál tenni fogok,mert most hajnal 3-kor arra riadtam hogy valami folyik,kipattantam,és az ágy mellett vártam meg míg a nagy része elfolyik.

Egész nap folydogált,a kórházban is lepedőt adtak hogy tegyem oda.

Este 9 kor született meg a kisfiam császárral.

Könnyű szülést Neked,és majd jó babázást!

2011. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én semmivel nem készülök. Nos nekem az első babámmal kezdődött a szülés spontán burokrepedéssel. Hát én tehettem volna magam alá bármit, fölösleges lett volna. Burokrepedésre nem készültem a második és harmadik babámnál sem, ők fájásokkal jelezték, hogy itt az idő.
2011. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én tettem az ágyra vizhatlanlepedöt vagyis ilyen nejlonos az alja (nem tudom, hogy hivják) :-)

Ha meg nem otthon folyik el, akkor hiába a betét. Ha elönt hirtelen akkor azt semmi nem fogja meg! :-)

2011. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem készültem, és végül a fürdőszobában kezdett el folyni a magzatvíz. Akkor kb 1-2 dl lehetett. Később folyamatosan folydogált, egy törölközőt tettem magam alá az ágyba, amíg nem érkezett meg a mentő. Általában nem folyik el egyszerre az egész mennyiség, ha aggaszt a dolog, szerintem elég egy nagyobb betét. nekem elég lett volna legalábbis.
2011. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy vödörnyi víz ellen nehéz védekezni:)
2011. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :-)

A vízhatlan lepedő jó ötlet, asszem, majd beszerzek én is valamit pár hét múlva, sose lehet tudni...

Az extra méretű betét szerintem csak megfog valamennyit, szóval azt is mindenképpen szerzek majd. Otthon nem érdekes, ott megoldja az ember akárhogy, de ha tényleg a városban vagy buszon vagy mittudoménhol indul meg, valamit csak használ, ha tényleg nem folyik el egyszerre az egész mennyiség. Nem beszélve arról, hogy csak hideg van még, és én pl. faluban lakom, negyedóra a buszmegálló, úgy felfázom, mire hazaérek, ahogy illik. De biztos ti is vagytok így páran. :) Mindenesetre megnyugtat, hogy másnak is eszébe jut ilyesmi. :-)

Mégegyszer köszi, csajszik! :-)

2011. jan. 28. 08:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházba folyt el a magzatvíz vizsgálat közben. Adtak legnagyobb méretű betétet ami létezik, de semmit nem ért. Folyik mindenhol. Persze ha csak szivárogni kezd akkor jó a betét is. Én szülés utánra is a tenna betétet vettem, az elég sokat kibír.
2011. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, azt ajánlják nagyon. Kövi héten beszerzem én is.
2011. jan. 29. 12:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Tettem nylont is vízhatlan lepedőt is, de nem ment el :-)

Az autóba is tettem, törülközőket is mindkét helyre. Ott sem ment el, csak a kórházban segítséggel.

2011. jan. 31. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!