Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Véleményeket szeretnék a váci...

Véleményeket szeretnék a váci korházról, orvosokról, csecsemösőkről. Milyen az osztály? Mit kell vinni? Kérem csak azok válaszoljanak akik mostanában szültek ott.

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 08:04
 1/2 Adri baba ***** válasza:

Ugyan,én 1,5 éve szültem ott de 1-2 dologra tudok neked válaszolni!


Én az orvosommal (Dr Bényi Béla)Maximálisan megvoltam elégedve.

Szülésznőm az nem volt ugyan de szerencsémre egy nagyon kedveset kaptam így nem volt semmi gond:)

A Szülészet nagyon rendben van higiénikus zuhanyzási lehetőséggel szülés után(nekem nagyon jól esett).

A csecsemősökről sincsen rossz véleményem ugyan nem is lehetett volna mert a nap 24 órájában velem volt a pici(csak fürdéskor adtam oda nekik vagy ha büfébe mentem)

Az osztály átlagos,ketten vagytok egy szobába.A fürdőszoba és a Wc akkoriban katasztrófális volt nagyon gusztustalan koszos büdös volt.Alig vártam hogy hazajöjjek fürdeni.Szerintem erre adniuk kellene hiszen azért sebekről van szó,nem hiányzik senkinek a fertőzés...

A nők sajnos igénytelenek,tele volt hajjal a zuhanytálca és tiszta vér volt a Wc :((Nem értem őket.Én Papucsba is óvatosan zuhanyoztam.

Amit jó ha viszel az Pelenka mert akkoriban is csak pár darabot adtak

Betét

Babaruha

Törlőkendő


Cumisüveg,mellszívó cumi a babának tilos.Én ezt nem igazán értem nagyon ellene vannak,nekem em volt tejem 3 napig addig cukros vizet ivott a lányom:(


Röviden ennyi!

2011. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

3 hónapja született meg a lányom, Vácon.

Én pozitívan csalódtam. A dokim (Dubecz Dániel) nagyon rendes volt, a szülésznők szintúgy. A csecsemős nővérek (főleg a fiatalok) nagyon kedvesek, jókat lehetett velük beszélgetni, segítőkészek voltak.


Mivel bababarát kórház, ezért elsőre nem engednek sem cumit, sem cumisüveg, sem bimbóvédőt használni. De ha gond van a szopival, akkor már engedékenyebbek lesznek.


Ami a szüléshez kellett: egy törölköző a babának (szülés után abba csomagolták) és fényképezőgép. Mást nem engedtek, hogy bevigyünk a szülőszobába. (Apa velem volt végig, adtak neki egy zöld ruhát, nála sem lehetett semmi más. Nekem is adtak a szüléshez kórházi hálóinget.)


Legyen nálad majd az összes terhességi leleted, terhes kiskönyved, mert elkérik szülés előtt!


A baba anyakönyvi kivonatához pedig szükségük lesz a személyidre, lakcímkártyádra és a házassági anyakönyvi kivonatra vagy az apasági nyilatkozatra. (Ezt nem egyből kérik el, nekem pl. csak a 3. napon kérték.)


Az első napon adtak pelust a babának, betétet a mamának, de utána már a sajátot kellett használni.

Babát a kórházi babaruhákba öltöztetik, így abból saját csak hazamenetelkor kell.


Legyen nálad: pelus, popsitörlő, hálóingek, köntös, papucs, Tena betét (vagy vmilyen betét), hálós bugyi (vagy vmilyen bugyi), szoptatós melltartó, melltartóbetét (ha sok tejed lenne), törölköző, mosdószivacs, tusfürdő, esetleg intim törlőkendő, esetleg wc ülőkére valami, vagy mondjuk domestos fertőtlenítő kendő.


A zuhanyzó valóban nem a legszebb, nem a legtisztább, de ki lehet bírni.

A szülőszobák fel lettek újítva - van bennük labda, bordásfal is a vajúdáshoz.

A kórtermek nem lettek felújítva, de igazából azt is ki lehet bírni.

A kaja pocsék, de hát ez kórházi sajátosság, így legyen nálad mondjuk vésztartalékba keksz vagy valami rágcsálnivaló. Ja és jó sok szénsavmentes víz! Igyál majd sokat, hogy legyen sok tejcsid!


A baba egyből veled lehet, nekem kb. 2 óra után hozták, aztán első éjszaka egy kicsit elvitték, hogy pihenhessek, de hajnalban már hozták vissza és onnantól végig velem volt.


A csecsemősöktől pedig bátran kérdezz!


Ha valami még érdekel, nyugodtan írj privit, még friss az élmény, szívesen válaszolok!

Remélem nem hagytam ki semmi fontosat.

2011. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!