Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvágás ellenére szakadás...

Gátvágás ellenére szakadás – okozhat ez később gondot?

Figyelt kérdés

5,5 hónapja szültem, 3cmre voltam kitágulva, mire beértünk a kórházba (kb.7-10 perces fájásokkal), másfél óra múlva megszültem (a kórházban még 1 óra vajúdás, aztán fél óra szülés: kinyomták belőlem a kisfiamat)! Gátvágás történt, ennek ellenére a hüvelyfalam is kiszakadt… A méhlepény sem volt érett, nehezen jött ki, emiatt sok vért is vesztettem. A szülés utáni teendők tovább tartottak, mint maga a szülés :(. Kisfiam időre született (5 nappal a kiírás előtt). A „gyorsított” szülésnek „köszönhetem” a rossz dolgokat…


A 6 hetes kontrollon úgy néztem ki, mint aki előtte szült, a doki azt mondta, én lassabban gyógyulok… Most ott tartok, hogy a gátseb kívülről nagyon szép, de alatta még mindig van egy duzzanat, ami olykor nagyon tud fájni is (nem csak együttlétkor).


Járt már valaki hasonlóan?


Hamarosan megyek rákszűrésre, akkor megnézetem magam egy másik dokival. Minél előbb szeretnénk egy második babát, de félek, hogy a duzzanat miatt gondok lesznek.


A méhem is előrejött (szerintem), mert a húgycső nyílása szülés óta látszik :(((, vizelet visszatartási problémáim is voltak, de ez rendeződni látszik (mióta tudom mozgatni a szeméremajkakat).


Erre esetleg van valakinek tapasztalata, mit lehet tenni ellene? Kell-e aggódnom? Fogok-e még természetesen szülni? Ugye teherbe is eshetek?


Mindenki azt mondta, hogy a császárral tovább szenvednék, mint egy sima szüléssel, én viszont már 5,5 hónapja szenvedek :(.


A hasamon a bőr is megnyúlt (nagyon nagy hasam volt terhesen), még mindig nem húzódott vissza, pedig vékony vagyok, kevesebb kiló is lettem a szoptatás miatt, mint a terhességem előtt.


Kérlek nyugtassatok meg!


2011. febr. 2. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy TOLÓFÁJÁS NÉLKÜL kinyomták a gyereket belőled? Miért hagytad? Férjed, bárki, aki veled volt, miért hagyta?

Igy persze, hogy tovább szenvedsz, mint a császárral. De ez NEM egy normál szülés volt. Asszem hazáig rugdostam volna a dokit...

2011. febr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 9 hónapig dudoros volt a gátsebem, és iszonyatosan fájt!

Nekem rendes tolófájásaim voltak, de így is segített a doki, hogy nyomta a hasam!Én örültem neki :)

Mondjuk a lányom 4 kiló és 61 centi volt 36-os fejkörfogattal!Szóval nagy volt!Nekem a gátmetszésem is nagyon nagy lett, de nagyot vágott a szülésznő és így nem repedtem!De akkor is nagyon sokáig szenvedtem vele!Ha egész nap megyek...akkor a mai napig fáj, de ez nem hinném hogy a doki hibája!

Nekema farokcsontom is eltört szülés közben, de ez a lányom "miatt" volt!Az is érzékeny a mai napig!Nálam sajna ez vele járt!Nem tehettem róla hogy ekkora gyerekem született!

A Te babád mennyivel született?

Szóval én is sokáig kínlódtam utána!kb 7 hónapig :(

Most 14 hós a lányom

2011. febr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Voltak tolófájások, de azért a doki úgy érzem, nagyon sietett... (Ő 1 órára jött csak be, fél 2-kor már megszületett a kisfiúnk.) Legközelebb nem hozzá fogok járni. Többen ajánlották őt nekem, mint utólag kiderült, ők is így jártak, de nekik ez normálisnak számít a mai napig is. Csak nekem nem :(

Babám normál méretű volt: 55cm-rel és 3,5 kg-mal született :)

2011. febr. 2. 11:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem vágtak, mégis repedt a méhszájam, a hüvelyfal, minden:( De nálam volt kézzel tágítás a burokrepesztéskor.

Én nem éreztem a fájásokat, csak a doki és a szülésznő mondta, hogy mikor és mennyit nyomjak. A kisfiam elég nagy lett.

Rá 1 évre pozitív lett a tesztem, és már meg is született a kistesó. Semmi hátrányom nem volt a szülésnél, de a terhességnél sem! A 2, szülésem más volt, éreztem a fájásokat, sokkal könnyebben ki is bújt a baba, és nem történt semmiféle repedés, szakadás.


Az első szülés után fél évig volt mindenféle bajom, fájdalmam, duzzanat, de aztán elmúlt:)


Úgyhogy nyugi!!!

2011. febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 2. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 7órán kersztül vajúdtam a kislányommal. Már egybefüggőek voltak a fájásaim amikor, még csak bő 2 ujjnyira voltam kitágulva. Az orvos edát javasolt, hogy attól gyorsan kitágulok, beleegyetezm, meg is kaptam. Viszont 30perc alatt eltűnt a méhszájam, és tolnom kellett. A gond az volt, hogy nem éreztem rendesen a tolófájásokat, így nem tudtam "beleadni mindent". Sajnos az orvos szinte kinyomta belőlem a babámat, mert a pulzusa is leesett, nem tehetett mást. Olyan erővel jött ki a kislányom, hogy mindenem szakadt a vágás ellenére. A fenekemig szakadtam, kivül-belül az izmokat is beleértve.

Szülés után másfél órán keresztül varrt, és ott egyből plasztikázott is. 6 hetes kontroll vizsgálaton azt mondta, hogy senki hozzáértő szakértő sem mondaná meg, hogy mi történt velem. Szóval ebből kiindulva szerintem 5 hónap után nem kellene fájnia.

Szerintem is menj el másik orvoshoz, kérd ki a véleményét.

A hasadon a bőr előbb utóbb vissza fog húzódni, ne aggodj.

Ha elmúlnak a fájdalmaid, próbálj meg tornázni. :-)

Ne aggódj!

2011. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást!
2011. febr. 3. 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!