Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt még valaki, akinek...

Van itt még valaki, akinek fontos volt, hogy hüvelyi úton, fájdalomcsillapítás nélkül szüljön?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdés volt mostanában, ahol a kérdező császárral akart volna szülni. Én ennek pont az "ellenkezője vagyok", nekem nagyon fontos volt hogy 100%-ban átéljem az egészet, mindenképp spontán szülést akartam, mindenfajta fájdalomcsillapítás nélkül. Úgy éreztem, hogy a babánk világra jötte hatalmas változás lesz és nekem erre van szükségem, hogy tényleg "átérezzem". (Különben nem vagyok önkínzó típus, ha kicsit is fáj a fejem, akkor mindjárt szedem be a gyógyszert.)


Félreértések elkerülés végett: nem gondlom, hogy ettől vagyok "jó anya", és aki császárral szült az a "rossz anya".


2011. febr. 7. 20:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenféle fájdalomcsillapítás és beavatkozás nélkül szültem egy hónapja!Semmiért nem cseréltem volna le császármetszésre!10:50-kor született a fiam délután egykor már könyörögtem,hogy felkelhessek!Letusoltam,és élveztem az anyaságom!Semmi bajom nem volt!Kérdezték is,hogy biztos én szültem azt a nagy babát!?! :D :D
2011. febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon örülök neki, hogy így sikerült megszülnöm a kislányomat!
2011. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fontos volt, mivel rettegek a császártól. Kétszer szültem, mindkétszer természetesen, elsőt gátmetszéssel, másodikat gátvédelemmel sikerült.

A fájdalomcsillapítás valahogy fel se merült, mindkettő olyan gyors volt, eszembe se jutott, hogy kérjek edát vagy bármit.

De annyira nem is fájt, mint amit szülés előtt gondoltam, hogy fájni fog. Természetesen nagyon fájt, de rosszabbra számítottam.

Tervezünk harmadik babát, remélem őt is sikerül majd császár nélkül megszülni.

2011. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

igen, nekem is fontos volt, de nem azért mert féltem a császártól, hanem amiért neked is, át akartam érezni és szerintem a gyereknek is kell a születés traumája!

Kettő babát szültem így. Sajnálnám, ha valamiért kimaradtam volna belőle.

2011. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ha lehet, akkor hüvelyi úton, az fontos volt (nem akartam császárt, mivel az egy komoly hasi műtűtét) A fájdalomcsillpítást az elsőnél-feljánlották és elfogadtam, a másodiknál meg kértem.

Mind a kétszer nagy babát szültem.

2011. febr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem vagyok egyedül!:-)
2011. febr. 7. 20:57
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is így szültem 4 hónapja.Gyors volt, de eléggé fájt...de az az érzés,amikor "kipottyant" az hihetetlen!Azt nem fogom elfelejteni, és sajnálom, hogy a császárosok ezt nem élhetik át.
2011. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nem töprengtem ezen így előre, de örültem hogy így alakult. Mindkétszer hüvelyi szülés, mindkétszer fájd.csill. nélkül (másodjára 4.5 kilós 60 centis babát).


Nem szoktam reklámozni,meg nem érzem ettől jobb anyának magam, csak jó érzés volt hogy képes voltam rá, és úgy érzem ezek után BÁRMIT leküzdök:) Szóval önbizalmat és erőt adott:)

2011. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom ti hogy vagytok vele, de én egyáltalán nem tudom felidézni magamban, hogy milyen volt a szülés fájdalma... pedig 4,120-szal született fájdalomcsillapítás nélkül a második babám, lehet jobban tágultam, vagy nem tudom. De tényleg csak jó emlékek és érzések maradtak meg bennem...
2011. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
20.59 vagyok és az is jó érzés volt hogy a dokim bízott bennem és biztatott hogy olyan szépen halad a folyamat és jól csinálom:D (nyilván mindenkinek ezt mondja abban a helyzetben) hogy ne zavarjunk bele edával pl.
2011. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!