Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miket kell bevinni a kórházba?...

Miket kell bevinni a kórházba? Gondolok ruhákra, dokumentumokra. Apasági papírt kinek, mikor kell odaadnom? Stb. Saját élmények, tapasztalatok? Szülés után mikor mehetettek haza? Császár vagy hüvelyi?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én pakoltam

2nagy 2kicsi türcsi

3hálóing

fehérnemű,zokni, köntös, papucs,

amit kell majd mosnak.

evéshez cuccok,tisztálkodáshoz mintha nyaralni mennél csak épp betét is legyen,tejfelfogó párna mert legutóbb spriccelt,VÍZ mert annyit ittam mint egy elefánt meg szőlőcukrot most viszek.

babának:popitörlő kenőcs textilpelus nálunk más nem kell ez korházfüggő mi van mi nincs.

az összes papírod és mikor becsattogsz fájások közepette hogy jöttem szülni akkor úgyis elkérik mindet apaságit is,azt hiszem 4.vagy 5.napon lehet menni sima szülésnél császárt nem tudom.

saját tapasztalat: annyit aludni amennyit lehet.

otthon összekészítettem már a majd hazajövős ruhám enyém is és a babáé is,mert apa ugysem tudja mit akarok.

2011. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 millaa1 ***** válasza:
100%
Szia! Az hogy mit vigyél be a babának, függ attól is mikor szülsz! ha most télen,akkor téli sapka,meg egy benti vékony,overál,vastag takaró,rugi(kb.3db),hosszú ujjú badyk(kb.4db.)popsitörlö,popsikrém,pelenka,(kb.15db.)kézi melszivó(biztos ami biztos! nekem kellett,bár én amit be vittem semmit nem ért,Tesco-s volt.ugy hogy vettem ott a korházba a növérektől egy szuper jót:-)..vigyél még egy cumit(újszülött) egy cumis üveg.Én császáros voltam,így 4nap reggel engedtek el. ha simán szülsz akkor 3.nap reggelén mehetsz,ha be nem sárgul a drága:-)) na akkor addig maradsz ameddig tart!Magadnak a szokásos,betét ,bugyik,hálóing,köntös,papucs,tisztálkodok,esetleg elmenös ruha.Pairok hát azt vigyél ,személyi, terhes kiskönyv,ha házasok vagytok akkor kérdezd meg elöre a korházba mi kell.(lehet friss másolat,vagy eredetitt kell vinni,ha meg csak életársak vagytok akkor apasági nyilatkozat.)ezt majd mindig mondják kinek mit kell adni,Amugy a net-en lehet találni babakelengye oldalt amibe még sok infó meg minden van hogy mit kell vinni a korházba. Én is összehasolitottam a listám:-)) meg segit a védönö is ,ha megkéred! :-)
2011. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit kell vinni teljesen kórházfüggő, mert van ahová neked és babának is vinni kell ruhát, pelenkát stb., de van ahova nem kell.


Leírom én miket vittem magamnak, a babának semmit nem kellet bevinni:


- hálóing 2 db (nem kellett, mert a kórházit használhattuk)

- bugyi 7-10 db

- betét (adtak bent is)

- wc papír 4 db, nedves wc papír 1 cs, wc-re papír ülőke 2 cs, fertőtlenítő kendő 1 cs, zsebkendő

- papucs 2 db (zuhanyozáshoz, bent a kórterembe)

- törülköző 2-3 db (zuhanyozáshoz, kéztörléshez)

- pipere (fésű, hajgumi/csat, fogkefe, fogkrém, tusfürdő, sampon, hajszárító)

- szénsavmentes ásványvíz, gyümölcslé

- olvasnivaló, bár a csomagokban is lesz újság, toll, papír

- telefon+töltő esetleg fényképezőgép+töltő

- terhesgondozási kis könyv, leletek, taj/tb kártya, bár én nem vittem be a házassági anyakönyvi kivonatot, de elfogadták így is. :)

- mellszívóm nem volt, pedig jó lett volna!


- a baba haza hozós ruhája (ez évszaktól függ)


Császárral szültem, sokkal kellemesebb élmény volt, mint amire számítottam, csak a lányommal voltak gondok, de már jól van, így 10 napig voltunk bent a kórházban. De ha semmi bajotok akkor 3 nap múlva mehettek haza, ha hüvelyi szülés, ha pedig császár akkor 4 nap.


Könnyű szülés és boldog babás éveket! Mikorra vagy kiírva és milyen nemű lesz?


20 hónapos nagylány anyukája

2011. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülésre:

Okmányok: személyi igazolvány, lakcímkártya, terhes kiskönyv, TAJ kártya


A gyermek anyakönyvezéséhez:

házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági nyilatkozat


Labor eredmények:HBsAg, vércsoport, Wassermann, hüvelyváladék (36. hét környékén levett)


Apukának:ennivaló, innivaló, kényelmes papucs (kórházi csomag (köppeny, sapka, cipővédő) intézményenként változik, hogy adnak-e, vagy helyben kell venni.


Kórházi táskába:


Személyes tárgyak:

pár darab hálóing – lehetőség szerint pamut és elöl gombos, köntös, zokni, kényelmes papucs (2db) – egyik zuhanyzáshoz,

pár darab alsónemű – kényelmes, pamut, eldobható (papír v. hálós ),aranyérre kúp, kenőcs (Reparon), úszógumi (aranyér esetére),kirepedezett mellbimbóra krém (Garmastan), szoptatós melltartó, bimbóvédő (szükség szerint), mellszívó, betét (normál pl. Tena extra és nagy pl. Tena super – az első 1-2 napra)


Tisztálkodási szerek:

WC papír (, ha lehet nedves),törülközők, tusfürdő


Étkezéshez szükséges eszközök:

pohár, evőeszköz, szalvéta, kistányér


Babának:

popsitörlő (2 adag),néhány db. nadrágpelenka, kis takaró, sapka, kis kesztyű (ha hosszú a körme ne karmolja össze magát, hazamenő ruha

2011. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 11. 19:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én 2 csomagot készítettem.

Szülőszobába:

VÍZ!!! SOK! Mert pisilni kell szülés után!

Törölköző

Papucs

Iratok (apasági, személyi, lakcímkártya, házasságkötést igazoló dok.)

FÉNYKÉPEZŐGÉP

Hálóing-ha a sajátodat használod, bár a kórházban sztem adnak majd.

Papírzsepi

Zokni ha fázós a lábad

Tusfürdő


Gyermekágyas osztályra.

Papucs

Köntös

Hálóing-amiben tudsz szoptatni

Bugyi-Kényelmes, sok!

betét

evőeszközök (tányér, pohár, kés, villa, kanál)-és amivel ezeket el tudod mosogatni

tisztálkodószerek (Fogkefe, fogkrém, tusfürdő)

Törölköző (3 db)

WC papír (nedves)

papírzsepi, szalvéta

Sok-sok folyadék (inkább gyümölcslé, abban energia is van)

csoki

Telefon, töltő

zokni

Pelus a babának

popsitörlő és krém szintén a babának

melltartó-szopis

Ruha-neked, a hazamenetel napjára


hüvelyi szülésnél a babónak 72 órát be kell töltenie. a 4. napon fognak valószínű hazaengedni.

Császáros mamikat 1 nappal tovább fogják benn.(természetesen akkor, ha mindketten rendben vagytok)


Ruha a babusnak akkor kell, ha a kórházit nem bírja a bőre (én vittem.)

Velem az apaságit szülés előtt töltették ki. Egyet kellett kérni az okmányirodában, és az alapján töltöttek ki valamit a kórházban.

2011. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 14. 16:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyvonalakban.

Kórházba nekem:

tisztálkodási szerek,törölközők,wc papír,papír zsepi,evőeszközök,poharak,papírtörlő,toll,papír,újság,iratok,köntös,eldobható bugyik,bugyik,betétek,melltartó betétek,mobil+töltő,táskák,zacskók a szennyesnek stb,textilpelenka.Hálóinget kaptunk a kórházban.

Babának:

míg az újszülött osztályon voltunk addig csak pelus kellett,a koraszülött osztályon popsitörlő is.Kórházi ruciban voltak a babák.


A kórházi védőnő bejött a szülés másnapján a kórterembe felvenni az adatokat az anyakönyvezéshez akkor kellettek a papírok.


A babámat aznap amikor haza mehettünk volna (5.napon) átvitték a koraszülött osztályra mert besárgult és a vérképe sem volt jó.Egyébként 40+2-re született 4kg-val és 54cm-rel.A sárgaság miatt a 10. napon mehettünk haza.

Császárom volt.

Rosszabb ellátásra számítottam,kellemesen csalódtam.

2012. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak most fogok szülni, de nekem már be van pakolva a bőröndöm, ott van az autóban, nstre is visszük. Nekem a védőnő és sógornőm segített összepakolni. Sógornőm a saját tapasztalatai alapján. Amiket én raktam:

- elöl gombolós pizsi

- rövid ujjú

- hosszú ujjú

- vékony pulcsi

- fekete cicanaci

(Újak, de csak azért mert kevés ruhám van és nem akartam az agyonhasználtakba hazajönni.)

- két db papucs

- köntös

- törcsi (kisebb és nagyobb)

- hajszárító

- bugyi, zokni, eldobható bugyi, melltartó

- betét (legolcsóbb kb 20 db)

Lányomnak:

- egy csomag bontatlan pelus

- egy csomag bontatlan textil pelus

- a ruhája amibe hazahozzuk (rugi, body, ha melegebb lesz egy véknyabb anorák, sapi ez is az időtől fog függni

- neki egy kisebb törcsi

- bimbóvédő (nekem)


Ami lesz nálam a szülőszobán:

- víz (0.5 l)

- szőlőcukor

- papucs


Plusz:

- telefon

- töltő

Könyvet, újságot nem rakok hiszen nem nyaralni megyek, mihelyst pici időm lesz szerintem örülni fogok, ha alszok.

Sógornőm is ezeket vitte, neki 3, a védőnőmnek 2 gyereke van :)

2017. máj. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszaitokat!

2017. jún. 6. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!