Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a szolnoki...

Mi a véleményetek a szolnoki Hetényi kórház szülészetéről?

Figyelt kérdés
Negatív, pozitív tapasztalatok ? Milyen az szülés utáni ellátás? Szobák, lakótársak általában? Van-e lehetőség baba szobát kérni? Ált. mennyi ideig tartanak bent?
2011. febr. 7. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Lassan egy éve voltam ott 'vendég', de az élmény maradandó. Szerintem szerencse függő is a dolog, én nem voltam az, legalábbis szobatársak tekintetében:((( Nem vagyok rasszista, de ..... A higiénia: a hűtőnkben bogár mászkált, a zuhanyzó káosz. Voltak nagyon rendes csecsemősök, de volt olyan is, akiről nem volt jó véleményem. Babaszoba? Ezt nem értem. Együtt akarsz lenni a babával? Mert ott erre mindenkinek lehetősége van. Ha adott nap délig megszülsz, és minden ok, akkor kb. 4 napig tartanak benn. Ha elfogadsz egy jó tanácsot: ha lesz szülésznőd, akkor kérd tőle, legalább olyan szobát intézzen neked, ahol a szobatársak ööööö szóval hozzád hasonlóak. (remélem, érted, nem akarok rasszistának tűnni) Ha van kérdésed, írj nyugodtan emilt. :)
2011. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Persze, értelek. Pont azt szeretném 'elkerülni' :)

Hallottam egy ismerősömtől, hogy pár évvel ezelőtt volt külön babaszoba, ahol éjjel-nappal vele volt a gyermek és csak akkor vitték el, ha az anyuka kérte pl. pihenne vagy sétálna egyet és felügyeljenek a babára.

Kezdetben majdnem minden 7en bekellet mennem ultrahangra, mert az orvos így kívánta. Láttam 1-2 dolgot.

Még van 5 hónapom, de azért lelkileg felakarok készülni, hogy mégis a körülmények miatt mire 'számíthatok'.

Én úgy vagyok vele, hogy hiába tündéri az orvosom, és mindent megtesz értem és a babámért, nem mindegy, hogy a szülés utáni fájdalmakat milyen körülmények között élhetem meg.

Plusz, még nem kötöttem szoros barátságot csótányokkal sosem :DD

Értékmegőrző van esetleg? Vagy inkább semmit se vigyek? Csak magamat?

2011. febr. 8. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:

3 hónapja szültem ott. Hát a higiénia, hm azt inkább hagyjuk. Nekem sikerült a lehető legrosszabb szobatársakat kikapni, az egyik olyan volt, amit az első válaszoló is el akar kerülni, a másik pedig már egy két gyerekes anyuka, aki folyamatosan okoskodott, hogy mit hogyan kell csinálni, de annyi esze nem volt, hogy szülés után szüksége lesz betétre, úgy szólt rá az orvos vizit után, hogy azt nem ártana használni:)Hát remélem szerencséd lesz.

A szekrények zárhatóak ugyan, de ha be van zárva és kicsit megrántja az ember, akkor kinyílik. Értékmegőrző nincs, ne vigyél semmi értékeset.A csecsemősökkel nekem gondom nem volt szerencsére. A kaja pocsék, teát az 5 napból egyszer kaptunk, hárman egy litert. Hát röviden ennyi:)

2011. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

A szekrény olyan, amilyennek a második válaszadó írta:( Értékmegőrző?????? Hát nincs! Én pedig még az ottani dolgozókat is kérdeztem, hogy hova tehetném egy rövid ideig a pénzt, amit a dokinak szántam, amíg a koraszülöttre mentem szoptatni. A higiéniáról még annyit: amikor mi benn voltunk több gyerek került át valamilyen fertőzésnek köszönhetően a koraszülött osztályra, mint amennyi maradta a csecsemő osztályon.BABABARÁT KÓRHÁZ?! Csak annyit még- mert még egy év múltán is kitörnek belőlem az indulatok-hogy el kellene gondolkodni azon, hogy jó dolog ez a bababarát dolog, de a mama barát még jobb lenne. Csak azért, mert ha a mama jól érzi magát, akkor a baba is.

Egyszer volt egy cikk a szoljon.hu-n. Egy apuka írta le a tapasztalatait.Meg kellene keresni.Vagy inkább nem, hanem túltenni már magam a dolgokon... Erre nem lehet felkészülni. Arra kell törekedni, hogy minden rendben legyen, legyen tejed, szépen fejlődjön a baba és a lehető legkevesebb időt töltsétek ott. Nekem az az egy hét nem hagyott sajnos túl jó élményeket bennem:((((

2011. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak megkerestem:


[link]


Van, aki említi az ottani védőnőt: valóban, le a kalappal előtte!!

2011. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Uristen !!!

Már most elment a kedvem attól, hogy 1 napot is ott maradjak, pedig tudom, hogy kénytelen leszek.

Tudom, ne a Hiltont várjam és etc., de műtöttek már párszor a térdemmel más városokban, deeeee. .. azt hiszem visszasírom !! Persze, persze .. egy térdműtét nem ugyanolyan, minte ey szülés, de a HIGIÉNIA az szerintem mindennél fontosabb ... főleg itt!!!

Nem szeretnék úgy kijönni onnan, hogy televagyok fertőzésekkel, esetleg még a babám is elkap valamit. Lehet, hogy túl aggódom magam, de már azon is elgondolkoztam (a soraitokat olvasva), hogy megkérdezem a dokit, mennyibe kerül egy normális tiszta, higiénikus ellátás.


Köszönöm a cikket és a válaszokat! :)

2011. febr. 8. 14:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolkodtam írjak-e ide, mert olyan indulatos vagyok még most is a Hetényi Géza kórházat illetően! Nem akarlak elkeseríteni, de ritka borzalmas itt a gyermekágyas osztály. Alig két éve szültem. Csótányok, sok. Még a szekrényben, pelenkázó komódban(!) is élő és holt csótányok voltak. Császáros voltam, a kicsit átvitték a koraszülött osztályra, mert fertőzést kapott (mint még nagyon sok újszülött!!!!), 3 óránként jártam át szopiztatni, 9 napig voltam bent, ez alatt egyszer sem viziteltek a szobámban (2 személyesben voltam), orvos nem látott, csak a sajátom varratszedéskor. (Biztos elkerültek mindig.) Pihenni nem lehetett szinte, mert a baba-mama barát kórháznak elkiáltott förmedvényben éjjel-nappal a sokszemélyes kórtermekben a sok gyerek és a sok anyuka nem tudott egymástól pihenni, hol az egyik sírt, hol a másik. Ennek csak úgy volna értelme, ha 2-3 fős szobák lennének csak, mert így mindenkinek stressz. A csecsemős nővérek inkább húzzák a szájukat, ha kicsit rájuk szeretnéd bízni a babádat, mondjuk míg fürdesz. A vécében a környezettudatos kultúrlények DOHÁNYOZNAK, nem szól rájuk senki - talán nem mernek. Én szintén írtam a szoljon.hu-nak a fent említett pasi cikkére reagálva, és az ismerősöm is írt azt hiszem, az Új Néplapnak, de azóta se jelent meg cikk róla - úgy hallottam, a kórház sokat fizet ezeknek a médiumoknak, így azok nem csesztetik őket. A kismamák, anyukák meg pukkadjanak meg a gyerekükkel együtt. Bocsi, de még mindig ideges vagyok, főleg, mert hamarosan a második gyerkőc is itt fog születni... Két barátnőmtől a jászberényi kórházról viszont nagyon jókat hallottam, állítólag baromi színvonalas és EMBERBARÁT a gyermekágyas osztály.
2011. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Najo, azt hiszem, hogy otthon szulok, nem Szolnokon.

Ennek igy nem sok 'ertelmet' latom.. attol parazni, hogy mi lesz velem es a gyerekemmel.


Azert koszonom az informaciokat :]]

2011. febr. 8. 21:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Visszanéztem, hátha valaki a kórház mellé áll és leírja jó véleményét. Engem próbáltak felkészíteni anno és úgy is mentem be, hogy 4 napig leszek benn.Egy hét lett belőle. A vizitelés nálunk is úgy zajlott, ahogy az előző hozzászóló írta: miután átkerül egy anyuka babája a koraszülött osztályra (ahol egyébként a többség nagyon kedves, segítőkész!!!!) utána anyukával már alig foglalkoznak. Én csak azért nem nyilvánítottam ott véleményt, mert a gyerekem nem velem volt, hanem a korán. Egyetlen érv szól amellett, ha valakinek átkerül a gyereke:a 3 óránkénti szoptatással már szinte beáll egy rend, és ha hazamentek már egy kialakult rendszer lesz az életetekben. Énis gondolkodtam anno más kórházról, de végül a szolnoki mellett döntöttem. Végül is túl lehet élni:) Vannak érvek és ellenérvek minden kórháznál. Én azért várom olyan hozzászóló írását is, aki jó véleménnyel hagyta el a kórházat...
2011. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!