Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor indul be a fogyás?

Mikor indul be a fogyás?

Figyelt kérdés
2 hónapja szültem, s egyáltalán nem fogyok semmit sem. 53 kilóról indultam terhesség előtt és 20 kilót híztam. Nem éreztem soknak, mert mindenki szerint nagyon csinos kismama voltam a végén is. Egész terhesség alatt aktív voltam, sportoltam, de rendesen ettem elég sokat. Szeretném visszanyerni az alakomat. Mindenki azt mondja, hogy a szoptatás alatt csak úgy olvadnak le a kilók...Nálam nem..Összesen 6 kilót fogytam a szülés után, ami a baba súlya, stb volt. Diétázni nem akarok, nehogy a szoptatás rovására menjen. Sokáig szeretnék szoptatni. De csinos anyuka is akarok lenni...Vélemény? Nagyon köszi
2011. febr. 10. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem is 20 kiló ment fel, de 10 minusszal jöttem ki a korházból, és a következö napokban lement még 2 kiló, azóta kb 2 kiló ment le.


De fogyózhatsz csak nem úgy. vagy is úgy lehet fogyózni, hogy elhagyod az édeséget, vagy amit megkívánsz max reggel eszed meg. betartod az 5x étkezést, és egészségesen eszel. vagy is nagyon kevés édes, és zsíros. nézd a termékek kalória értékét, és pl ne egyél meg egy nagyon zsíros sajtot, elégedj meg egy kevésbé zsírossal. egyél kevés kenyeret, abból is inkább barna kenyeret.

vagy is törekedj az egészséges étkezésre.


legnagyobb mumus az édes dolgok.

2011. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ez alkat kérdése. Én nem híztam sokat, 9 kilót az első terhességem alatt, és mire hazaértem a kezdő súlyomnál voltam. De a szoptatással feljött 5 kiló! :S Miután nem szoptattam, tornáztam, már csak 2 kiló felesleg maradt. (most a kistesóval 38 hetes vagyok és 7 kiló van rajtam).


Már az elsőt kicsit több kilóval kezdtem mint "fénykormban", régen én is 52-53 kiló körül voltam, teherbe 59 kilóval estem (165cm vagyok). Én is szeretném ha idővel majd újra a régi formában lehetnék.


Nem tudtam igaz tanácsot adni, de leírtam, hogy én pl híztam a szoptatás alatt sajna.

2011. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez alkati kérdés.Nekem egyáltalán nem indult be a fogyás.Most kezdtem el már komolyan diétázni,8 hónappal a szülés után,5 kg ment még csak le,de kéne még 10 kb..
2011. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát nemtudom... én 50ről kezdtem +15kg, és szülés után pár nappal itthon, már csak 54 voltam, azóta annyi se, 48kg :S szoptatok, és 8 hós a kisfiam
2011. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem magától nem indult be, sőőőt...

Sokat híztam, a szopinál meg még 5öt...


Befejezte a szoptatást, és utána nekiálltam a kemény diétának.

És sajna most is úgy néz ki, hogy hasonló lesz a dolog, félidős vagyok, és lassan elérem a 10 kilót... :((

2011. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rólam sem olvadtak le szoptatáskor, sőt! Még fel is szedtem. 7 és fél hónapig szopizott, azóta diétázok, de baromi nehezen mozdul ki a mérleg nyelve. 4 hónap alatt fogytam 10 kilót, még hátra van 5 kiló felesleg...Sajnos a szoptatáshoz az kell, hogy normálisan egyél, így a diéta szóba se jöhet, viszont arra figyelhetsz, hogy cukros, zsíros, olajos ételeket és túl sok szénhidrátot ne egyél, max teljes kiörlésű dolgokat.
2011. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20:40-es válaszolónak: KITARTÁST! Együttérzek!!! Ne add fel! (utolsó válaszoló)
2011. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el edzeni, persze csak mértékkel. Nagyon jó baba-mama tornák vannak, mind a ketten élvezni fogjátok! Én 3hónapja szültem, 50kg-ról 75-re híztam. Ma már újra jók rám a 34-es ruháim, szóval nagyjából minden lement. Pedig csokival fekszem, csokival kelek. Csak tornázom sokat. Ja, és szoptatok, és nem ment a szoptatás rovására a torna.
2011. febr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem vagyok az a "szoptatástól fogyós" típus. :( Sőt, sajnos én is híztam. Szerintem már a víztől is. Lassan annyi lettem, mint amennyivel szülni mentem. Úgyhogy elkezdtem szépen lassan mozogni (elliptikus tréner), s azt látom, nekem csak ez használ. De így sem lesz rövid menet. Kitartás!
2011. febr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!