Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38 hetes vagyok. A magzatvíz...

38 hetes vagyok. A magzatvíz az átlagosnál több. Ez nem jelent problémát?

Figyelt kérdés
Már hetek óta több, de a dokim nem mondta hogy probléma lenne.
2009. febr. 10. 19:41
 1/8 anonim válasza:
0%

de baj! nagy baj!

most mégis?

nem hiszel a dokinak, egy csomó vadidegennek meg hinnél?

hülye...

2009. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Úristen ki volt ez a vadbarom az előbb?! Jesszusom!!

Na mindegy...


Nekem kevesebb és 36 hetes vagyok. Erre azt mondta a dokim, hogy ez ilyenkor már normális. Szerintem így a végén már nincsen ennek olyan jelentősége mint mondjuk az elején.

Ne törődj te ezzel ez a doki dolga. Ő tudja.

2009. febr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:) ez tényleg nem normális.

Igazából arra lennék kíváncsi hogy ez mit jelenthet, mert a dokim nem túl bőbeszédű.

2009. febr. 10. 20:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Szerintem ez már nem jelent semmit. De komolyan. Nekem legalábbis ezt mondta az orvos bár én épp fordítva vagyok.

2009. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Könnyű szülést Neked. :)
2009. febr. 10. 20:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Babaneten találtam, hasonló kérdés, a kismama 34 hetes:


Ne genetikai rendellenességre gondoljon! A magzatvíz utolsó harmadban való felszaporodása leggyakrabban annak köszönhető, hogy a terhességi hormonok a cukoranyagcserében okoznak nemkívánatos változásokat: ezt terhességi cukorbetegségnek hívjuk, de alapvető tulajdonsága, hogy szülés után nyom nélkül visszafejlődik.

Ha megfordítom a logikát: ultrahangosként elmondhatom, hogy nem egy esetben a kórképre csak és kizárólag a megnövekedett magzatvíz utalt. E célból nálunk a terhesség különböző szakaszaiban szűrővizsgálatokat végzünk. E célra az éhgyomori cukor nem alkalmas, a szabványos tartalmú étkezések utáni másfél órás értéket szoktuk nézni. Bízom benne, hogy ezt a vizsgálatot (egyszerű vérvizsgálat) Önöknél is végzik.

Zárómondat: a terhességi cukor-zavarok legnagyobb többsége egyszerű, mennyiségi és minőségi alapon meghatározandó diétával egyensúlyban tartható.

És végül: sokszor semmi ok nem található, ami a magzatvíz átmeneti megszaporodását okozhatná. Tehát: kivizsgálása javasolt.


Ha a dokid megvizsgált, és nem talált semmit, akkor ne aggódj. Amugy ha jol tudom, ilyenkor már nem termelunk magzatvizet, ami van, az megy "körbe".

2009. febr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem már a 35. héttől több volt a magzatvíz, semmi gond nem lett egészséges Kislányom született.
2009. febr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
csak hogy megnyugodj.... az utolsó hat hétben mindig változik a magazatviz mennyisége, lehet hogy ma több holnap kevesebb lesz, ez a vizelet ürités mennyiségétől is függ, meg igy vége fele már máskén üritödik illetve telitödik a magzat viz. ha több az nem baj, nincs cukorbetegség töle.., ha tartosan kevesebb akor van probléma, de ekor meginditják a szülést mert nincs ami védje 100%osan a kicsit. ha baj van a doki ugy is mondja. nekem is ingadozott a vége fele. ne agodj és bizz a dokiban és magadban. egy szülésznő és anyuka
2009. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!