Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülésnél kinek volt...

Apás szülésnél kinek volt rossz élménye? Férfiak válaszát is szívesen venném, most a negatív oldal érdekel, nem a pozitív.

Figyelt kérdés

Most nem a jó oldala érdekel,hanem a rossz.

Amit negatívként éltél meg vagy a férjed látott rossznak(pl.a látvány,vagy nem tud segíteni vagy esetleg téged zavart egy adott pillanatban,hogy ott van stb)

Császáros leszek,de érdekel,mert sokszor hallok jókat erről a dologról,de kíváncsi vagyok az esetleges negatív véleményekre,őszintén.


2011. febr. 13. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Sok férfi teljesen elhidegül egy ilyen "élmény" után. Nekem elég sok férfi rokonom van, de egy sem volt hajlandó bemenni a kedvese mellé mikor szült.. Szépen üldögéltek a váróban, mint a "normális" emberek... Megjegyzem engem sem lehetne beparancsolni a párom mellé... Szerintem el is ájulnék a felfokozott állapottól.. Kapásból azért elönt a düh, ha sírni látom, nem hogy egy ekkora fájdalmat az arcán...
2011. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,várom a továbbiakat is.

Nálunk se lesz apás szülés,mert én nem szeretném( bár a párom szerette volna)

Eleve csak úgy akartam gyereket vállalni,hogy császár legyen.Erre meg pénz kell,nem kevés.De én inkább fizetek,mint szenvedek(anyukám rossz szülése miatt is döntöttem így,kiskoromban emlékszek,hogy sokáig "pelenkázta" magát,aztán később elmondta,hogy miért volt.

Tudom,egy családban minimális eséllyel fordul elő ilyen,de jobb lesz így,erről már nem lehet engem le beszélni)

A kérdést is kíváncsiságból tettem fel.Kíváncsi vagyok "rossz" oldalra is.

2011. febr. 13. 11:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm férje azt mondta, megundorodott tőle a szüléskor, ezért elhagyja, mert nem tud ránézni.

Aztán kiderült, hogy 1 éve szeretője van, és ez volt az igazi ok, ugyanis a szeretőtől született lánya születésénél is jelen volt, azóta azt meséli mindenkinek, milyen csodás élmény volt.

Szerintem ha egy férfi a szüléstől megundorodik, akkor ott alapvető gondok voltak a kapcsolattal, mert ez csak indok, nem ok.

Az ismeretségi körömben (elég nagy, még az általános iskolai osztálytársakkal is tartom a kapcsolatot) egy ember sem volt, akinek problémát jelentett volna a szülésen való részvétel, egy rendben lévő kapcsolatban nem is szabad, hogy ez negatív élmény legyen.

A barátnőm szegény azóta újra kapcsolatban él, de semmiképp nem akarja a szülésre beengedni az új párját, pedig az már teljesen ki van borulva, annyira szeretne vele menni. Ezért is szemét a volt férje, mert még azt is elvette tőle, csak mert egy sz@rházi, aki nem merte felvállalni, hogy mást akar.


Úgyhogy lehet negatív élmény egy férfinak a szülés, de egy ésszel gondolkodó felnőtt embernél, aki nem a külsőségek és a külső máz miatt tart fenn egy kapcsolatot ez nem szabad probléma legyen.

2011. febr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az előttem írónak. Egy normális férfi a felesége mellett akar állni egy ilyen pillanatban és ha lehet, látni akarja, hogyan jön világra a gyermeke. Azt sokkal inkább megértem, ha a nő nem szeretne senkit maga mellett a szüléskor. Tudom, hogy negatív tapasztalatokat vártál, én is csak egy ilyen esetről hallottam és ott is kiderült, hogy a pasi nem szerette a feleségét már egyébként sem. Szóval erre könnyű fogni.
2011. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nehéz szülésem volt. 2 napig vajúdtam, alig tágultam. Ugye ezt nem lehet részemről befolyásolni.

Lényeg, hogy 8 óra oxitocin infúzió után megszületett a kisfiúnk, 3600gr-al 3 nyomás után.

Ennek 2 éve, azóta mindenkinek azt meséli, hogy még szülni sem vagyok képes, 2 napig szenvedtem. Nekem ez nagyon rosszul esett, borzasztó fájdalmaim voltak az oxitocintól és a szülésznő tágításától, de ő nem ezt értékeli, hogy szó nélkül türtem, hanem, hogy milyen béna vagyok.

Nemsokára megszületik a 2. babánk, be akar jönni erre a szülésre is, de mostmár én nem akarom, hogy bent legyen.

2011. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

bocsi az offért:


De ha az én férjem ilyen mondana, hogy béna vagyok, egy szülés után... Szerintem először megpróbálnék az orrába (vagy egyéb pici nyílásába) bedugni egy pulykát, legyen akkor 2 napig tartó próba, majd kidobnám, hogy milyen béna... És ha császár lett volna, akkor meg nem is vagy nő?


Bocsi, de kinyílt a bicska a zsebemben. Mi az hogy béna vagy?

2011. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

13:22-es vagyok.

Pontosan, nem nézne nőbe a császár után, sőt ha nem szoptattam volna egy évig a kisfiamat, akkor sem.

Az a legrosszabb, hogy most a 2. szülés előtt derülnek ki ezek a dolgok.

Mindenkinek mondja, hogy "na, megint 2 napig fogok szülni" és hasonló társaikat.

Se nem kiabáltam, nem jajveszékeltem, semmi, mégis ezt mondja.

Annyira, de annyira fáj.

És nem viccel.

Az apja meg azt is mondja, hogy az állatok is egyedül szülnek, miért jött be az 1. szülésemre.

Szóval én ezért bántam meg.

2011. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sajnálom,akinek ilyen férje van.Olyat én is hallottam,hogy megundorodik meg ilyenek,de valahogy olyan távolinak tűnt és érthetetlennek.

Köszönöm,hogy őszintén leírtátok,amit éreztek/éreztetek akkor,sokat jelentett nekem.

És külön köszönöm,hogy senki nem kezdte el osztani az észt az én álláspontomról.


Mindenkinek,aki válaszolt,további szép napot kívánok és sok boldogságot! Anikó

2011. febr. 13. 16:05
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az en paromnak az volt a rossz elmeny hogy szenvedtem es nem tudott segiteni. Szegeny probalt masszirozni, meg hasonlok de nem esett jol az sem. O vitt ki wc-re, fogott a labdan, de szegenykem nem tudta a fajdalmat enyhiteni. De ezen kivul semmi rossz nem volt neki abban hogy bent volt, es egy cseppet sem undorodott meg tolem, sot. :) Teszem hozza az en parom egy "nagyszaju" tipikus pasi, de szules utan kozolte velem hogy minden tisztelete az enyem, es nagyon koszoni a fiat. :)
2011. febr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az utolsónak is köszi!
2011. febr. 14. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!