Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy és hol fáj pontosan, ha...

Hogy és hol fáj pontosan, ha fájásokkal indul a szülés? Jóslókhoz hasonló, vagy ettől kicsit eltérő?

Figyelt kérdés
Jóslóim már régóta vannak, most egyre sűrűbb és erősebb, ez olyan, mintha mindjárt megjönne. De az éjjel másként fájt, fél óráig görcsöltem, pontosan a hasam alja és a derekam, körben. Nagyon fájt, gondolkoztam is, hogy EZ MÁR AZ, de aztán harminc perc múlva elmúlt, és nem jelentkezett azóta. Szóval valami hasonló lesz, csak éppen rendszeres? Mert ez azért eltér a mensiszerű fájdalomtól. 40. hétben lévő km
2011. febr. 17. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az éjszakaihoz hasonló lesz. Hasad aljából indul, és sugárzik át a derekadba. Sokkal jobban fáj, mint egy egyszerű mensis görcs. És igen, rendszeres is lehet, de nem biztos, hogy rögtön az lesz. A lényeg, hogy olyasmire számíthatsz, mint amit éjszaka éreztél, és szerintem nem is olyan sokára! Könnyű szülést Neked!:)
2011. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én fájásaim nem fájtak, csak rendszeresen összehúzódott a méhem. Ki lehetett tapintani, hogy kemény olyankor. Eleinte 4-5-7 percenként, figyeltem is az órát, aztán átváltott 10-12 percre és rendszertelenebb lett, közben lefeküdtünk aludni, mert azt hittem, csak jósló és majd elmúlik. De az összehúzódásokra mindig felébredtem és megnéztem, mennyi idő telt el az utolsó óta. Amikor már egy jó 50 perce kb. 5 percenként jöttek, elkezdtem komolyan venni a dolgot és felhívtam a dokit, aki be is rendelt a kórházba. Tehát nem feltétlenül kell, hogy fájjon, csak hogy legyen méhtevékenység rendszeres összehúzódásokkal. Egy-egy összehúzódás meg kb. 20 másodpercig tart, nem fél óráig.
2011. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
én először azt hittem, hogy csak jóslók, aztán egyre gyakrabban voltak és a fájdalom jellege is megváltozott. Nekem egyáltalán nem görcs-szerű fájásaim voltak, inkább mint egy durva hascsikarás. (a jóslók viszont előtte tényleg olyan mindjárt-megjön hasfeszülősök voltak)
2011. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak sokszor derékfájásaim, meg h elnehezült a pocim...

Mikor befektettek a kórházba mert nagyon kinyiltam a 39.héten, akkor is mondtam a dokimnak mikor kérdezte h h vagyok vizitnél, hogy már megszoktam ezeket az érzéseket s hogy ebből tuti nem mostanában lesz baba....

Erre este arra keltem fel hogy folyton beáll a hasam,de még mindig ugy voltam vele hogy megszokott, másfél óra múlva már, megmaradni nem tudtam egy helyben 4 perces-2perces fájásaim voltak

Nah akkor már tudtam hogy szülünk....:)

2011. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!