Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajon milyen ellátást kap egy...

Vajon milyen ellátást kap egy kismama, akinek nincs saját orvosa, mert nem akar sok tízezret fizetni érte, elfolyik a magzatvize és a legközelebbi kórházba megy, ahova nem is tartozik helyileg, de az 10 perc gyalog, a másik meg 1-1,5 óra bkv-val?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Doki függő...

Lehet hogy nagyon aranyosak, kedvesek, segítőkészek lesznek veled, de sajnos az ellenkezője is megeshet

2011. febr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is magzatvíz elfolyásnál vagy mentő vagy kocsi. Ne kockáztass se gyaloglást, se bkv-t, mert előre sodorhatja a köldökzsinórt!

Amúgy én ügyeletesnél szültem, nekem jó élményem volt:)

2011. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elfolyt a magzatvizem 3-kor.Bementünk a kórházba(ilyen esetben mentővel KELL,de ezt nem tudtam,így kocsival mentünk),az ügyeletes 10ig hagyott a francba,majd nagy kegyesen adott oxitocint,ezzel 11:20kor megszültem a kisfiamat.Namost amiatt,hogy órákig volt bent miután a víz elfolyt,gyakorlatilag szárazon szültem.Ő úgy nézett ki mint akit szétvertek,de ami rosszabb,antibiotikummal kezdte a kis életét(mivel fertőzés veszély volt a vízelfolyás miatt)Majd,10 hónap kellett mire a szexuális életünk is elkezdődhetett!!,mert annyira sérült a hüvely... Szóval nekem nincs túl jó tapasztalatom,pedig még pénzt is kapott,hiába ügyelete doki volt!!!
2011. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

21:26-os vagyok.

Nekem is elfolyt, fél3kor, majd 3/4 4kor beértünk a kórházba. Megvizsgáltak, vajúdóba tettek, majd egy óra múlva a szülőszobára. Úgy nézett ki, h hamar baba lesz, de nem így lett, végül is negyed 12-kor kaptam oxit, aztán 3/4 12kor jöttek a tolófájások, majd félúton a fiam meggondolta magát, és végülis vákum kellett. Én is repedtem össze vissza, de a vákum miatt és nem amiatt, hogy szárazon szültem.

Előzőéhez hozzászólva nem feltétlen azért kapott antibiotikumot, mert elfolyt a víz, hanem lehet találtak vmit... Na mindegy, nem tudhatom, de pl nálunk fel sem merült. Semmi ilyet nem kapott se ő, se én.

2011. febr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Anyának volt fogadott orvosa,de mire a mentő felért,öcsém már kinn volt (nem mertem vele kocsival elindulni 40km-re a korházba,40évesen szülte öcsémet hamarabb 2 héttel)

A fogadott dokinak már csak annyi dolga volt,hogy megnézte,hogy minden oké


se gyalog se bkv-val el ne indulj,hivj mentőt mindenképp,vagy kocsi ha még időben vagy,de inkább mentő


(bár tőlem is most gyalog 5 percre van a korház,de nem indulnék neki,mi van ha közben összeesek,vagy valami)

2011. febr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

21:34 A gyerekorvos azt mondta amiatt kapja,mert nem volt ami védje születés közben,és fennáll a fertőzésveszély.Én se tudom,nem vagyok orvos nekem ezt mondták.Igaz az én babám 36 hétre született,lehet,h emiatt,h gyengébb is volt,kellett.

Ez persze nem jelenti,hogy mindenki ilyen pazar élményként éli meg ügyeleten a szülést,nálunk sajna ez volt.Minden jót!

2011. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21:34 én is hasonlóképp szültem, fél4re bementem a kórházba csordogált a magzatvíz, de nem akartam tágulni, kaptam oxit, meg augmentint ha jól emlékszem, nehogy fertőzést kapjon a baba. Hajnal 1/4 5kor született meg, kőkemény 15 óra vajúdás után. Nem lett semmi baja, gyönyörű volt a bőre, meg is jehyezték, hogy milyen kisimult, pedig nagy baba volt 4 kg-os:):)
2011. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Esetleg azt is meg tudjátok mondani hogy ilyenkor melyik kórházba visznek? A legközelebbibe,vagy ahová tartozom?Vagy ami a kiskönyvbe be van írva? Ha be van írva valami egyáltalán... Az eddigi válaszokat is köszönöm,jó tudni,hogy mindenképp mentő kell.
2011. febr. 26. 13:06
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Mentőorvos vagyok.

Olyan, hogy MENTŐVEL KELL, csak bizonyos helyzetekben létezik. HA elfolyik a magzatvíz, s faros a baba vagy a koponyája nem illeszekesett a medencebementhez (ezt a dokid úgyiss mondani fogja már korábban), akkor valóban mentőt kell hívni. Amúgy egy elfolyt víz mellett otthon fürödj, moss hajat, csinálj meg mindent, s ne rohanj be a kórházba, mert unatkozni fogsz.. Azért elfolyt vízzel a BKV-t én is meredeknek tartom, de ha van kocsitok, az remek. A mentő (ha 5 percesnél nem gyakoribbak a fájásaid) abba a kórházba fog vinni, amelyikbe csak SZERETNÉD-PEsten belül természetesen, de mivel bkv-t írtál, nyilván nem vidéki vagy.. :-)

Úgyhogy nyugi, ott szülsz, ahol akarsz, s az eredeti kérdésre válaszolva, szerintem abszolút ügyeletes-függő. HA valakinek olyan mentalitású a fogadott dokija, lehet, hogy jobban jár egy normális ügyeletessel... S belőlük is van bőven, nyugi.

MIdnen szépet a szülésre!

2011. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megnyugodtam! :)
2011. febr. 27. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!