Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvarrás: mennyire fáj és...

Gátvarrás: mennyire fáj és függ valamitől, hogy fáj-e vagy sem? Hogyan végzik a varrást, mennyit vágnak? Mennyi ideig tart a varrás?

Figyelt kérdés
Minden vélemény érdekel!
2011. márc. 4. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Az összes kérdésedre a válasz: mindenkinél más!

Azt varrják, amit vágtak, plusz ami még esetleg szakadt. Ez lehet a gát, a hüvelyfal, a méhszáj. A gátmetszés maga 1-2 cm és alapesetben néhány öltés, 10 perc alatt is megvan, ha szerencsés vagy. Érzéstelenítik, helyileg, tehát elvileg nem is fáj.

A gyakorlatban, hallhatsz mindenféle rémtörténetet, ami igaz is, mert nagy %-ban nem csak alap gátmetszés-varrásra van szükség.

Nekem sajnos a szülésem legrosszabb része volt, mert végigszakadt a hüvelyfal, 2 órán át varrtak. Érzéstelenítés nem nagyon volt, mert megvan, hogy max mennyi lidokaint lehet adni erre a területre. Ennek hamar kimegy a hatása. A második babámnál viszont tényleg 10 perc alatt megvolt az egész, és max kellemetlen volt, nem fájt.

2011. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Maga a vágás, és varrás nem, mert minden más jobban fáj, így kisebb dolgod is nagyobb lesz annál, minthogy ezzel foglalkozz. Ednak a vágáshoz helyi érzéstelenítőt. Erre már csak az utolsó nyomások előtt kerül sor, amikor a baba fejbúbja már látszik. Ollóval végzik, pár cm, de lehet hallani az a roosz benne, ha pont oda tusz figyelni két fájás közben. Utána pár napig rossz, mert csípi a vizelet. A vágás ezerszer jobb, mint a repedés.
2011. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Két fájás közt adják?? Én úgy tudom, pont, hogy fájás közben, hogy ne érezd.

Kétszer szültem, de egyszer sem tűnt fel, mikor vágtak.

2011. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A gátmetszés két vágás a hüvely és a végbélnyílás között. A mikor a doki vág nem érzed, mert mással vagy elfoglalva, esetleg még az epidurál is be van kötve.

Ha epidurállal szülsz, akkor a varrást se érzed, ami csak néhány perc és pár öltés. A kellemetlenségek később kezdődnek, amikor már szúr a varrat.

Amikor megszülted a méhlepényt, a doki egy "kanállal" kitisztít, és összevarr még ott a szülőszobán, abban a helyzetben ahogy szültél. Mire végez addigra visszahozzák a babaát is.

A képen a szaggatot vonal a gátmetszést jelzi:

[link]

2011. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

A gátmetszés csak egy vágás, a linkelt képen csak a kétféle mód van lerajzolva, ahogy vághatják, de csak egyet vágnak.

Nekem pl. sem a vágás, sem a varrás nem fájt, nem is éreztem, csak annyit, hogy ott matat a doki.

A varrás kb. negyed óra volt.

2011. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na én erre készültem, hogy rettenet lesz, ismerősöm azt mesélte, végig ordította, míg kitisztították és összevarrták. Meglett a baba, vettem egy nagy levegőt és vártam, hogy fájjon, de szinte semmit nem éreztem belőle. Néha azt, hogy húzkodja a doki a madzagot, de az sem volt vészes. Kb. 10 perc volt, de akkor már mellettem volt a kislányom és az sem érdekelt volna, ha 1 órán keresztül varr.

Engem az érdekelt volna utólag, hogy mitől függ, felszívódóval varrnak, vagy sem. Engem felszívódóval varrtak össze, mondjuk annak nagyon örültem, hogy nem kellett varratszedésre mennem, mert utána ugye azért érzékeny a terület, de az sem vészes.

2011. márc. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyire fáj, attól függ, hogy mennyire érzéstelenítették el. Ha nagyon érzed, szólj a dokinak! Én éreztem rendesen, de a szüléshez képest már semmi, meg utána is hamar begyógyult, másnap már ráültem. Nekem kb fél óráig varrta, már azt hittem, sosem fog végezni. Legalábbis annyinak tűnt. De próbálj kérni gátvédelmet, ny-on állítólag már 20 éve nincs gátmetszés!
2011. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szia, nekem olyan szörnyű élmény volt a szülés, hogy a gátmetszés tnem is éreztem, és szinte azt sem, ahogy varrt a doki, csak jelentéktelen szurkálást, de lehet még bennem volt az előző fájdalom (oxival szültem). utána is szépen gyógyult, 4 nap alatt tökéletesen, felszívódó varrattal, azóta se lehet kitapintani se, nagyon jó munkát végzett a doki.
2011. márc. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A vágás nem fájt, de éreztem, amikor vágott az orvos-épp egy tolófájás közben. A varrás sem fájt, elérzéstelenítette a területet, 3öltésem volt.
2011. márc. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ez tényleg egyedi, én pl. minden öltést éreztem, de az már nem számított a szülés után. 1 órán át varrt a doki, szerintem matyóhímzést csinált :D Nekem jól megcsinálta, szerintem ezért szöszmötölt annyit, és a Férjem sem panaszkodott utána ;)
2011. márc. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!