Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésnél mitől függ...

DannyZuko kérdése:

Császármetszésnél mitől függ az, hogy vizszintes (bikini vonal alatti) vagy függőleges metszést ejtenek?

Figyelt kérdés
Ez kizárólag orvos függő? vagy van valamilyen érv, ami alapján döntenek? Tapasztalatok is érdekelnek, hogy kinél miért és milyen metszést alkalmaztak.
2011. márc. 8. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem a bikini vonalnál van vizszintes, semmi gondom vele, nem igazán látszik, a csíkok a hasamon jobban zavarnak...

Most volt 2hónapja császárom:)

Hát olyan hogy függőlegesen szerintem csak régen csináltak, mostanában én nem hallatom ilyet..

2011. márc. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A baba fekvésétől függ, hogy hogy vágnak. Ha jó pozícióban van a gyerek, akkor vízszintesen, ha keresztbe fekszik, akkor függőlegesen.
2011. márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam,hogy sürgősségi császárnál szoktak függőlegesen vágni!
2011. márc. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1,vagyok, anno szobatársamnak sürgősségi császár volt, és neki is vízszintes a vágás
2011. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha volt korábban nagy hasi műtéted, amit függőlegesen vágtak, akkor a császár is ott lesz. Amúgy ma már vízszintes metszést alkalmaznak, nem vágják át a hasizmokat. Nekem is bikinivonalon van, vízszintes.
2011. márc. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm 1 hónappal korábban szült, mint én. Ugyanaz volt az orvosunk, neki is úgy indították meg a szülést, nekem is. Semelyikünknél nem volt komplikáció, csak neki nem jöttek a fájások, én nem tágultam. Ezért császároztak mindkettőnket. Egyetlen különbség az volt, hogy ő kb. 80 kg-mal több, mint én. Engem vízszintesen, őt függőlegesen vágták. Hát, nem tudom, azért nem hiszem, hoyg a súlytól ez függne.
2011. márc. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sos császárom volt toxémia miatt. vizszintes a vágásom. súlyra 100kg voltam. (25kg víz volt rajtam, mára mind lement)
2011. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 107 kilóval mentem szülni,sürgősségi császár lett,romló magzati szívhang miatt,és mégis vízszintes vágásom van. Nem is látszik. Most pénteken kapom az új heget.... :(

Üdv.

38+6 hkm

2011. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. márc. 9. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!