Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pénteken császároznak. A...

Pénteken császároznak. A GYED-et mikor, és hogyan kell intéznem? Vagy a tgyás-t kell előbb?

Figyelt kérdés

Milyen papírok kellenek,amit a céghez kell beküldjek?A munkahelyem nem kifizető hely!

Az egyszeri anyasági támogatást gondolom mindenképp a MÁK-nál kell intézni?Elég,ha postán beküldöm a papírokat (vagy gyorsabb,ha személyesen intézem)?

Köszi a válaszokat.


2011. márc. 8. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Előbb a Tgyást kell. Ha a munkahelyed nem kifizetőhely, oda semmit sem kell beküldeni. Formanyomtatványon kell kérni a Tgyást, (a mellékletében fel van sorolva, milyen plusz papíroka kellenek még). Az anyaságit is és a tgyást is a férjed tudja intézni. Esetleg egy meghatalmazás legyen nála, nálunk is csináltam a férjemnek, de nem kérték el tőle sehol.
2011. márc. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És az Államkincstárhoz kell beküldeni minden papírt?

Miért a férjemnek kell intézni? Csak azért hogy kíméljen engem,vagy egyéb oka is van?

Bocsi a sutaságért... :)

Köszi a választ.

2011. márc. 8. 22:11
 3/12 anonim ***** válasza:

Az tgyás igénylőt akkor is a munkáltatónak kell benyújtani, ha nem tb kifizetőhely.

Van rá lehetőség, hogy személyesen intézd, de a munkahelyedet akkor sem tudod kikerülni, mert a nyomtatványt nekik is ki kell tölteni, anélkül nem fogsz tgyást kapni.

Hivatalosan beadod az igénylőt, és a munkáltató továbbküldi.

Ha te akarod csinálni, akkor kikéred a nyomtatványt a munkáltatótól, és a sajátoddal együtt, a megfelelő mellékletekkel beviszed az OEP-hez.

2011. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én munkahelyem sem kifizetőhely, de ők töltötték ki a jövedelemigazolásomat és ők továbbítottak mindent az OEP-hez! Kérdezz rá, hogy a te munkahelyeden hogy működik!

Az OEP honlapjáról lehet letölteni a formanyomtatványokat, amelyeket ki kell tölteni.

S először a tgyást kell igényleni, majd utána a gyedet.

Tgyáshoz ezek szükségesek:

-foglalkoztatói igazolás

-nyilatkozat terhességi gyermekágyi segély megállapításához

-igénybejelentés terhességi gyermekágyi segélyre

(ha szükséges, akkor kell még a pótlap foglalkoztatói igazoláshoz is)

Na meg minden egyéb irat, a saját irataid és babádéi is (taj, lakcímkártya, anyakönyvi kivonat...stb).


Anyaságit a MÁK-nál igényelheted, nekem a párom intézte személyesen (meghatalmazással), másfél hét múlva már küldték is a pénzt.

2011. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A munkáltatóval csak ki kell töltetni és aláíratni a Tgyás igénylőt, de ne bízd rájuk ,hogy ők továbbítsák az OEP-hez, mert soha nem fogsz Tgyást kapni. Saját magatok vigyétek be!! Azért a férjed, mert gondolom ,mielőbb szeretnétek, és a császáros hegeddel, pár napos, hetes baba mellől biztos nem lesz időd órákig várni a "hivatalban".
2011. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem amúgy azért intézte a párom, mert babám 1,5-2 óránként szopizott, így nem sok lehetőségem volt elintézni a dolgot, mert nekem eleve másfél óra lett volna míg beértem volna a MÁK-ba...szóval nem értem volna vissza szoptatásra...így egyszerűbb volt, hogy a férjem intézkedett!
2011. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha normális a munkáltatód, akkor rájuk lehet bízni. Nekem ők intézték, okt. 26-án adtam le nekik a papírokat, és nov. 8-án már megkaptam az első tgyást. Úgyhogy szerintem gyorsak voltak nagyon.

Ha persze nem normális a munkáltatód, akkor intézd el nélkülük.

2011. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tgyás igényléshez mindenképp a mumkahelyed pecsétje kell, elvégre ők igazolják le a munkaviszonyodat, hogy biztosított voltál-e az érintett időszak alatt.

Ezek kellenek:

- baba anyakönyvi kivonata

- tb kártyája

- lakcím kártyája

Postán adtuk be mi is az igényt, igaz nálunk a melóhely fizet.

Férjed is intézkedhet, nálunk is ő intézett mindent, márcsak azért is, mert 2 szoptatás / etetés között igen kevés idő van ( szinte semmi ), újszülött babát meg gondolom, nem akartok hurcolni még ide-oda.

Ezzel nem Te vagy kímélve, hanem a BABA!

2011. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Már mindent leírtak úgy látom. Nekem is a munkáltatóm továbbította a Gyás papíromat, de nem tudom, mit csináltak (vagy mit nem) de a szüléstől számítva 4 hónap (?!) múlva kaptam meg az első utalást. igaz, visszamenőleg persze. Ha újra kezdeném, magam vinném be személyesen.
2011. márc. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,gyorsak vagytok. :)

Akkor még nem tudom intézni,mert mire meglesz a baba taj száma,anyakönyvi kivonata...... gondolom az sem pár nap alatt van kész.... :SS

Hát a munkáltatóm... tudnék rosszat is mondani meg jót is.Bízom benne,h segítenek.Majd írok nekik holnap,h megkérdezzem.

Köszi mégegyszer mindent. Hasznos volt. :)

2011. márc. 8. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!