Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak olyan anyukák akik...

Vannak olyan anyukák akik 2010. 01. 09 kor szültek? Elmesélnétek, hogy nektek milyen élmény volt a terhesség és a szülés?

Figyelt kérdés
köszönöm
2011. márc. 12. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 2009.01.09-én szültem. Csak a 2010. év jó?
2011. márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem csak az jó a 2009 is gratulálok hozzá.Milyen volt a terhesség és a szülésed?Ha nem vagyok pofátlan ezzel a kérdéssel.
2011. márc. 12. 22:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Az 1. babám született akkor. Veszélyeztetett terhes voltam, sokat keményedett a hasam, megrövidült a méhnyakam. 32. héten kórházba kerültem megindult szüléssel, szerencsére visszatartották, majd a 40. héten indított szülésem volt (lázas voltam és ezért indították). Burokrepesztés, oxitocin, 2 napig vajúdtam, majd természetes úton megszületett a kisfiam. Szóval nehéz szülés volt nagyon. Elfáradtam nagyon, sem enni, sem inni nem lehetett a 2 nap alatt.


2. babám most született, idén febr. végén. A terhesség még borzasztóbb volt az elsőnél is rosszabb. Rossz afp, rossz négyes teszt, mindig találtak valami bajt. Majd a 37. héten megszületett a kislányunk 4250!!!! gr-al, 2 óra volt a burokrepesztéstől számítva a szülés. Szóval roham szülés volt, egészen más, mint az első babámnál. Igazi szülés élmény volt. Nem volt fájdalom csillapítás, sem oxitocin, természetes úton született ő is.


Te 2010. 01.09-én szültél?

2011. márc. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen 2010.01.09.-én szültem 08:53kor 1 óra volt az egész.Nem voltam vajúdó szobában.
2011. márc. 12. 22:32
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja a második válaszolónak gratulálok és el se tudom képzelni milyen érzés lehetett neked.
2011. márc. 12. 22:33
 6/10 anonim ***** válasza:
1. és 2. válaszoló vagyok. Gratulálok én is Neked. Hogy érted, hogy nem voltál vajúdó szobába?
2011. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én a kórház előtti parkolóból sétáltam be és még lifteztem is és még a szülőszoba előtt is vártam 10-15 percet mire kinyitották az ajtót csengetés után.Egyből mentem a vizsgálóban és ott már 3 ujjnyira voltam nyitva amikor mondta a doktornő hogy menjek az irodába mert kérdezni akar pár dolgot.Az irodába érve leakartam ülni de kis pocaklakó megelőzött és elfolyt a magzatvíz és egyből átsétáltam a szülőszobára.
2011. márc. 12. 22:48
 8/10 anonim ***** válasza:
en 2009 december 31 en szultem elotted 9 nappal kulfoldon. 8 orat vajudtam rendes eros suru fajasokkal, magzatvizem is elfolyt, mikor megultrahangoztak mert a fonovernek meg a szuleszdokinak nem tetszett valami. jol is gondoltak mert a kicsi fiam keresztbe fordult bennem vajudas alatt surgosegi csaszarom lett.
2011. márc. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 2009.12.15-én szültem meg a kisfiamat.

Harmadik terhesség volt,borzalmas.

Már a 7-ik héten kórházban voltam kiszáradás miatt 1 hétig.

Szörnyű volt,úgy,hogy itthon a másik kettő gyerek.

Nem olyan kicsik voltak akkor(8 éves fiú és 3 éves lány),de igy is rossz volt.

30-ik héten ismét kórházba kerültem,fájásokkal,vérzéssel.

Beindult a szülés,de szerencsére sikerült visszatartani.

Ekkor 2 hetet voltam bent.

Persze túlhordás lett a terhesség vége,olyan jól sikerült a visszatartás.

2 nap kórház után,kedd reggel 6-kor oxitocin infúzióval inditották a szülést.

7-kor megjött a dokim burkotrepesztett.

8.53-kor pedig megszületett az én kisfiam,fájdalomcsillapitás nélkül 4100 grammal és 58 cm-rel.

Nagyon nehéz volt az utolsó fél óra,addig egész jól elvoltam,labdán ültem és ez nagyon jó volt,ezerszer jobb,mint fekve vajúdni.

Mindent összevéve,ez a harmadik volt a legnehezebb,minden téren,de megérte.

Olyan imádnivaló,most is itt sétálgat,gagyarászik,és persze jönne ő is "irni".

2011. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok minden leendő anyukának és kismamáknak.Akkor én még jobban jártam a szüléssel,hogy nem voltak olyan erős fájásaim és nem volt semmi gond a babóval.Nekem a 16 héttől kezdve be volt fordulva rendesen fejjel lefelé és a szülésig úgy is maradt.
2011. márc. 13. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!