Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ciki/illik/nem illik magándoki...

Ciki/illik/nem illik magándokit fogadni a terhesség vége felé? Mi az az idő, amíg még nem gáz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem is az, hogy ciki, hanem vállalni nem nagyon szokták ilyenkor már.
2011. okt. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Előző terhességemnél a 27. héten hülyítettek be, hogy baj van, akkor kerestünk fel magándokit, ő vállalt, de sajnos azóta már nem dolgozik ott, nem tudom, más orvos vállalna-e ennyire a vége felé. Igazából csak azért fogadtuk fel, mert nem volt problémamentes a terhességem (a körzetes orvos szerint), persze utána kiderült, hogy mi volt az ok, ami miatt bepánikoltattak, nem volt ok aggodalomra. De ha megint lenne valami, csak fogadnék fel valakit, csak nem tudom, lesz-e még egyszer ilyen szerencsém, hogy elvállalnak, hogy nem az elejétől jártam magán úton.
2011. okt. 6. 23:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a magándokim mondta a terhességem vége felé, hogyha esetleg nem akarom, hogy ő vezesse le a szülést, akkor nyugodtan keressek mást. Ebből arra következtetek, hogy lehet megkérni más dokit.

Van olyan is, hogy valaki jár végig egy dokihoz, de nem abban a kórházban fog szűlni ahol a dokija van, így kell keresnie a végén olyat aki a preferált kórházban dolgozik.

2011. okt. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

23:43 vagyok...

én is megszívtam, mert akihez végig jártunk és fizettük alkalmanként a 12ezret a nagy semmire, az utsó előtti konzultáción megkérdezte, hogy akkor én most kivel fogok szülni, mert hogy ő bizony nem vállalja.

Persze ennyire a végén meg már senki más nem vállalta nyilvánvalóan, de legalább az ügyeletes dokival szerencsénk volt.

Most még szerintem van esélyed, csak tudod hallottam olyanokat is, aki csak 12. hétig vállal kismamákat. Remélem minden rendben lesz nálatok!

2011. okt. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a 32. héten fogadtam meg a dokit,előtte direkt nem is akartam magánrendelésre járni,és fizetni,jó volt a körzeti rendelés is.Én konkrétan a szülés miatt fogadtam,nagyon féltem tőle.Simán elvállalt,és a 35. héttől jártam hozzá az nstre.Nagyon kedves volt,a vajúdás alatt is állandóan rámnézett,a szülésnél is odatette magát,főleg hogy volt egy kis komplikáció is,és a szülés után is rendszeresen bejött hozzám.Szerintem inkább a nagymenő dokik nem vállalják már ilyenkor,mert szeretik ha végig hozzá jár az ember,na és ugye fizetget nekik.
2011. okt. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nem a ciki- nem ciki kérdéskör.

Ugyanis elvileg lehetne bármikor.


Csak a gyakorlat azt mutatja megjegyzem szerintem jogosan, hogy a dokik egy bizonyos terhességi kor után nem szivesen vállalnak el, mert nm ismerik a terhességi - és egyéb kórelőzményeket, nincsenek belőled és a babából felkészülve.

Természetesen a kiskönyvedben sok sok fontos info benne van,de az mégsem ugyan az mintha ő gondoná a terhességedet az elejétől fogva.

2011. okt. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vállal a doki, az szerintem is azért lehet, mert nem ismeri a kórelőzményedet stb. De szerintem 27. héten dokit keresni még nem késő. Én 7 hónapos terhesen váltottam dokit, mert más városba költöztünk (200 km-el arrébb). Valaki ajánlotta azt a dokit, akinél végül szültem. Igaz, neki elmondtam, hogy mi a helyzet, és így elvállalt, de nem tudom, vállalt volna, ha városon belül váltok.
2011. okt. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Igazatok van, valószínűleg benne van a dologban, hogy nem ismer a terhesség elejétől, azért nem vállal szívesen esetleg a doki, meg másrészt pénzhez sem jut tőlem annyihoz, mint attól, aki kezdetektől hozzá jár.

Az előző dokim, akit ajánlott maga helyett, osztályvezető volt. Akkor nála ne is próbálkozzak? Állítólag nem a pénzéhes fajta.

2011. okt. 7. 21:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem próbálod meg, nem tudod meg, mit veszíthetsz?
2011. okt. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!