Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik egy programozott...

Hogyan zajlik egy programozott császár? A kismama megkéri a dokit hogy ekkor császározza meg és kész?

Figyelt kérdés
És a császár az hogy zajlik pontossan?
2011. márc. 16. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvben nem lehet kérni a császárt, de persze a pénz nagy úr, csak meg kell találni a megfelelő dokit hozzá...
2011. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kérheti meg, Magyarországon legalábbis, hivatalosan.

Vannak indokai a császárnak, amik lehetnek előre látható indokok vagy a szülés folyamán felmerült ok.

Én úgy tudom legalább 3 főorvos beleegyezése kell, de a döntéshozó főorvos mindenképp megvizsgálja a kismamát (akár egyébként mind a három megvizsgálhatna, függetlenül fogadott orvostól, ügyeletes orvostól, és ha ő beleegyezik a császárba és akkor el lehet végezni a császárt.

Betolnak egy műtőbe, altatnak, érzéstelenítenek-nyilván ezt a rendelkezésre álló idő meghatározza melyik-felvágják a hasad, kiemelik a babát, összevarrnak és kész. Nálam kb 20-30 perc volt az egész.

2011. márc. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egészségügyi okok miatt volt programozott császár. A szülésre kiírt napra beszéltük meg a dokival, és egy nappal előtte be kellett feküdnöm. Reggel nyolcra voltam kiírva a műtétre, de éjfélkor megindultak a fájások és fél 5-kor toltak be a műtőbe.
2011. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A programozott császár általában a doki döntése, nem a páciensé (persze gondolom vannak orvosok, akikkel meg lehet beszélni...). Általában akkor szokták alkalmazni, ha az anyának vagy a babának valamilyen okból veszélyes a természtes úton történő szülés/születés (pl. van aki a szeme vagy a gerince miatt nem szülhet természetes úton). Ezekben az esetekben általában már a terhesség elején "letisztázzák" az időpontot.

Nekem annyiban volt programozott, hogy csütörtök este 1 újjnyira kinyílt a méhszáj, de a baba farfekvéses volt és még nem fordult meg. Azt mondta a doki, másnap reggel szülünk! :)

Reggel bementünk a kórházba, felvették az adatokat, vérnyomást mértek, elküldtek zuhanyozni (akkor is, ha én már otthon zuhanyoztam), betoltak a műtőbe,a gerincembe adtak érzéstelenítőt, a doki kivette a babát, rögtön odatették a fejemhez pár másodpercre, a doki összevarrta a sebet, közben felöltözve visszahozták a babát, majd kivitték megmutatni az apukájának (sajnos ő nem lehetett bent). Utána engem is kitoltak az őrzőbe, ahol mi kb. 1,5-2 órát hármasban voltunk, a kis család. Nem fájt, én inkább nyomást éreztem a hasamnál. Kb. 15-20 perig tartott.

2011. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%
Nekem farfekvés miatt lett volna progis császár, de előző nap elfolyt a magzatvíz. Egyébként a doki megkérdezte melyik nap legyen a 39. héten (külföldön szültem). Mi nem akartunk dönteni, a doki belenézett a naptárába és beírt jan 26-ra. A fiam meg 25-én akart jönni. :) Egyébként tényleg kb 30 perc. Spinális érzéstelenítés, katéter, oxigén, és vágnak. Aztán kitakarítanak, és varrnak (engem kapcsoztak).
2011. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!