Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a magnéziumot abbahagyom...

Ha a magnéziumot abbahagyom beindulhat a szülés? 36 hetes vagyok? Nem jelent bajt ha a babonak kisebb a buksija mint az átlag?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A magnézium abbahagyása magában nem okoz szülés beindulást.

A baba fejecskéje gondolom az átlagba tartozik, mert különben már szóltak volna. Talán még jobb is annyiból, hogy megkönnyítheti a szülést.

2011. márc. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

36 hetesen eleve ajánlott abbahyagyni a magnézium szedését, mert ellazítja a méh izmait is, így a szülésnél fájásgyengeséget is okozhat.

Attól, hogy abbahagyod, nem fog beindulni a szülés :) Azt eleve a baba indítja be, ő szabadít fel hormonokat. A legtöbb baba nem a kiírt napon születik, hanem valamikor a 36.és a 40. hét között. A 36. hét után még nem is lesz a baba koraszülött..

Fejméret: ha kicsivel kiebb, mint az átlag, max. annyit jelent, hogy a babád is kicsi, nem lesz 4 kilós :) Könnyebb lesz megszülni, ha nem 36-os fejlörfogattal kell kibújnia.

2011. márc. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én már a 35. héten abbahagytam, pont akkor fogyott el, nem akartam még egy dobozzal venni egy hét miatt. Azóta sem indult be a szülés. :)

A babád még csak most fog igazán nőni, az utolsó hónapban 80-200 gramm között híznak, nőnek, a buksija is nőni fog még. Függ a genetikától is, ha pl. te sem vagy egy nagydarab emberke, ő sem lesz az. Nálunk a baba pocakja nagyobb egy kicsivel a tankönyvben leírtaknál, de a párom és a családja is macis alkatúak férfiágon, valószínű, őt örökölte ilyen téren a gyerkőc. :)

A mérési arányokat az is befolyásolja, hogy milyen az uh gép, mennyire tapasztalt a szonográfus/orvos, esetleg kapkod egy kicsit mérésnél...

További szép babavárást!

38 hetes kismama

2011. márc. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!