Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fizetettek/fizetnetek a...

Fizetettek/fizetnetek a dokinak ha allami korhazba szultettek/szulnetek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ügyeletes orvosnál szültem, akartunk adni neki pézt, s a szülésznőnek is, de csak a szülésznőnek tudtunk adni. A dokit annyit láttam, hogy bemutatkozott a páromnak, s mire párom elővette a borítékot, el is tünt, s vissza sem jött gátmetszésig. Összevart, majd ismét eltünt, s azóta se láttam. A szülésznőnek oda tudtuk adni, s még a doki borítékából is vettünk ki, hátha ő fog velem foglalkozni. Hát a kisfiam megszületése előtt adta oda a szülésznőnek a párom az Ő részét. Az elején velem volt, majd szinte csak a párom. Sokszor nem mertem nyomni, mert nem volt bent se a doki, sem a szülésznő. DE mivel a szülésznő eleinte sokat volt bent velem, így az 5ezerhez adtunk még 5 ezret neki. A dokinak 20ezret szántunk volna.
2011. márc. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fizetni csak akkor fizetnék ha varratszedés van és mehetek haza,előbb semmiképpen.Varratszedésig már tudnám,mennyit foglalkoztak velem,ez alapján adnák,vagy nem adnék.
2011. márc. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én adtam hálapénzt, igen. Állami kórházban, fizetésért dolgozó orvosnak - akihez egyébként magárendelésre ID jártam és maximálisan meg voltam elégedve vele. A szakmai és emberi hozzáállása miatt megérdemelte -de nem várta el- a pénzt
2011. márc. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak szülésznőt fogadtam,neki nyilván adok. Ez egy íratlan törvény, az tiszta sor. Másnak nem tervezem, nekem ez a hálapénz dolog, nem azért mert sajnálnám az embertől, de annyira megalázónak/kellemetlennek tartanám az egészet, ha én lennék az orvos helyében.
2011. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, fizettem. Magánrendelésére jártam, és szülésért pedig adtunk neki hálapénzt.

Legközelebb is így csinálnám.

Sőt ha tehetném még többet adnék a végén, mert tényleg nagyon nagyon hálás vagyok neki...tiszta szívvel adtam, semmi rossz érzés nem volt bennem.:-)

2011. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 melcsiboszi ***** válasza:
Nem volt fogadott orvosom, se szülésznőm, de hála Istennek nagyon jókat fogtam ki, le a kalappal előttük. A szülésznő elég sokszor benézett hozzám, főleg, amíg oda nem ért a párom a vajúdás alatt, meg a dokik is többször (két fiatal rezidens volt), ennek ellenére nem adtam senkinek pénzt, mert az az elméletem, hogy annyi pénz, amennyit fizetni tudnék, úgysem elég arra még megközelítőleg sem, hogy kifejezzem a hálámat nekik, ugyanakkor nekik valószínűleg a havi jövedelmük meghaladja a mi kettőnkét a párommal, együttvéve, és azt a keveset inkább a babára költöm, ami van. Ha legközelebb lenne pénzem, egyiküket megfogadnám, és természetesen akkor fizetnék is érte. De ennek ellenére tök jó fejek voltak, az egyik meg is adta a számát, és ezután hozzá fogok járni, a kórházi rendelésére.
2011. márc. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!