Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nemsokára szülni fogok és van...

Nemsokára szülni fogok és van egy baktériumos hüvelyfertőzésem (nem gomba, nem vírus). Ez a fajta folyás vajon árthat a babának? Szülésnél lehet baja?

Figyelt kérdés
A másokik trimeszterben derült ki, és a dokim akkor azt mondta, hogy nem árthat a babának, nem fertőzöm meg vele a páromat sem, és hogy csak felületes fertőzés. Azt mondta nem tud vele mit kezdeni, mert a gyógyszert ami jó lenne rá, tilos szedni a terhesség alatt, majd szülés után menjek vissza és akkor kikezeljük. Most mégis aggódni kezdtem, mert sokszor olvasom, hogy ilyen-olyan hüvelyi fertőzéseknek igen súlyos következményei vannak a babákra nézve. A tüneteim hetekkel ezelőtt elmúltak ugyan, mégsem tudom mitévő legyek. Új vizsgálatra már nincs idő. Bízzak abban amit a doki mondott?
2009. febr. 26. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj, az árt a babának. Ha bizonytalan vagy kérdezz meg másik orvost, vagy orvosokat. Itt nem fogunk tudni neked válasz adni, mert sokfajta bakteriális fertőzés lehet, az orvosod tudja miről van szó. Ha megnyugtat menj el másik orvoshoz is!
2009. febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha bízol az orvosodban, hidd el, amit mond. Ha nem bízol benne, keress más dokit, és elmagyarázva a szituációt, tuti soron kívü
2009. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnéztem hasonló kérdéseket és találtam olyant, akinek szintén bakteriális van és azt mondta neki is a doki, hogy nem árt a babának. Remélem ugyanarról a fajtáról van szó nála is. Már nem tudom elérni a dokimat sajnos. Amúgy megkérdeztem volna tőle, hogy mi a neve ennek (bár annak idején sem mondta) és akkor tudnék érdemben utánanézni máshol. Próbálom nyugtatni magam és reménykedek. Köszönöm a bíztatást!
2009. febr. 26. 12:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem maximum egy kis szájpenészt kaphat a baba. Én úgy jártam, hogy a terhesség vége felé folyton viszkettem, meg folyásom volt. Mondtam is a dokinak, de azt mondta, hogy ez nem gomba, hanem a terhesség természetes tünete. Nem nagyon hittem neki, volt már gombám, tudom milyen az. Aztán lett a szájpenész, azt olvastam, hogy ez a hüvelygombától lett, és szüléskor kapja el a baba. Kicsit kellemetlen, de igazából semmi súlyos.
2009. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaz nekem hüvelygombám volt egész végig szinte!!!a 9 hónap alatt, pont a szülés előtt múlt el nagy nehezen, nem kapott el semmit a kislányom, és azóta bvelem is minden ok szerencsére. Nyugodj meg, az a legfontosabb. És higyj abban, hogy minden jól alakul:)


Könnyű szülést és jó egészséget!

2009. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!