Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-ról írnátok véleményt?

EDA-ról írnátok véleményt?

Figyelt kérdés
Mennyire teszi a vajúdást fájdalommentessé? Segít a tágulásban?
2011. ápr. 11. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kitolási szakaszig szinte fájdalommentessé teszi a vajúdást. Nekem legalábbis akkor jó volt. Viszont a tágulást nekem egyáltalán nem segítette, császár lett a vége.
2011. ápr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szuper.

Hüvelyi úton születm 2 nagy gyereket, hosszú vajúdással.

2011. ápr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
személyes tapasztalatom nincs róla. gondolkodtam rajta, amikor már 3 perces fájásaim voltak és közeledett a kitolás, úgy éreztem, nem bírom tovább. Akkor kérni akartam, de azt mondták már nem tudják beadni. (nem volt rá idő, hogy hívják a megfelelő szakembert, stb.) Nem tudom, hogy így van-e valóban, de azt olvastam valahol, hogy nagyobb esetben lesz császármetszés a vége azoknál, akik kaptak EDA-t. Valószínűleg ezért nem ajánlgatják az orvosok, sőt ha lehet inkább lebeszélik róla a kismamákat. Ezért utólag örülök, hogy nem kaptam. Mert még kb. 15-20 percet kellet kiírnom és minden komplikáció nélkül meg lett a babám. Persze nem tudhatom, lehet, hogy EDA-val is ugyanígy lett volna, leszámítva a fájdalmat.
2011. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én éppen az ellenkezőjéről tudok, mint azt az utolsó válaszoló írta... mert pont hogy segítheti a tágulást, hiszen a kismama jobban el tudja engedni magát... szerintem olyan kórházakban nem ajánlják, ahol csak anesztes tudja beadni, mert akkor macera... amúgy tapasztalatból írom, naggggyon jóóóóóóóó... szép szülésélménnyel lettem gazdagabb... a vajúdási fájdalmak tompábbak és igen, segítheti a tágulást...
2011. ápr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem jó volt.

Első gyerekkel elég hosszan vajúdtam, 2 percenként jöttek az erős fájások, de csak nagyon lassan tágultam.


2 ujjnyi tágulásnál szokták beadni. Kisebb adagokat, ami kb 1-1,5 óráig hat. Azért adagolják így, hogy a tolófájásokra kimenjen a hatása.

Én 2 adagot kaptam, mellett nagy dózis oxitocin mehetett (ami nagyon felerősítette a fájásokat). Tolókat éreztem, és simán megszültem a nagy súlyú (és fejű :P ) babát.


Nem csak a fájdalomcsillapítás az előnye, hanem az is, hogy hosszú vajúdásnál nem fárad ki az anya annyira. Nem gyakoribb a császármetszés eda alkalmazása "miatt", mint amiatt hogy a hosszú vajúdás miatt kifárad az anya, és nincs ereje a kitoláshoz. Emiatt is császár vagy vákuum , esetleg fogó kellhet.


Ha kivárják az alkalmas időt a beadásra (2 ujjnyi tágulás) akkor nem lassítja le a szülés folyamatát, sőt.


DE szerintem a szülésnek úgy jó nekiindulni, hogy bármi lehet. A második szülésem pl gyors volt, egy pillanatig sem éreztem, hogy szükségem lenne eda-ra. Az elsőnél huszonórát vajúdtam, akkor nagyon örültem viszont, mikor az orvosom javasolta :)

2011. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


szerintem ez egy hasznos cikk. nekem az jön le belőle, hogy megfelelően alkalmazva, jól tud működni. csak akkor jó szakembert kell hozzá keresni. már értem, hogy az orvosok általában a rájuk háruló plusz felelősség miatt nem szeretik alkalmazni. mert nem szimplán úgy működik, hogy beadják és kész. (de valamelyik válaszadó részletesen le is irta, hogy hogy megy)

2011. ápr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
pontosabban az előttem lévő válaszadó.
2011. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem vált be.Legalábbis ami a fájásokat illeti.Ugyanolyan intenzívek voltak és ugyanúgy fájtak m int EDA előtt.

A kitolásból semmit nem éreztem,nem tudtam összpontosítani mert azt sem éreztem igazából hogy "nyomok",így a doki segített egy erős nyomással a hasamon kitolni a kislányt.És utána is csak rossz élményem van róla.Ugyanis EDA után elméletileg 24 órán keresztül nem szabad felkelni.Éjfél után kerültem a gyermek ágyasra és reggel 6 körül meg ébresztettek pisilni,küldtek zuhanyozni.Aminek következménye az volt hogy iszonyat migrénem lett.Mint utóbb kiderült azért mert azon a lyukon ahol az EDA-t kaptam szivárog az agyvíz ezért volt az az iszonyat fejfájás....Ez tartott 2 hétig..

Most vagyok 6+3hetes de biztos vagyok benne hogy nem fogok kérni EDA-t akkor sem ha napokig szenvedek majd.....

2011. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

09:59-es vagyok.


Nekem egy percig nem kellett feküdnöm eda után, ilyet először hallok, amit az utolsó válaszoló írt...

Szépen saját lábon mentem a szobába.

2011. ápr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem a szülésznő mondta, amikor erről a lehetőségről érdeklődtem még a szülés előtt, hogy utána ágyhoz lennék kötve egy időre, ha ezt választanám. nem tudom, hogy ez mitől függ
2011. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!