Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epidurális érzéstelenítésről...

Epidurális érzéstelenítésről mondana valaki véleményt?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok,novemberre várjuk a picikét,de ettől nagyon félek.Azt mondják,hogy érezni a metszést és az öltéseket is.Valóban???
2011. máj. 19. 12:23
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Gátmetszésre gondolok...
2011. máj. 19. 12:25
 2/16 anonim ***** válasza:

Milyen metszést? Milyen öltéseket?

EDA-t gerincbe szúrják, nem érzed meg, viszont utána sokkal jobb, bírhatóbb. Én ajánlom! Nekem nagyon bevált.

2011. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Oké, értem :-)

A metszést nem érzed az tuti. Én az öltéseket éreztem, attól függetlenül, hogy kaptam helyi érzéstelenítőt is, és előtte EDA-t, de azt már írtam.

Első voltam

2011. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam,hogy nagyon rossz.Egy 10-es skálán kb.mekkora a fájdalom,ami várható??És minden esetben metszenek gátat?
2011. máj. 19. 12:30
 5/16 anonim ***** válasza:
A második szülésnél kértem, de nekem nem tartott sokáig. Mind a kettőször vágtak-varrtak de azt külön érzéstelenítik, így nem fáj. Viszont utána menni alig tudtam. Ne izgulj kibírható és nem tart sokáig. A kórházban úgyis segítenek. Sok boldogságot.
2011. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát nem akarlak elkeseríteni, de nekem nagyon fájt. Én nagyon végigszakadtam odabent főleg. Fél óráig varrtak, és annyira fájt mint a szülés. Kapaszkodtam rendesen az ágyba. Amikor már kint varrt, azt éreztem, ahogy öltöget. De nekem későn csináltak gátmetszést, nem kellett volna eddig várniuk, ezt mondták közben. Remélem neked könnyebb lesz, ne rettentsen el ez a dolog, mert úgyis meg kell szülnöd, át kell esned rajta, akkor már majdnem vége, amikor varrnak. Mondjuk utána sem leányálom, iszonyat fájt nekem hetekig. De kár ezen rágódnod.

Első megint :-)

2011. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én a gátmetszéstől paráztam a legjobban.Az eda nagyon jó volt mert már több mint egy napja vajúdtam,így kicsit tudtam pihenni.A vágás nem fáj,égő érzés volt,de nem elviselhetetlen a fájások rosszabbak.Mivel volt eda nem kaptam helyi érzéstelenítést a varráshoz.Ahogy haladtak kifelé egyre rosszabb volt,de már annyira fáradt voltam,hogy nem igazán foglalkoztam vele,csak a babát akartam a kezembe fogni.Ezek a fájások semmik a tolófájáshoz képest.A vágás hamar megvan mivel jó éles ollóval csinálják.Én megkértem a dokit,hogy ne szóljon ha vág csak ha végeztünk akkor mondja el,hogy vágott.Persze tudtam,hogy mikor fog vágni,mert láttam,hogy oda készítik az ágyra egy idő után.De ne félj elhanyagolható az egész.A toló fájások a fáradtság,az érzelmek tompítják a fájdalmat.az eda meg pláne.Először fájdalomcsillapítás nélkül akartam szülni,de nem bánom,hogy kértem.Még akkor sem ha szülés után két hétig fájt a derekam.
2011. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem 10 es skálán 4-5.Utólsó voltam
2011. máj. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
kaptam Eda-t mind a kétszer, de gátvarráshoz halyi érzéstelenítőt is.
2011. máj. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 bettineni ***** válasza:
Nekem az EDA csak a fel oldalamra hatott. Azt mondtak elöfordul az ilyesmi. Az is jo volt, hogy legalabb csak az egyik oldal fajt, de az borzalmasan. Akaratlanul is kialtottam, pedig probaltam visszafogni magam, hogy ne szalljon el az eröm. Gatmetszes nem volt, mert a szülesznöm szerint jobb, ha nincs metszes. A mehszajam is megrepedt, kint is volt legalabb 5 repedes, amit varrni kellett. Ez ket honapja volt, mara mar semmi bajom, de a gattornat szüksegesnek tartom szüles elött, szüles utan!
2011. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!