Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora az esély császármetszé...

Mekkora az esély császármetszés utáni hüvelyi szülésnél arra, hogy szétrepedjen a heg mentén a méh?

Figyelt kérdés
Ezzel riogatják a korábban császárral szült kismamákat, hogy ezért ne próbálja meg a hüvelyi szülést, de arról igazából sehol sem hallani, hogy akik bevállalták a kockázatot, azoknál milyen arányban fordult elő ilyen komplikáció.
2009. márc. 4. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ezt a kockázatot előre megbecsülni, de előfordulhat. A tesóm császár után még kétszer szült természetes úton, a barátnőm hege viszont szétrepedt szülés közben.
2009. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
az arányt nem tudom ,de az biztos hogy ha (császár után) simán szülsz akkor miután megszülteda méhlepényt akkor gyenge kábítás alatt megtapogatják a heg volnalat, hogy sérült- e.
2009. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én a babycenteren olvastam (német oldal), mivel én is szülés elött állok, hogy kb. 0,8% -ban fordul elö. Abban a kórházban, ahol én szülök, valószínü, hogy nem kaphatok EDA-t (legalábbis a szülésznö szerint), mert akkor nehezebben veszik észre a repedést. Attól függöen, hogy mikori a heg, el is tanácsolhatnak a természetes szüléstöl.

Viszont az esély arra, hogy császármetszés után sikeresen vaginális úton szülj, kb. 50% feletti.

2009. márc. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a választ, közben én is böngészgettem, és találtam egy-két érdekes cikket a témában, bemásolom nektek a linkjét, hátha másokat is érdekel. Nekem ezekből az jött le, hogy túlságosan sok az indokolatlan császár :-(

(Bár mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy vállalja-e a 2-3 %-os kockázatot.)


[link]


[link]

2009. márc. 5. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!