Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok akik szultek mar, van...

Azok akik szultek mar, van valami tanacsotok, tippetek, otletetek azoknak akik meg az elso szules elott allnak?

Figyelt kérdés

Pl.: mi az amit mindenkepp vinnetek magatokkal megint(ami segithet v. konnyithet, esetleg picit eltereli a figyelmet a fajasokrol, vagy esetleg legzogyakorlatok, barmi...... :)

Remelem nem tul zavarosan fogalmazok :D

31 hetes kismam


2009. márc. 4. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Homeopátiás bogyókat megint szedném.

Szülésznőt biztos fogadnék!

Apát biztos vinném!

Meggymagzsákot vinnék!

Kispárnát!

És nem rohannék olyan gyorsan be a kórházba!!!!!!!!!!!



Sok sikert, és könnyű szülést!

2009. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

NEkem a homeopátiás bogyók segítettek. Én azt megint ennék előtte. Egyébként - valószínű enek köszönhetően - 3 óra alatt megvolt az első babám. Vigyél valamilyen szivacsot, amit megnedvesíthetsz és a szádba vehetsz, nagyon ki lesz száradva a szád, jól fog esni./Inni em mindenhol lehet, főleg a végén nem./

Zokini: nekem nagyon fázott a lábam, mikor varrtak.

Amikor jött a fájás úgy bírtam ki, hogy a fejem felett volt egy fogodzkodó, abba kapaszkodtam és feszítettem meg magam. A légzőgyakorlatok nekem nem váltak be.

Más nem jut eszembe, egy órát töltöttem el konkrétan a szülőszobán..:-D

Könnyű szülést NEked!

2009. márc. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én dec.20-án szültem és nem nagyon volt segítőkész a szülésznőm, vagyis szerintem mindenképp sokat segít ha van bent veled vki (férj, barát, barátnő, anyukád, ...) Velem a férjem volt bent, ő törölgette a homlokomat, nedvesítgette a számat, stb. Nagyon fontos, h ne kapkodd a levegőt a fájások alatt, tudom ezt marha könnyü mondani, de tényleg nagyon sokat segít, vegyél jó mély levegőt és lassan fújd ki, nem fog kevésbé fájni, de legalább nem lesz pluszban hányingered. Szülés utánra is lenne pár tippem, h mit vigyél magaddal: aranyérkenőcsöt (pl.reparont), glicerines végbélkúpot, h ne kínozzon még az első wc-zés is, ugyanezen okokból nedves wc papírt (imádni fogod, mert nem piszkálja a varratokat és még hűsít is), hasleszorítós bugyit, ami megkönnyíti a belső dolgok visszarendeződését, ja és ami szerintem nagyon hasznos: urtica urens homeopátiás bogyókat, amit a szülés várható ideje előtt egy héttel is elkezdhetsz szedni, ez tényleg nagyon megindítja a tejcsit és nem kínozzák a babucidat cukros vízzel,h telítődjön a gyomra. Ami a szülés után nagyon fontos, h ne várj túl sokat magadtól!!! Pihenj a kórházban amennyit csak tudsz, mert otthon már nem fogsz annyit. És ne szégyelj segítséget kérni akár a szoptatással, akár a pelenkázással, vagy fejéssel kapcsolatban. Ja és a legfontosabb: mindig csak kis célokat tűzz ki és akkor minden kis cél elérése óriási sikerélmény lesz, nem leszel depis. Legyen pl. az első cél az, h szülés után mikor már mászkálhatsz elmész pisilni. Tudom, h hülyén hangzik, de hidd el nagy feladat és állati jó utána, nagy megkönnyebbülés. A következő legyen az, h másnap elmész nagywc-re, fontos, h ha úgy érzed, h már kell, de még nem megy erőlködés nélkül mindenképp tegyél fel kúpot!!! Varratkímélő és lényegesen könnyebb így. Ja és ha jót akarsz magadnak sokat segít lefekvés előtt egy algopyrin, az nem árt a babucinak a tejcsiben, viszont neked jobb lesz az éjszakád, nem ébredsz majd fel arra, h fáj a gátad. Hidd el nincs mitől félned! Ha ránézel a picike babádra minden kínod elmúlik azonnal :) Szép és könnyű szülést kívánok Neked és jó egészséget Nektek!!!

Ja, és hogy tudd, nekem állati alacsony a fájdalomküszöböm, már egy karcolástól is két hétig haldoklok, de a szülés annyira nagy élmény volt, h mikor mondták, h kint van, már fel is akartam ülni megnézni, úgy nyomtak vissza, vagyis tényleg minden fájdalom elmúlik ha megérkezett a Babó :D

2009. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagy igazság...szülésznő nagyon fontos, meg az is ha nem folyik el a magzatvíz akkor nincs értelme hamar menni kórházba!
2009. márc. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
ui. én is egy órát voltam szülőszobán...1 percesekkel mentem be
2009. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Nagyon koszonom az eddigi valaszokat :), es szerintem nem csak nekem hanem sok mas kismamanak is sokat segitenek.

A parom jon be velem,

2009. márc. 4. 13:48
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.A homeos bogyók nekem is segítettek,nekem nagyon jó és hasznos volt,hogy nem mentem korházba csak 3-5 p fájásokkal,itthon vajjudtam a kádba,halk zenére a párommal,tévétnézve ami elterelte a figyelmem.Persze ezt csak te tudod,hogy mennyire van a korház,és mennyire vagy előrehaladott.Bent a korházba az ásványvíz nagy segítség volt,sokszor letusoltam szülés elött is.A párom maszírozta a derekam és a labdán ülést ne hagyd ki,az sokat segít a méhszáj tágulásába.Ha meg elindult a dolog,csak arra figyelj,hogy 15,20 p és vége van,ha ezt tudatosítod magadba,beosztod az rőd,látod a végét,és tudsz uralkodni magadon is.Fájni fog az bizti,hogy mennyire az egyén függő.Nekem sokat segített még a humor.Megpróbáltam sokat viccelődni a dokival,és a szülésznővel,mert ez terlte a figyelmem.Ja és próbáld azt csinálni a mit a doki és a szülésznő mond.

Sok sikert és könnyű szülést kívánok neked,és utána boldog babázást.

2 hós anyuka

2009. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok!Zokni és fényképezőgép
2009. márc. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azt biztosan a dokid vagy a védőnőd is mondta, hogy a 34-35. hétre legyen a pakkod indulásra kész, én tavaly januárban szültem, éppen betöltöttük a 36. hetet, szóval nyugodtabb vagy, ha tudod, hogy a csomagolással nem az utolsó pillanatban kell vacakolni. Egyébként meg ne izgulj azon, hogy valami esetleg otthon marad, bárki beviheti utánad, ami még eszedbe jut.


Különben én azt gondolom, hogy az a legfontosabb, hogy ne félj a szüléstől, csak arra gondolj, hogy minden simán megy majd, ahogyan kell. És ne hallgass a rémtörténetekre, ha esetleg ilyesmikkel traktálnak, mert nincs két egyforma nő, nincs két egyforma szülés...

2009. márc. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

(jaj, veletlenul elkuldtem)

Szoval o jon be velem. Ezek szerint a homeopatias bogyik segithetnek, akkor mindenkepp beszerzem. (Artani biztos nem fog) Amugy en eleg pozitivan allok hozza, nem kepzelem h. kibirhatatlan lesz, bar azt sem h. leanyalom, de hat van miert vagyis kiert :) kibirni es "szenvedni" par orat. Szerintem fontos, hogy mindent megprobaljunk szules elott kozben ami segithet, es megroviditi a fajdalmakat, mert ezt ugye a baba is megeli, es neki is nagyon faj.

Mindenkinek en is gyors es szep szulest kivanok, es persze szivesen fogadom mindenki valaszat :) .

2009. márc. 4. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!