Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szlovákiai kismamák, DS járásban?

Alinaaa kérdése:

Szlovákiai kismamák, DS járásban?

Figyelt kérdés

Csak a Dunaszerdahelyi kórházról kéne pár infó.

Mit kell bevinni?És minden szokásos.Köszi


2011. máj. 6. 11:41
1 2
 1/12 anonim válasza:

Szia!

Babára vagy magadra gondolsz?

Én úgy tudom, hogy a babának csak pelenka, popsitörlő, popsikrém, sapi esetleg kesztyű kell,

magadnak: 2 hálóing elöl gombos, zoknik, törölközők, pongyola, tisztasági betét- Samu mondjuk-, "podložka" -patikában vehetsz, egyhasználatos bugyik szintén patikából, tisztasági cuccok, papucs, ...de ha valamit elfelejtesz, nem gond, beviszi utánad a párod;)

2011. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. És ha esetleg tudod, ..

Most állítólag új osztály a szülés utáni.A látogatás még mindig ugyanaz?Mármint ha nem fizetek szobát?

Szültél már ott?

2011. máj. 7. 17:00
 3/12 anonim válasza:
Most 1-2 héten belül szülöm majd ott első babánkat:)de nővérem tavaly szült ott és tőle tudom az infókat. Igen, fel van újítva az osztály, viszont a látogatás ugyanúgy csak ablakon keresztül működik. Aki VIP szobát fizet, oda reggeltől este 8-ig bemehet az apuka, ill van olyan szoba, ahol ott is aludhat.
2011. máj. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hova valósi vagy? Dokid fizetett?

A szobákról tudok, de azért köszi az infót. Még ha tudnád:apás szülésért mennyit fizetünk?

2011. máj. 9. 09:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! 2 eve szultem ott, apas szulessel. Amint leteszed a penzt, pontossan mar nem elmekszem mennyi volt (250 euro korul), kulon felujitott vajudoba kerulsz, ahol az apuka vegig ott lehet veled. Ehhez tartozik egy felujitott szuloszoba is. Szules utan privat szobat kapsz, ez mar benne van az osszegben. A kisebb szoba jar ezert a penzert, ahol az apuka nem aludhat ott. Persze csak ha ures a szoba. A privat szoban vegig veled van a babad, es egyedul vagy a szoban. Termeszetesen van sajat furdoszobaja is es meg az ennivalot is a szobara hozzak. A szobara csak az apuka mehet be, kistesoval nem tudom mi a helyzet, hamarosan azt is megtudom majd mondani. A tobbi latogato csak uvegfalon keresztul nezheti meg a babat. De ha bemesz a korhazba, akkor mindent megmutatnak es elmagyaraznak.

Babanak csak pelenka, torlokendo, es popsikrem szukseges, persze vihetsz sajat ruhat is, de adnak. Esetleg dudli. Kesztyut sapkat nem vittem, mert meleg volt amikor szultem, a kormeit meg rogton levagtam.

Neked amire szukseged van azok a sajat higienas holmik: papucs, kontos, torolkozo, tusfurdo, wc papir, fogkefe, fogpaszta,...

2 halloing, szoptatos melltarto, szoptatos betet, bepanten a mellre, ezt hasznalhatod popsikremnek is, alatet, netzbugyi, betet, minel egyszerubb, hogy ne sertse a sebet a betet.

Esetleg szolocukor, viz, HIPP szoptatos tea, homeos bogyo, hogy gyorsabban gyogyuljon a seb, ill. tejtermelesre.

A korhazzal szemben a fouton az uj patikaban ezeket beszerezheted, es tanacsokat is adnak, hogy otthon mire lesz szukseged. Van nekik egy listajuk, ami alapjan osszevan allitva egy csomag, ha azt megveszed, akkor azon kivul joforman masra a szemelyes holmikon kivul masra nincs is szukseg. Ha akarod, elkerheted a listat, es olcsobban, vagy mas markaju termekekbol osszeallithatod a sajat kis csomagod.

Ami meg bentre kell, a hivatalos papirok: szemelyi, hazassagi level. Vmint tudnod kell, hogy DS-en vajudas kozben mar nem ihatsz, ami ha elhuzodik, eleg kellemetlen lehet.

Nekem sajt dokim volt. Dr. Foldes Karolyhoz jarok, es csak ajanlani tudom. Mikor bementem (ejfelkor) az ugyeletes doki vett fel, megvizsgalt, csak utanna hivtam a sajt dokimat. Ha napkozben szultem volna, egyenesen ot hivtam volna, vagy mentem volna a rendelojebe. Raadasul mivel ido elott szultem, en is minden idokozben tudtam meg a szobaval kapcsolatban.

Ha vmire meg kivancsi vagy, nyugodtan irj.

2011. máj. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kösz a részletes leírást. és is a Földesi dokit fogom megkérni:) Olyan apás szülés, hogy csak bent van és utána nincs külön szoba? Mint Pozsonyba, hogy bent van, fogja a kezem.... és utána hazavonul:)
2011. máj. 9. 11:38
 7/12 anonim ***** válasza:

Kerdeztem a ferjem, o 180 eurora emlekszik, es penzt illetoen jobb a memoriaja ;) Ez mar szobaval egyutt. Azota lehet valtozott az ar, nem tudom. Az apas szules azt jelenti DS-en, hogy a vajudas es a szules teljes ideje alatt melletted lehet a parod. Ferjem is vegig velem volt, es nagyon jo volt, mivel nekem a vajudas elhuzodott. Nagyon sokat segitett, hogy vegig mellettem volt a ferjem, a fajasoknal es a szulesnel is fogta a kezem, velem egyutt lelegzett... Sot a kitolasi szakasznal az o hangja volt az amire reagaltam, hogy hogy nyomjak. Szules utan meg 2 orat fekszel a szuloszobai agyon jeges tomlovel a hasadon. Ezalatt az ido alatt is vegig velem volt, sot meg a szobara is elkisert. Vegig velem volt. Csak delutan ment haza, mikor elaludtam, hogy o is pihenjen, hisz szamara is hosszu volt az ejszaka. Aztan sietett vissza, hogy velunk lehessen.

Lehet, hogy el lehet intezni, hogy olyan szobat kapj, ahol az apuka is ott alhat, meg azt is, ha nem kersz kulon szobat. Mindenesetre az arban benne van. Erdemes elotte odamenni, megnezni es rakerdezni a dolgokra.

Foldes amugy 200 eurot ker a szulesert, de papirt ad rola, s ha vmi miatt megsem tudna ott lenni a szulesnel, akkor vissza adja a penzt.

Mikorra vagy kiirva?

2011. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Július 1.re. Olyan sok az apás szülés? nekem még koronába az 500 rémlik. Én olyan 50e-ra számítottam az apukára:)

A dokival már lassan lebeszélem, még csak a nővérkétől érdeklődtem.

Az első fiamat Ruzinovba szültem, de most Bősre költöztünk és úgy döntöttem, hogy macerás lenne a Pozsony. Azért érdeklődök, hogy mi hogy megy.

Mikorra vagy kiírva? Kisfiú, kislány? hol laktok?

Ha nem túl indiszkrét:)

Hálóinget a szülésre adnak nem?

2011. máj. 9. 13:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy 180 eu, utanna neztem, de ez szobaval egyutt. Kuldok egy linket, itt jol leirtak.

[link]

Ha csak apas szulest akarsz, szobat nem, akkor az 25 eu.

Hugom csak kulon szobat kert. Amikor o szult meg korona volt, akkor a kis szoba kerult 300 Sk-ba/ejszaka (most 20 eu), a nagy pedig 500 Sk-ba/ejszaka (most 40 eu). Minimum 5 napot vagy bent.

Halloinget magadnak kell vinned, azt nem adnak.


Jun 13-ra vagyok kiirva, 2. baba, kisfiu. Mar van egy lanyom. Jelenleg kulfoldon elunk, de jovo hetvegen szeretnenk hazamenni, es otthon szulni.

2011. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát szerintem csak apás szülés lesz, nem kell külön szoba. Társadalmi lény vagyok. Megkukulnák egyedül egy szobában. Külföldről vissza jössz szülni? érdekes:) Nálunk a második is fiú lesz. Köszi mindent. esetleg privátot majd küldhetek ha lenne még kérdésem?
2011. máj. 9. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!