Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek meghalok szülés közben...

Félek meghalok szülés közben vagy a babám betegen születik! Mit tegyek, hogy ne gondoljak ilyenekre?

Figyelt kérdés
Egyébként más is ennyire fél vagy esetleg én túlzom el?Van hogy aludni sem bírok mert ezen agyalok.Írnátok pár biztató szót vagy egyszerűen a véleményeteket?Köszönöm!
2011. máj. 9. 13:25
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy 32 hetes kismama vagyok!
2011. máj. 9. 13:35
 2/43 anonim ***** válasza:
Tényleg nem jó, hogy ilyeneken gondolkozol! Próbáld elterelni a figyelmed, igyál teákat, lazíts, hallgass zenét, találkozz barátnőkkel, olvass, de ne szülés-témákat, gyanítom, hogy már így is túl sokat olvastál erről, az a baj;) Ha bármi van, ott vannak az orvosok, segítenek rajtad és a babán, ne félj! Várd boldog izgalommal a babát! Nem lesz semmi gond!
2011. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
82%
A szülésben manapság nem szokás meghalni,nem hinném hogy pont te lennél az aki igen. nem olyan vészes az egész,lehet hogy tök nagy szerencséd lesz,és vbaromi hamar tul leszel rajta,ha nem az sem gáz annyira.Nekem a császártol volt fobiam,még pedig attol hogy elaltatnak,de nem hat az érzéstelenités,és mindent érezni fogok,de jelezni nem tudok mert ugy béna és néma vagyok az altatótól:-) Még amikor rám tették a maszkot is az volt az utolsó gondolatom,hogy mindjárt érezni fogom ahogy belémvágnak,persze elaludtam és nem éreztem semmit :-) Próbáld elhessegetni ezeket a gondolatokat,olvass happys szülésstorikat,meg ténykeet a szülésről,gyakorlatokat,stb,engem az megnyugtatott.
2011. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedvesek vagytok.Elég sok mindent olvastam már és tudom nagyon ritka ha baj van de ha látok egy-egy rossz hírt mindig az marad meg bennem nem pedig a sok jó!Próbálok lazítani és bízom minden rendben lesz!
2011. máj. 9. 13:58
 5/43 Andrea1987 ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést akár én is irhattam volna,mert én is nagyon félek.Én 31 hetes vagyok.
2011. máj. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Andrea 1987!Akkor látom nem vagyok egyedül és megértesz!Kitartást:)
2011. máj. 9. 16:27
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy nem a kőkorban élünk... én tényleg majdnem meghaltam, és a császár mentette meg mindkettőnk életét. Ne félj, nem lesz baj!!! :) Csak pozitívan.
2011. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Nem a természetes szülésbe haltam meg majdnem, remélem, nem voltam félreérthető. Csak toxémiát kaptam, és sürgősen ki kellett venniük a babámat. De már minden rendben. Ne aggódj, egy szülésznek egy szülés kispiskóta - kismillión túl van már! Szurkolok, hogy nyugis szülésed legyen!
2011. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 haramia ***** válasza:
100%

Szia!

ne haragudj, hogy ezt írom, de ezzel a hozzáállással csak rontasz a magad és a babád helyzetén. Attól, hogy ilyenek pörögnek a fejedben, semmi nem lesz jobb, csak esetleg még rosszabb, mert egy rágörcsölsz és ezt a félelmet érzi a baba is...ugyanakkor nem változtatsz semmin, mert úgyis ott fog minden eldőlni helyben. Azzal viszont sokat segíthetsz, ha pozitívan gondolkozol, elképzeled sokszor, hogy milyen boldog pillanat lesz, mikor a nagy esemény után először találkoztok Te és a babád! Ha hiszel az ilyenekben akkor ajánlok még vmit, ami (pszichológusok által bizonyítottan) működőképes, főleg ha az egész terhesség alatt próbáltál kapcsolatot tartani a babáddal. Így a vége közeledtével, esténként, kellemes-halk zene mellett, szánj rá egy 10-15 percet (mondjuk pocakkenegetés közben) hogy hangosan vagy csak magadban (belső hangon) mesélj a babádnak a szülésről. Mondd el neki, hogy hol lesz, kik lesznek ott, miért történik mindez, mi várja őt kinn, és hogy ahhoz hogy mindkettőtöknek a legszebb és legkönnyebb legyen, neki miket kellene megcsinálnia (fejvégű fekvés, befordulás, összehúzódás stb..) Bár bizonyítottan működik is, de ha csak azt éred el vele, hogy negatív dolgokon való agyalás helyett a babádra koncentrálsz, aki érzi ezt, már sokat tettél! További jó babavárást és csak pozitívan!

32hkm

2011. máj. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem jó lenne egy szakembert felkeresned ezzel, főleg ha próbálkozol de nem múlik el ez a gondolat. Én még azt a tanácsot tudnám adni még, hogy ezek után amikor otthon vagy már a babáddal akkor még jobban figyelj arra, nehogy depressziós legyél. Én végig dolgoztam a terhességemet jól viseltem, de amikor otthon voltam a babával depressziós lettem. Nem tudom lesz-e segítséged. De én biztosan keresnék egy szakembert.
2011. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!